Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
BÜYÜK BALKANLAR VİZESİZ 2019 MAYIS-BELGRAD
BÜYÜK BALKANLAR VİZESİZ 2019 MAYIS-BELGRAD
Konaklama
Yarım Pansiyon
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - BELGRAD

Pegasus Havayolları ile Belgrad’a hareket ve ‘beyaz şehre’ varış.Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz.Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı,Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır.Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


2. Gün: BELGRAD - SARAYBOSNA

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya hareket ediyor ve varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panaromik şehir turumuza Başçarşı gezimiz ile başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi’nden su içiyoruz ve Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


3. Gün: SARAYBOSNA - MOSTAR - TREBINJE

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber otelimizden ayrılarak Bosna Hersek’in nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar`a hareket ediyoruz.Mostar`a varışın ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir).Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Turumuzun bitişi ile otantik şehir olan Tribinje`deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

Arzu eden misafirlerimiz rehber tarafından organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir (30 Euro).

Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.


4. Gün: TREBINJE - KOTOR – BUDVA - ULCINJ

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Daha sonra muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’yı görecegiz. Son durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Ulcinj’e hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


5. Gün: ULCINJ - TIRAN - OHRID

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp en sessiz büyük şehirlerden biri olan, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından, Makedonya’nın incisi Ohrid’e varış. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.


6. Gün: OHRID

Sabah kahvaltının ardından Ohrid şehir turumuzu yapıyoruz. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz, Şehir turunun ardından otelimize transfer.Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


7. Gün: OHRID – RESNE – MANASTIR - ÜSKÜP

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Resne - Manastır (Bitola) turunun ilk durağı olan iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından adeta bir ‘açıkhava müzesi şehri’ olarak anılan Üsküp’e hareket.Makedonya'nın başkenti Üsküp’e varış ve panoramik şehir turu.Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


8. Gün: ÜSKÜP - İSTANBUL

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları’nın uçuşu ile İstanbul’a hareket.İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti,
Belgrad’ta 1 gece Hotel Astoria  4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Trebinje’de 1 gece Hotel Leotar  4* vb.otelde yarım pansiyon konaklama,
Ulcinj’de 1 gece Hotel Otrant 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama (Ulcinj ‘de müsaitlik olmaması durumunda İşkodra veya Podgorice’de konaklama yapılacaktır),
Ohrid’te 2 gece Hotel Sileks 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Üsküp’te 1 gece Hotel Karpos 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Programda belirtilen tüm transferler,
Türkçe rehberlik hizmeti.

Otel ekstraları,
Dubrovnik turuna katılacaklara ulaşım bedeli kişi başı 30 Euro.Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır.Tur için Hırvatistan&Schengen vizesi (140 Euro) (Yeşil pasaportu olanlara vize gerekmemektedir),
Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),
Uçaklarda 20 kilogramı aşan bagaj ücreti,
Müze ve ören yerleri girişleri.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

Sabiha Gökçen Havalimanı

Extra Turlar

SIRBİSTAN – BOSNA HERSEK - (HIRVATİSTAN) – KARADAĞ – ARNAVUTLUK - MAKEDONYA

Belgrad(1) - Saraybosna(1) - Trebinje(1) -  Budva-Ulcinj(1) - (Dubrovnik) - Ohrid(2) - Üsküp(1)

UÇAK DETAYLARI

26 MAYIS 2019

PC 371   İstanbul - S.Gökçen - Belgrad (BEG)   09:20 - 10:05
PC 352   Üsküp (SKP) - İstanbul-S.Gökçen (SAW)   11:40 - 14:10

 

NOTLAR

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden,rötarlardan ve gecikmelerden Neo Tur sorumlu değildir.

Neo Tur,kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.

Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri,buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.

Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir,

Neo Tur,havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup,28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir.Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

VİZE BİLGİ

T.C. vatandaşları için vize gerekmemektedir.Dubrovnik Ekstra turuna katılmak isteyen kişilerin Hırvat vizesi alması gerekmektedir.Geçerli Schengen vizesi olanların  veya yeşil pasaport sahiplerinin Dubrovnik turuna katılması için vize almalarına gerek yoktur.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod