Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
BÜYÜK ORTA AVRUPA 2018
BÜYÜK ORTA AVRUPA 2018
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – KÖSİCE - KRAKOW

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 04:00’de Türk Havayolları Kontuarında buluşma . Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK 1200 sefer sayılı uçuş ile 07:10’da Kosice’ye hareket . Saat: 08:10’da varış. Varışın ardından özel otobüsümüz ile panoramik Kösice sehir turu için havalimanından ayrılıyoruz. Kösice sehir turunun ardından Krakow’a hareket . Krakow’a varışa istinaden panoramik şehir turu yapılacaktır. Şehir turu esnasında sehrin anıtsal giris kapısı Barbakan, Juliusz Slowacki Tiyatro Binası, iki farklı kulesiyle Meryem Ana Bazilikasi, Kumas Pazarı-Kapalı Carşı Sukiennice, Belediye binası, Aziz Wojciech Kilisesi, Kral Yolu, Aziz Piotr ve Pawel Kilisesi, Floransa caddesi, eski sehir Pazar meydanı görülecek yerler arasindadir. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


2. Gün: KRAKOW - PRAG

Sabah kahvaltısının ardından Prag’a doğru yola çıkıyoruz. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Sehir turumuzda Küçük Mahalle , Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Prag Ortaçağ gecesi turuna katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa’nın 14.yy’den kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde,esir kızlar masanızda size eşlik edebilir,dilenciler,sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir,ortaçağ eğlencesi,müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz.Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız.Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.Turumuz sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


3. Gün: PRAG

Sabah kahvaltısının ardından Karlovy Vary turuna çıkıyoruz (Tur ücretine dahildir-yemek dahil değidir).17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın ,Göethe`nin Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Vlatava Nehri Tekne turuna katılabilirler. Prag’ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: PRAG - VİYANA

Sabah kahvaltısının ardından Prag’dan ayrılıyor ve Viyana doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Cesky Krumlov turuna katılabilirler. Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi Ortaçağa geri götürecek. Turumuz sonrası Viyana’ya devam ediyoruz. Viyana varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer.Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Grinzing Meyhaneleri turuna katılabilirler. Bu turumuzda Viyana’nın eğlence merkezi olan Grinzig Tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen Restoranlarından birinde kemanlar, akordeonlar, Viyana şarkıları eşliğinde unutulmaz saatler geçireceksiniz.Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz.Bu turumuz öncesinde şehrin en hakim tepesi Kahlenbergi’yi ziyaret ediyoruz.Turumuz sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde.


5. Gün: VİYANA

Sabah kahvaltısı Winerwald turu için otelde ayrılıyoruz (Tur ücretine dahildir - yemeksiz olarak yapılacaktır).Mayerling, Baden Şehri Viyana’nin muhteşem ormanlarinda geçilecek, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden. Schönbrunn Sarayin Bahcesini ve Viyana şehir merkezine dönüyoruz.Akşam arzu eden misafirlerimiz akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Klasik Müzik Konser turuna  katılabilirler.


6. Gün: VİYANA - BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Viyana’dan ayrılıp Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz.Güzergah üzerinde Bratislava ‘ya uğruyoruz (Tur ücretine dahildir-yemeksiz olarak yapılacaktır).Kişi başı 25.000 Euro’luk milli gelirle Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan panoramik Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları , Bratislava Kalesi, St.Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden panoramik Budapeşte şehir turu. Şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele transfer. Akşam dileyen misafirler rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlence turuna katılabilirler. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restoranında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde unutulmaz bir gece geçireceğiz. Akşam yemeği esnasında ayrıca meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapma fırsatımız olacaktır. Otelimize dönerken Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


7. Gün: BUDAPEŞTE

Sabah kahvaltısının ardından Esztergom & Visegrad & Szentendre turuna çıkıyoruz (Tur ücretine dahildir-yemeksiz olarak yapılacaktır).Bu turumuzda Türk tarihinde stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi  ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz.Estergon sonrası Visegrad üzerinde Szentendere Artistler Köyü’ne gidiyoruz, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler. Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı.Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.


8. Gün: BUDAPEŞTE - İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçağın saatine bağlı olarak rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bilet ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK1038 Sefer sayılı uçuşu ile 20:10’da İstanbul’a hareket (24 Nisan tarihli turda Türk Havayolları’nın TK1034 sefer sayılı uçuşu ile 13:50’de İstanbul’a hareket).Saat 23:15’de İstanbul’a varış (24 Nisan tarihli turda 16:55’de İstanbul’a varış) ve turumuzun sonu.İstanbul’a hoş geldiniz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul - Kösice / Budaeşte - İstanbul  arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferleri,

Krakow (1) - Prag (2) - Viyana (2) - Budapeşte (2) olmak üzere 7 gece 8 gün konaklama,

Programda belirtilen sabah kahvaltıları,

Prag, Viyana, Budapeşte , Krakow, Kösice yarım günlük panoramik şehir turları,

Karlovy Vary Turu, Estergon-Visegrad-Szentendre Turu, Britaslava Turu, Baden-Mayerling Turu (Turlar yemeksiz olarak ve panoramik olarak yapılacaktır.Giriş Ücretleri dahil değildir),

Profesyonel rehberlik hizmetleri.

Vize ücreti ve servis bedeli (130 Euro),

Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL),      

Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro) , (70 yaş üstü misafirlerimiz için ücret 30 Euro’dur),

Tüm kişisel harcamalar,

Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar,

Öğle ve akşam yemekleri,

Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri,

Otobüs soförü için gezi sonunda toplanacak bahşiş (Kişi Başı 5 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

KÖSİCE ŞEHİR TURU DAHİL / 4 EKSTRA TUR DAHİL

KARLOVY VARY TURU-ESTERGON,VISEGRAD,SZENTENDRE TURU

BRATISLAVA TURU,BADEN,MAYERLING TURU

 

 

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ

(8 TUR) 0RTAÇAĞ GECESİ, VLTAVA NEHRİ TEKNE TURU,  CESKY KURUMLOV,  KARLOVY VARY  ÖĞLE YEMEĞİ, GRİNZİG MEYHANELERİ,  MACAR GECESİ, ESTEREGON  ÖĞLE YEMEĞİ,  TUNA NEHRİ TEKNE TURU, TULAR PAKET OLARAK ALINDIGINDA

285 EURO YERİNE 260  EURO!!!

 

**** Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.****

VİZE BİLGİ

Tura katılım için Schengen vizesi gerekmektedir. Yeşil pasaport sahiplerine vize uygulanmamaktadır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod