Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
ALMANYA FRANSA İSVİÇRE 2018
ALMANYA FRANSA İSVİÇRE 2018
699.00
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
5 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - DÜSSELDORF - KÖLN - FRANKFURT

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1523 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 06:50’de Dusseldorf’a hareket. Yerel saatle 09:00’da varıyor ve kısa bir yolculukla Köln’e ulaşıyoruz. Varışımızı takiben Gotik tarzdaki büyüleyici yapısıyla UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Köln Katedrali ve çevresini görüyor ardından Frankfurt’a varıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız şehir turumuzda 14 ve 15. yüzyıllardan kalma tarihi yapılara ev sahipliği yapan Römerberg ve Kutsal Roma-Germen İmparatorluğu tarihinin en önemli yapılarından Aziz Bartholomew İmparatorluk Katedrali göreceğimiz yerler arasında. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.


2. Gün: FRANKFURT

Otelde alınacak sabah kahvaltısından ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Ren Nehri ve Masal Yolu” turuna katılabilirler (80 Euro). Gezimiz ortaçağdan kalma masalsı mimarisi ve doğayla iç içe geçen tarihi geçmişiyle sadece Almanya’nın değil tüm Avrupa’nın en romantik şehirlerinden Heidelberg ile başlıyor. Çatıları kırmızı kiremitli şirin evleri, kente tepeden bakan görkemli kalesi, tarihi köprüleri ve renkli sokaklarıyla ünvanını hak eden Heidelberg’de yapacağımız tur sonrası Ren Nehri rotasının efsane kentlerinden Mannheim’e varıyoruz. Ren Vadisi boyunca Alman mimarisinin en güzel örneklerini taşıyan şehirde yapacağımız gezi ardında otelimize dönüş ve geceleme.


3. Gün: FRANKFURT - STRASBOURG

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Fransa’ya yol alıyor ve ünlü Alsas bölgesinin başkenti Strazburg’a varıyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda kanalların çevrelediği ve tarihi kent merkezi Büyük Ada (Granda Ile), kentin sembol yapılarından Kamerzell Evi, Barok mimarinin en güzel dünya üzerindeki en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilen Rohan Sarayı, meşhur ahşap evleriyle Granda Ile’nin bir parçası UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne alınan Petite France bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Haut Koenigsbourg Şatosu” turuna katılabilirler (50 Euro). Gezimizde tarihi boyunca pek çok krallığa ve hükümdara ev sahipliği yapan, sayısız savaşlara tanık olmuş, bir dönem keşişlere ikametgah olan Haut Koenigsbourg Şatosu’nu ziyaret ediyor, kendimizi ihtişamlı ortaçağ mimarisinin ve mistik atmosferin görsel şölenine bırakıyoruz. Gezi ardından otelimize dönüş ve geceleme.


4. Gün: STRASBOURG

Otelde alınacak sabah kahvaltısından ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Alsas Şarap Yolu” turuna katılabilirler (90 Euro). Turumuzda Fransa’nın Alsas-Loren denince ilk akla gelen dünyaca ünlü “Şarap Yolu” rotasını keşfe çıkıyoruz. Gezimiz “Fransa’nın gizli cenneti” olarak da anılan ve meşhur Alsas rotasının başkenti sayılan Colmar şehri ile başlıyor. Kanallarında küçük kayıkların gezdiği, tarihi 15.yüzyıla kadar uzanan evlerin sıralandığı sakin sokakları, yemyeşil tabiatı ve şirin dükkan ve rengarenk tarihi yapılarıyla gerçekten bir cennet köşesini andıran Colmar’da yapacağımız tur sonrası dağ eteklerine yayılmış üzüm bağlarının çevrelediği taş sokakları ile adeta bir masal diyarını andıran Eguisheim köyünü ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.


5. Gün: STRASBOURG

Otelde alınacak sabah kahvaltısından ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “İsviçre Alpleri & Ren Şelalesi & Zürih” turuna katılabilirler (90 Euro). Gezimizde İsviçre Alplerinin eteklerine yol alıyor ve Schaffhausen varıyoruz. Küçük dükkanların çevrelediği meydanları, meşhur saatçileri ve çikolata butikleri ile tipik bir Alp kasabası olan Schaffhausen’i geziyor ardından Avrupa’nın en büyük şelalesi olarak bilinen tabiat harikası Ren Şelalesi’ni (Rheinfall) ziyaret ediyoruz. Sonrasında İsviçre’nin en büyük kenti Zürih’e varıyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda nehir ve göl kıyısına konumlanmış muhteşem mimarilere ev sahipliği yapan Altstadt (Eski Kent) ve çevresini geziyor tarihle sanatın ve doğayla mimarinin bir aradaki büyülü uyumuna tanıklık ediyoruz. Gezi ardından otelimize dönüş ve geceleme.


6. Gün: STRASBOURG - BASEL - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası Basel’e hareket. Arzu eden misafirlerimiz güzergahımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan “Mulhouse” turuna katılabilirler (35 Euro). Gezimizde Fransa, Almanya ve İsviçre topraklarına açılan üç ayrı çıkışıyla Avrupa’ya açılan kapı olarak anılan Alsas rotasının rüya şehri Mulhouse’ı geziyoruz. Ardından Basel’e varış ve panoramik şehir turu. Turumuzda tarihi Spalen Kapısı, Romanesk mimarisiyle ünlü Basel Katedrali ve Markplatz göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası havalimanına transfer.Saat 18:05’de Türk Havayolları’nın TK 1926 sefer sayılı tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket. Yerel saatle 22:05’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu. 


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Dusseldorf / Basel - İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri,

Havalimanı vergisi ve bilet servis ücretleri,

3* otellerde 5 gece kahvaltı dâhil konaklama,

Köln şehir turu,

Frankfurt şehir turu,

Strazburg şehir turu,

Basel şehir turu,

Şehirler arası transferler,

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri,  

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.).

Schengen vize ücreti (130 Euro),

Zorunlu Özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro),

Ekstra turlar,

Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar, 

Programda belirtilmeyen tüm gezi, ulaşım hizmetleri ve yiyecek/içecekler.

 


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
05.09.2018 3* Oteller699.00 €859.00 € -0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 549.00 €
-

KALKIŞ TARİHLERİ

05 Eylül • 10 Ekim

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

ALMANYA & FRANSA & İSVİÇRE

 

“REN NEHRİ’NDEN ALSAS’A”

 

*Ekstra turların paket olarak satın alınması halinde “ÖZEL İNDİRİMLER” uygulanmaktadır.

 

Önemli Notlar: 

 

*Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinden 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. 

 

*Tura katılacak T.C. pasaportlu vatandaşların schengen vizeye ihtiyaçları vardır. Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde Neo Tur vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden Neo Tur sorumlu değildir. Vize alacak yolcular konsolosluk tarafınca şahsen görüşmeye çağırılabilir.

 

*Dış nedenlerden dolayı Neo Tur programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 

*Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Neo Tur iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 20 gün önce bildirecektir.   

 

*Neo Tur, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

*Neo Tur, standartları aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri ve lokasyonları değiştirme hakkına sahiptir.

 

*Ekstra turlar tur rehberi tarafından organize edilecek olup yeterli katılımın oluşmadığı durumlarda iptal edilebilir veya gezi fiyatları revize edilebilir. Yol üzeri düzenlenen ekstra turlara katılamayan misafirler gezi rehberi tarafından kendilerine bildirilecek yerlerde bekleme yaparlar.

 

*Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez.Bu turların yapılamamasından Neo Tur sorumlu değildir. 

 

*İptal ve değişiklik durumunda “NEO TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

 

*NEO TUR ve/veya ilgili eser sahipleri işbu programın düzenleyicisi ve sahibi olup tüm kullanım ve tasarruf yetkisi NEO TUR’a aittir. İşbu program üzerindeki her türlü metin, yazı, bilgi, fotoğraf, döküman, işaret ve benzeri tüm haklar ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. NEO TUR’un yazılı izni olmadan işbu programda bulunan tüm bilgi, içerik, resim, döküman veya işaretlerin kullanılması, herhangi bir amaçla kopyalanması, değiştirilmesi, tekrar yazılması, çoğaltılması, postalanması, aktarılması, yayınlanması ve dağıtılması kanuni olarak yasaklanmıştır.

VİZE BİLGİ

Schengen Vizesi Gerekmektedir

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod