Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
ELEGANT AVRUPA THY YAZ DÖNEMİ
ELEGANT AVRUPA THY YAZ DÖNEMİ
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – CENEVRE – LYON

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde THY kontuarında saat 05.30’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçağı ile saat 08.10’da Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 10.25’te Cenevre’ye varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Cenevre şehir turu. Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral,Rousseau Adası,Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülerek tur sonrası Lyon’a hareket ediyoruz. Lyon panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında Fourviere Katedrali,Eski Lyon, Saint Jean Katedrali,Terreaux Meydanı, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri bulunmaktadır. Tur sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.


2. Gün: LYON – AIX-EN-PROVENCE

Sabah kahvaltısının ardından Aix-en-Provence bölgesine hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Avignon turuna katılabilirler (50 Euro). UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan , üzüm bağları ve güzel şaraplarıyla tanınan  Rhone nehri kıyısındaki Avignon kenti bir dönem Papalık merkezi olduğu için ortaçağdan kalma surları,Papalık Sarayı ve ünlü St.Benezet köprüsüyle ilginç bir tarihi doku oluşturuyor.Kentte adı geçen yerler gezilerek turu tamamlıyor,öğleden sonra suları,çeşmeleri ve mis gibi kokan lavanta tarlalarıyla ünlü Aix en Provence kentine geçiyoruz. Güney Fransa’nın en güzel yerlerinden biri olan bu şirin kent aynı zamanda şık butikleri ve şirin sokak kahveleriyle de turistleri cezbediyor.Tur sonrası otele yerleşme.Geceleme otelimizde.

 


3. Gün: AIX-EN-PROVENCE – CENOVA

Sabah kahvaltısından sonrası Cenova’ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Cannes & Nice & Monaco & Monte Carlo turuna katılabilirler (75 Euro). Turumuzun ilk durağı Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi Cannes. Daha sonra Nice’e hareket ve şehir turu. Turumuz ünlü sahil şeridi Promenade des Anglais ile başlıyor, eski Nice bölgesi, Massena Meydanı, Çicek Pazarı ile sona eriyor. Öğleden sonra Monaco ve ardından yapılacak Monte Carlo turu için hareket ediyoruz. Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek prensliğe varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Tur sonrası  Cenova’ya transfer ve geceleme otelimizde.


4. Gün: CENOVA

Sabah kahvaltısının ardından panoramik şehir turu. Şehir turunda Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı,Carlo Felice Opera Binası,Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz..Turumuzun ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak tekne ile düzenlenecek Portofino ve Pisa turuna katılabilirler. (90 Euro). Şarkılara ilham kaynağı olan ve güzelliğiyle herkesi kendine hayran bırakan Portofino kasabası sizleri de büyüleyecek. 12. asırda Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran eski deniz cumhuriyeti Pisa  katedrali,vaftizhanesi ve ünlü eğik kulesi ile turistlerin odak noktası olmaya devam ediyor.Abidelerin yer aldığı Miracoli   Meydanını gezerek otele dönüyoruz.Geceleme otelinizde.


5. Gün: CENOVA – COMO

Sabah kahvaltısının ardından Como’ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz  ekstra olarak düzenlenecek Milano turuna katılabilirler. (50 Euro).  Turumuz esnasında Duomo Katedrali, Vittorio Emmanuel Pasajı ve La Scala Meydanı görülecek yerler arasındadır. Milano şehir turunun ardından Como’ya hareket ve panoramik şehir turu. Como, Italya’nın üçüncü büyük gölüne ismini vermiş etrafı yeşilliklerle dolu, yaşanmışlığı ve estetiği sokaklarında hissedeceğiniz bir şehir. Como gölünün muhteşem manzarası eşliğinde başlayan turumuz, yaklaşık 1 saat sürecek. Tur sonrası otelinize yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 


6. Gün: COMO – ZÜRİH

Sabah kahvaltısının ardından Zürih’e hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Lugano Gölü ve Lihtenştayn Ülkesi turuna katılabilirler (75 Euro). Lugano gölü turumuzda Dünya jet sosyetesinin yazlık evlerinin bulunduğu, İsviçrenin en güneyinde yer alan Lugano ve Lugano gölü  görülecek yerler arasındadır. İsviçre ile Avusturya arasındaki Lihtenştayn’ın yarısını Ren vadisi diğer yarısını da Alp dağları kaplamaktadır. Lihtenştayn, size yeşilin her tonunu sunacak, doğal güzelliklere doyacağınız şirinlikte bir ülke. Tur sonrası Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih’e varış ve panoramik şehir turu. Bu turumuzda Zürih Gölü,  Grossmunster Katedrali, Saat Kulesi ,eski lonca evleri,eski gar ile ünlü alışveriş merkezi Bahnhofstrsasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.


7. Gün: ZÜRİH

Sabah   kahvaltısının ardından    serbest zaman.   Arzu  eden   misafirlerimiz Fransa’nın Alsace bölgesine ekstra olarak düzenlenecek  (Mullhouse & Colmar & Strasbourg) turuna katılabilirler (90 Euro). Fransız ve Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan,Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde Küçük Fransa, Katedral Meydanı,Notre Dame Katedrali, Kammerz evi, Colmar kentinde Eski Gümrük Binası,Pfister evi,Küçük Venedik görülecek yerler arasında bulunuyor. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinizi tatmin edece hem hediyelik tutkunuzu giderecek yüzlerce olanak bulacaksınız. Tur sonrası otelinize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 


8. Gün: ZÜRİH – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Avrupa’nın 3. Büyük gölü olarak bilinen Ren Nehri’nin de bağlandığı Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın kesiştiği ve bu ülkelere ait adaların olduğu Konstanz Gölü & St. Gallen & Alp Köyleri turuna katılabilirler (50 Euro). Rehberinizin bildireceği saatte Zürih havaalanına  transfer. Türk Havayolları’nın TK 1910 seferi ile saat 19.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.40’ta İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


9. Gün: ÖNEMLİ NOTLAR

 

Önemli Not: Aix-en-Provence için konaklaması Marsilya bölgesindeki otellerde konaklama yapılacaktır!!!

 

Como için Lomazzo veya Varesse bölgesindeki otellerde konaklama yapılacaktır!!!

 

Aynı destinasyon için alternatifli oteller verildiği ve/veya sadece kategori bilgisi verildiği durumlarda konaklayacağınız otelleri gezi hareketinden 48 saat önce acentenizden öğrenebilirsiniz.


9. Gün: İZMİR AKTARMA İLE

100 € fark ile  ;

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde THY kontuarında saat 01.30’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK2305 sefer sayılı uçuşu ile saat 03:55’te İstanbul’a hareket, saat 05:05’te İstanbul’a varışın ardından;Türk Havayolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçağı ile saat 08.10’da Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 10.25’te Cenevre’ye varış.


10. Gün: ANKARA AKTARMA İLE

100 € fark ile ;

Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde THY kontuarında saat 01.30’da hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 2105 sefer sayılı uçuşu ile saat 04:00’te İstanbul’a hareket, saat 05:10’da İstanbul’a varışın ardından;Türk Havayolları’nın TK 1917 sefer sayılı uçağı ile saat 08.10’da Cenevre’ye hareket. Yerel saat ile 10.25’te Cenevre’ye varış.

 


11. Gün: OTEL SEÇENEKLERİ

OTEL İSİMLERİ

3* Oteller

4* Oteller

Lyon

Lyon

3*Comfort Suites Lyon Est Eurexpo Saint Priest

 3* Best Western Lyon vb.

4* Mercure Lyon Part Dieu vb.

Aix-En-Provence

             3*Comfort Hotel Marseille Nord Aix vb.

3* Kyriad Marseille Provence vb.

Aix-En-Provence

4* Pullman Marseille Provence vb.

Cenova

Cenova

3* Hotel Bellevue Genova vb.

4* Columbus Sea Hotel vb.

Como

Como

 3* BB Hotels Monza

 3* Hotel Marinoni Lomazzo vb.

4* Just Hotel Lomazzo vb.

Zürih

Zürih

3* Sorell Arte

3* Holiday Inn Express Zurich vb.

4* Park Inn By Radisson vb.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul – Cenevre / Zürih –İstanbul parkurunda uçak bileti
Havalimanı vergileri

3* & 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar
Alan/otel/alan transferleri
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri 

Cenevre, Lyon, Aix-en-Provence , Cenova, Como ve Zürih panoramik şehir turları
Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel vergileri
Turist Şehir vergileri
Seyahat Güvence Paketi

 

Vize ücreti ve servis bedeli ( 120 Euro )
Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
Müze ve tören yerleri girişleri
İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

 


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

Avantajlı ekstra geziler : 250 euro yerine %50 indirim ile 125 EURO !!!

Avignon (50 Euro) + Cannes & Nice & Monaco & Monte Carlo (75 Euro) +

Milano (50 Euro) + Lugano Gölü ve Lichtenstein (75 Euro) = 250 Euro

 

 

VİZE BİLGİ

*** Schengen Vizesi gerekmektedir. ***

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod