Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
VİETNAM&KAMBOÇYA EKİM-KASIM
VİETNAM&KAMBOÇYA EKİM-KASIM
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
8 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - DOHA

Turumuz saat 16:45’de İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 19.45’te Qatar Havayolları’nın QR-246 sefer sayılı uçağıyla Doha’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.50’de varış.


2. Gün: DOHA - SAİGON(HO CHİ MİNH)

Uçak değiştirerek QR-970 sefer sayılı uçakla saat 02:00’de Ho Chi Minh’e (Saigon) hareket ediyoruz.Varışımız yerel saat ile 13.30’da.Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarı'nı ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği yerel restoranda. Konaklama Saigon otelimizde.


3. Gün: SAİGON(HO CHİ MİNH) - MEKONG DELTASI - SAİGON

Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz.Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğimizi ve akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz.Konaklama Ho Chi Ming (Saigon) otelimizde.


4. Gün: SAİGON(HO CHİ MİNH) - CU CHİ TÜNELLERİ - HANOİ

Kahvaltının ardından ilkönce Yeniden Birleşme Sarayı ve Savaş Müzesi’ni gezeceğiz. Hemen ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam-ABD savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Daha sonra havaalanına transfer olacağız.Yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışımızın ardından otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Hanoi otelimizde.


5. Gün: HANOİ

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozolesi,Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosu'nu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.


6. Gün: HANOİ - HALONG BAY

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz deniz ürünlerinden oluşan bir menü olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.


7. Gün: HALONG BAY - SİEM REAP

Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberin belirlediği saatte Hanoi havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş.Varışta otele transfer.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


8. Gün: SİEM REAP - ANGKOR THOM - ANGKOR WAT

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon , Phimeanakas Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Terasları’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz.Konaklama Siem Reap otelimizde.


9. Gün: SİEM REAP - TONLE SAP GÖLÜ - PHNOM PENH

Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölü’nde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en fakir bölümünü oluşturan Viet göçmenlerinin köyünü, timsah çiftliğini geziyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Phnom Penh’e uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Phnom Penh otelimizde.


10. Gün: PHNOM PENH - DOHA

Kahvaltımızın ardından yapılacak panoramik şehir turunda Kraliyet Sarayı, Silver Pagoda, Ulusal Müze ziyaretlerimiz olacak ardından Öğle yemeğimizi alacağız ve Kamboçya’nın yakın tarihini daha iyi anlayabileceğimiz Choeung Ek “Öldürme Alanı” ile başlıyoruz. Khmer Rejimi tarafından 1 milyonun üzerinde etnik farklı etnik kültüre ait insanların katledildiği yer olan Öldürme Alanı’nda zaman zaman tüylerimiz ürperecek savaşın çirkin yüzüne tanıklık edeceğiz. Ayrıca Katliam Müzesi’nde ziyaret edeceğiz. Havaalanına transfer oluyoruz.Qatar Havayollarının QR-971 sefer sayılı uçuşu ile 17:10’da Doha’ya uçuyoruz.


11. Gün: DOHA - İSTANBUL

Yerel saat ile 00:20’de Doha’ya varış. Ardından saat 07.30’da Qatar Havayolları’nın QR-239 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’na varışımız yerel saat ile 12.25’te.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Qatar  Havayolları ile İstanbul – Doha – Ho Chi Mınh (Saigon) / Phnom Penh - Doha -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri,
Saigon  - Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri ,
Hanoi - Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,
Siem Reap - Phnom Penh ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,
Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
Tüm  öğle ve akşam yemekleri(7.gün öğle yemeği hariç),
Programda belirtilen tüm geziler,
Halong Bay’de ve Mekong  Deltası’nda tekne turu,
Su Kuklası Tiyatrosu,
Tonle Sap Gölü tekne turuna,
Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
Türkçe rehberlik hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu(15 TL),
Yemeklerde alınacak içecekler,
Seyahat Sigortası,
Kişisel harcamalar,
Bahşişler,
Vietnam ve Kamboçya Vizeleri.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

Turların Avantajı

Mekong Deltası’nda keyifli bir tekne turuna çıkacağız.
Vietnam Savaşı'nın kalbi Cu Chi Tünelleri'ni geziyoruz.
Hanoi'de kolonyal mimari örneği yapıları, bulvarları, Literatür Tapınağı'nı geziyoruz.
Restored Sword Gölü'nü görecek ve Kızılırmak Deltası kültüründen "Su Kuklası Tiyatrosu" izleyeceğiz.
UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Halong Bay'i gezecek ve yöreye özgü "Junk Boat"larda tura çıkacağız.
UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Angkor'u, Angkor Thom, Güney Kapısı,Baphuon Tapınağı ve TaPhrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Terasları’nı ziyaret ediyoruz.
Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız.

VİZE BİLGİ

Vietnam ve Kamboçya Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

Vietnam Vizesi; Vietnam,Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 75 USD karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 25 USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır.Kapıda 2 Adet resim (arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Kamboçya Vizesi ise; Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir.2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cm boyutlarında)

Misafirlerimiz kapıda 30 USD ödeme yaparak vize alabilecektir(Kapı vize ücretleri ülke  kararıyla değişiklik gösterebilir).

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod