Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
MAXİ İTALYA MAYIS HAZİRAN TEMMUZ
MAXİ İTALYA MAYIS HAZİRAN TEMMUZ
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - PİSA - CENOVA - MİLANO

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde saat 07.30’da hazır bulunulması. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1399 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.40 ’de Pisa’ya hareket ve yerel saat ile 12.25’te varış. Varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüz ile Cenova’ya hareket ve panoramik şehir turu. Şehir turunda Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı,Carlo Felice Opera Binası,Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz. Turumuzun ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Portofino turuna katılabilirler (50 Euro). Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino’yu ziyaret ediyoruz. Daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile Portofino görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Gezimiz sonrasında Milano’ya varışımıza istinaden otelinize transfer.


2. Gün: MİLANO - SİRMİONE - VERONA - VENEDİK

Sabah kahvaltı sonrasında panoramik Milano şehir turu. Turumuz esnasında ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Turumuzun sonrasında Sirmione’ye transfer ve Sirmione – Garda gölü turu. İtalya' nın en büyük gölü olan Garda Gölünün incisi Sirmione kasabasının girişinde sizi, tarihi 13. yy’a dayanan Scaligero Kalesi karşılıyor. Begonvil çiçekleriyle kaplı binaları ve tarihi dokusu korunmuş sokakları ile sakin bir Ortaçağ kasabası olan Sirmione, masal diyarını andırıyor. Sirmione Turumuz sonrasında Verona' ya hareket.  Ünlü İngiliz edebiyatçı Shakespeare'in eserine konu olmuş tarihteki en büyük aşk hikayesi Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfitiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfitiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri Verona gezimiz sonrasında Venedik' e hareket ve otelinize transfer.Geceleme otelinizde.


3. Gün: VENEDİK - FERRARA

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan * Venedik Kombi– Gondol turuna katılabilirler (65 Euro).Özel Tekne ile ile yaklaşık 4 km uzunluğundaki Büyük Kanal’dan geçip San Marco Meydanı’na geliş. İstanbul’dan getirilen granit sütunların da bulunduğu bu meydan yüzyıllar boyunca dünya ticaretinde söz sahibi olmuş Venedikli tüccarların buluştukları ve açık denizlere yelken açtıkları önemli bir merkez. Daracık kanalları, küçük meydanları ve gondolları ile meşhur Venedik’te süslemeleri ile ‘altın kilise’ unvanını kazanan ve ön cephesini Latin istilasında İstanbul’da Ayasofya’dan sökülerek getirilen bronz atların süslediği Bazilika, mahkûmların idam edilmeden evvel son kez şehri izledikleri “Son Bakış” Köprüsü, büyük kanal üzerindeki en büyük köprü olan ve üzerinde dükkânlar bulunan Rialto Köprüsü, Venedik’in en önemli anıt binalarından Dükler Sarayı ile 15. yy. sonunda inşa edilmiş Saat Kulesi’nin görülmesi. Daha sonra su ile hemhal olmuş bu şehrin meşhur kanallarında gondol gezisi. Gondol gezisi esnasında Cem Sultan’ın Venediklilerin elinde tutulduğu süre içinde bir süre kaldığı Salute Kilisesi’nin görülmesinin ardından UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki, ve bölgenin surlar içindeki en büyük, Ortaçağ – Rönesans şehri Ferrara’ya transfer ve panoramik şehir turu. Via Mazzini, Teatro Comunale di Ferrara, Opera binası ve 18. yy dan kalma Ferrara kalesi görülecek yer arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelinizde.


4. Gün: FERRARA - ROMA

Sabah kahvaltının ardından Roma’ya hareket. Varışımıza istinaden otelimize transfer ve odaların alınmasına kadar serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz ile Roma gece turu (35 Euro). Roma’nın en önemli İkonlarını ve Roma gece ışıklarını rehberiniz eşliğinde keşfetme şansı bulacaksınız. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.


5. Gün: ROMA

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli & Pompei turuna (85 Euro)katılabilirler.Margarita pizzasının anavatanı olduğu söylenen ve İtalya’nın en büyük 3. Şehri olan Napoli’de Garibaldi meydanı, ViaToledo ve bu ikisinin arasında kalan kısmı olan CentroStorico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilecek yerler arasındadır. Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden VezüvYanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Gezi bitiminde Roma otelimize dönüş.Geceleme otelinizde.


6. Gün: ROMA - FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Roma ikonları ve Vatikan turu (55Euro). “Dünyanın merkezindeki kent” olarak adlandırılan Roma; sanat, tarih, müzik, alışveriş, güneş ve yemekleri ile karşınıza çıkan, antik dönemden Rönesans’a uzanan farklı stillerdeki binalarıyla sizi tarihte bir yolculuğa çıkarıyor. Mimarların birbiriyle yarışarak ortaya koyduğu eserler her mevsim binlerce turisti şehre çekerken, Roma tüm güzelliği ve estetiğiyle bu kalabalıkları bile insanı boğmadan taşıyabiliyor. Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Navona meydanı ,Piazza Pietra Pantheon, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Turumuzun sonunda Floransa' ya transfer. Geceleme otelinizde.


7. Gün: FLORANSA

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Floransa Şaheserleri ve Rönesans & San Gimignano ve Siena turuna (95 Euro). katılabilirler. Rönesans’ın başkenti Floransa’da, aynı zamanda Pinokyo’nun memleketi olan bu şirin şehirde önce portakal rengi kubbesiyle hemen dikkat çeken ve Avrupa’nın 4. büyük kilisesi olan Santa Maria Del Fiore Katedrali’nin dışarıdan görülmesi. Katedralin en dikkat çeken özelliklerinden biri de bazıları Kur’an-ı Kerim’de de zikredilen peygamber kıssalarının temsili olarak canlandırıldığı ve ‘Cennet Kapısı’ olarak adlandırılan bronz kapıdır. Daha sonra bir zamanlar halkı parlamentoya davet etmek için kullanılan Giotto’ nun Çan Kulesi, yüzyıllar boyunca Floransa’nın politik ve sosyal merkezi olan ve Michalengelo’nun ünlü Davut Heykeli’nin de bulunduğu Senyörler Meydanı ile antika ve kuyumcu dükkânlarıyla meşhur Eski Köprü (Ponte Vecchio) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında San Gimignano ve Siena turumuz için hareket. San Gimignano :Çevresinde Dünyanın en kaliteli ve çeşitli üzüm bağlarının ve en iyi dondurmacısının bulunduğu ,porcini ve türüf mantarlı peynirleri ile ünlü,14.yy’dan kalma ve etrafı surlarla çevrilmiş Toskana’nın Orta Çağ şehrini geziyoruz. Siena :Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.


8. Gün: FLORANSA - PİSA - İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrasında, odaların boşaltılması ardından Pisa turumuz için hareket. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Akşam ışıklar eşliğinde Panoramik gezisırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Tur sonrasında Pisa Galileo Galilei havalimanına transfer.  Türk Havayolları’nın TK 1400 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.25‘te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


9. Gün:

OTEL İSİMLERİ

 

Venedik

Ferrara

Roma(Şehir Dışı)

Floransa

Milano

 

3* Tulip Inn Hotel –

Padova

3* BB Hotel Ferrara

3* Hotel Tivoli

3* Hotel Marrani

3* Hotel B&B Monza

3* Hotel Raffaello - 

Mestre

3* Hotel Pamela

3* Maximo Hotel

3* Hotel Massimo

4* Hotel Just-Lomazzo

3* Hotel Al Fogher –

Treviso

3* Hotel Lucrezia Borgia

4* Duca Deste Hotel

3* Hotel Innocenti

4* Della Rotonda-Saronno


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Pisa (PSA) – İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,

Programda belirtilen otellerde 7 gece konaklamalar,

Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,

Cenova, Sirmione, Verona, Milano, Ferrara, Pisa panoramik şehir turları,

Profesyonel rehberlik hizmetleri,

Otel vergileri & turist şehir vergileri,

Şehir giriş ücretleri.

Vize ücreti (130 Euro),

Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),

Program dışı turlar ve kişisel harcamalar,

Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL),

Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (5 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

Venedik Kombi turu tren, özel tekne ve gondol ile gerçekleştirilmektedir

Venedik konaklamaları Padova, Mestre, Mogliano Veneto, Treviso bölgelerinden birinde sunulmaktadır

Floransa konaklaması Montecatini, Prato, Mugello bölgelerinden birinde sunulmaktadır

 

 

Avantajlı ekstra geziler

 

   Venedik Kombi ve Gondol turu (65 Euro) + Roma İkonları ve Vatikan turu (55 Euro)

Floransa Şaheserleri ve Rönesans – Siena & San Gimignano (95 Euro)  + Roma Gece turu (35 Euro)

 

250 Euro yerine 195 Euro!!!

 

(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir - 0-2 yaş ücretsiz ,2-12 yaş %50 indirimlidir)

VİZE BİLGİ

Schengen vizesi gerekmektedir

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod