Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
BÜKREŞ TURU 2004
BÜKREŞ TURU 2004
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
3 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - BÜKREŞ

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali THY kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 04:10'da  buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 1043 sefer sayılı uçuşu ile 07:10’da Bükreş’e hareket. Yerel saat ile 08:30’da varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüzle şehir turu için hareket ediyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Şehir Müzesi, Parlamento Sarayı (Pentagon’dan sonra Dünya’nın ikinci büyük yapısıdır), Devrim Meydanı, Patrik Katedrali, Zafer Takı bulunmaktadır. Özel otobüsümüz ile gerçekleşecek ilk etabın ardından şehir turumuz eski Bükreş sokaklarında yapacağımız yürüyüş ile devam edecek. Bu esnada Eski Prenslik Adalet Sarayı’nın, St. Antony Kilisesi’nin ve Stavropoleos Kilisesi’nin tarihi kalıntılarını göreceğiz. Panoramik tur sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Bükreş’te otelimizde.


2. Gün: BÜKREŞ

Sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman.Dinlenme, alışveriş ve gezme imkanı arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Prahova Vadisi ve Şatolar turuna katılabilirler. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol-ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olan Peles kalesini de ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından Bran Köyü ve dünyaca ünlü Drakula Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Rivayete göre, Vampir Drakula’nın evidir bu kale. Ama aslında bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Turumuzun ardından Bükreş’e dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Prahova Vadisi ve Şatolar Turu : 85 Euro (Kişi Başı)


3. Gün: BÜKREŞ

Sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dinlenme, alışveriş ve gezme imkanı arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan  Mogosaia Sarayı turuna katılabilirler. Yaklaşık 10 km’lik bir yolculuğun ardından 1698-1702 yılları arasında Konstantin Brancoveanu tarafından Rönesans stilinde inşa edilmiş olan ve Ortaçağ - Doğu esintileri taşıyan bu muhteşem sarayda aralarında kiliseler, şapeller, parklar ve kuleler gibi görülesi pek çok şey bulacaksınız. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Mogosaia Sarayı Turu : 80 Euro (Kişi Başı)


4. Gün: BÜKREŞ - İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, uçak saatine bağlı olarak alışveriş ve gezme imkânı. Rehberlerimizin belirlediği saatte buluşma ve havalimanına transfer. Türk Havayollarının TK 1046 sefer sayılı uçuşu ile 21:40’da İstanbul'a hareket.Saat 23:00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Başka bir turumuzda buluşmak dileğiyle.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı İstanbul - Bükreş gidiş ve dönüş uçak bileti,
Alan vergileri,
Bükreş’te 4* otelde 3 gece konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Havalimanı – Otel - Havalimanı arası transferler,
Panoramik Bükreş şehir turu,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL),
Vize ücreti (100 Euro),
Seyahat sigortası,  
Ekstra turlar,
Kişisel harcamalar.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

TURUN ARTILARI   

Eski Prenslik Adalet Sarayı’nın, St. Antony Kilisesi’nin ve Stavropoleos Kilisesi’nin tarihi kalıntılarını göreceğiz.

Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol-ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia’yı gezeceğiz.

14. yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren Dracula Kalesi’ni göreceğiz.

Konstantin Brancoveanu tarafından Rönesans stilinde inşa edilmiş olan ve Ortaçağ – Doğu esintileri taşıyan Mogosaia Sarayı’nı göreceğiz.

VİZE BİLGİ

T.C. vatandaşları için vize uygulaması bulunmaktadır

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod