VİETNAM&KAMBOÇYA OCAK-MART-NİSAN Tur Programı

Türk Havayolları

Kalkış Yerleri: İstanbul Atatürk Havalimanı
PROGRAM
1. Gün: İSTANBUL - SAİGON(HO CHİ MİNH)
Turumuz saat 23:30’da İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor.Saat 02:35’de Türk Havayolları’nın TK-168 sefer sayılı uçağıyla Saigon’a hareket ediyoruz.Yerel saat ile 16:35’de varış.

2. Gün: SAİGON – MEKONG DELTASI – SAİGON
Kahvaltının ardından Mekong Deltasında suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi ve akşam yerel restoranda alıyoruz. Konaklama Saigon’da.

3. Gün: SAİGON – CU CHİ TÜNELLERİ – SİEM REAP
Kahvaltının ardından panoramik Ho Chi Minh şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından Cu Chi Tünellerine gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün: SİEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT
Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından akşam yemeğimizi yerel restoranda alacak ve otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.

5. Gün: SİEM REAP - TONLE SAP GÖLÜ - HANOİ
Kahvaltının ardından Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölünde tekne turuna çıkacağız. Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini, yapacağımız tekne turunda yakından görüyoruz.  Havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi ’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve akşam yemeğini otelde alıyoruz. Konaklama Hanoi otelimizde.

6. Gün: HANOİ
Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası öğle yemeği için yerel restorana transfer oluyoruz. Akşam Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosunu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda, konaklama Hanoi otelimizde.

7. Gün: HANOİ - HALONG BAY
Kahvaltın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e hareket ediyoruz ve varışta keyifli bir tekne turuna çıkıyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezde, adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda olacak. Otele transfer. Konaklama Halong Bay otelimizde.

8. Gün: HALONG BAY - İSTANBUL
Kahvaltın ardından rehberimizin belirlediği saatte Hanoi’ye doğru yola çıkacağız. Hanoi’de serbest zaman ve öğle yemeği. Daha sonra havaalanına transfer olacağız. Saat 22:20’de Türk Havayolları’na ait TK168 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

9. Gün: İSTANBUL
Yerel saat ile 04:40’ta İstanbul Atatürk Havalimanı’na hoş geldiniz.

10. Gün:
OTELLER Saigon  - Bay Hotel - 4* vb. www.bayhotelhcm.com Halong City – Halong Plaza 4* vb. http://www.halongplaza.com Siem Reap -  Empress Angkor Hotel 4*  vb.www.empressangkor.com Hanoi: The Lapis Hotel 4* vb.http://thelapishotel.com// Silk Queen Grand Hotel 4* vb.http://silkqueenhotel.com/

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul –Ho Chi Mınh (Saigon) / Hanoi -İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri,
Saigon  - Phnom Penh ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,
Phnom Penh- Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,
Siem Reap – Hanoi  ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri,
Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
Tüm  öğle ve akşam yemekleri  (10.gün akşam yemeği hariç),
Programda belirtilen tüm geziler,
Halong Bay’de ve Mekong  Deltası’nda tekne turu,
Su Kuklası Tiyatrosu,
Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
Türkçe rehberlik hizmeti.Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL),
Yemeklerde alınacak içecekler,
Seyahat Sigortası,
Kişisel harcamalar,
Bahşişler, 
Vietnam ve Kamboçya vizeleri.Notlar

TURUN ARTILARI

Mekong Deltası’nda keyifli bir tekne turuna çıkacağız.

Vietnam Savaşı'nın kalbi Cu Chi Tünelleri'ni geziyoruz.

Hanoi'de kolonyal mimari örneği yapıları, bulvarları, Literatür Tapınağı'nı geziyoruz.

Restored Sword Gölü'nü görecek ve Kızılırmak Deltası kültüründen "Su Kuklası Tiyatrosu" izleyeceğiz.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Halong Bay'i gezecek ve yöreye özgü "Junk Boat"larda tura çıkacağız.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Angkor'u, Angkor Thom, Güney Kapısı,Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz.


İptal Şartları
Neotur Turistik Yatırımlar San.Tic .Ltd. Şti.Bu çıktı 19.10.2018 11:55 tarihinde verilmiştir. Neotur Turistik Yatırımlar San.Tic .Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.