Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
AZERBAYCAN GÜRCİSTAN ERMENİSTAN 2019 TEMMUZ
AZERBAYCAN GÜRCİSTAN ERMENİSTAN 2019 TEMMUZ
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – BAKÜ // 13 Temmuz 2019 Cumartesi

Alan Buluşması : 13 Temmuz 2019 Cumartesi Saat 05:20

13 Temmuz 2019 Cumartesi sabah saat 05:20’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 08:20’de Türk Havayolları’na ait TK 332 sefer sayılı uçak ile Bakü’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 12.10’da Haydar Aliyev Havalimanına varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna İçeri Şehir adı verilen ve UNESCO Dünya Koruması Listesinde bulunan, duvarlarla çevrili eski şehir merkezini gezerek başlıyoruz. Bakü, Abşeron Yarımadası’nın güneybatısında yer alır.Buradaki ilk insan yerleşimleri M.Ö. 2000’lere dayanmaktadır. Shemakha Kapısı, Kız Kulesi,Şirvan Şah Sarayı turumuz sırasında göreceğimiz önemli eserlerden bazıları.Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz.Konaklama otelimizde.


2. Gün: BAKÜ // 14 Temmuz 2019 Pazar

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Ateşgah & Gobustan turumuza katılabilirler.İlk olarak 600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Gobustan'a doğru yola çıkıyoruz. Burada geçmişi 40.000 yıl önceye dayanan kaya sanatının örneklerini görme ve fotoğraflama şansını bulacağız. Sonrasında Azerbaycan'ın İslamiyet öncesi geçmişinde önemli bir yer tutan ve hala kültürel birer çekim merkezi olan Ateşgah (Ateş Tapınağı) nı ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Ateşgah & Gobustan Turu: 70 USD (Kişi Başı)


3. Gün: BAKÜ – TİFLİS // 15 Temmuz 2019 Pazartesi

Kahvaltının ardından havaalanına transfer oluyor ve Tiflis uçumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışta bizi bekleyen özel aracımız ile şehir merkezine hareket ediyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Tiflis turumuzda Eski Tiflis'de bulunan Kükürt banyolarını ziyaret edeceğiz, turumuz sırasında birbirine çok yakın mesafelerde Gürcü Ortodoks, Ermeni Gregoryen kiliseleri, Osmanlı döneminin hatırası camiler ve Sinagogları bir arada görecek ve Tiflis'in dini ve kültürel zenginliğine tanıklık edeceğiz. Ardından 4. yüzyıldan kalma Narikala kalesine uğrayıp şehir turumuzu meşhur Rustaveli bulvarında Tiflis'in kozmopolitan atmosferini içimize çekerek tamamlayacağız. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.


4. Gün: TİFLİS // 16 Temmuz 2019 Salı

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mtskheta & Gori turuna katılabilirler. Turumuza 3000 yıllık tarihi ile Gürcistan’ın erken Hıristiyanlık tarihinin başlangıcı sayılan Mtsheta’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Jvari Manastırı. Sonrasında ise efsanelere göre Hz. İsa’nın gömleğinin gömülü olduğuna inanılan ve yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan Svetitskhoveli Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında rotamızı Gori’ye, Stalin’in doğduğu şehre çeviriyor ve Stalin Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Müze ziyareti sonrasında mağara şehir olarak bilinen, tarihi Bronz Çağ’a dayanan ve Orta Çağ’a kadar mimarisine yeniliklerin katıldığı antik Uplistsikhe Mağara Kasabası’nı ziyaret ediyoruz.Tiflis’e dönüyor ve otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Mtskheta & Gori Turu : 70 USD (Kişi Başı)


5. Gün: TİFLİS – ERİVAN // 17 Temmuz 2019 Çarşamba

Sabah kahvaltı sonrası Gürcistan ve Ermenistan sınırı olan Sadakhlo’ya doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemleri sonrasında Ermenistan’a giriş yapıyoruz. Dünyanın en büyük dağ göllerinden biri olan Sevan gölünde mola vereceğiz. Ardından Erivan merkeze varışla birlikte otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde.


6. Gün: ERİVAN // 18 Temmuz 2019 Perşembe

Sabah kahvaltı sonrası Ermenistan’ın başkenti, kültür ve politik merkezi olan Erivan’da şehir turumuza başlıyoruz. Ermenistan’ın kadın sembolü olan Mayr-Hayastan heykeli, Madots ve Bagramian bulvarları, Konser Binası, Gök Cami, Başkanlık Sarayı, Parlemento Binası, Opera Binası, Cumhuriyet Meydanı ve de UNESCO Dünya Belleği Programı Listesi’nde yer alan, ortalama 17.000 antik el yazısına ve 300.000 civarında arşiv dokümanını bünyesinde barındıran Mastots Matenadaran Enstitüsü Erivan şehir turumuzun en önemli duraklarından olacaklar. Sonrasında Cascade Anıtı’na çıkarak Erivan’ın panoramik manzarasına şahit oluyoruz. Kendisini gösterirse Ararat (Ağrı) dağını bir de bu yakadan panoramik görme şansına sahip oluyoruz. Tur sonrası otele geçiyoruz. Konaklama otelimizde.


7. Gün: ERİVAN – DILIJAN – HAGHPAT – TİFLİS // 19 Temmuz 2019 Cuma

Sabah kahvaltı sonrası Tiflis’e doğru hareket edeceğiz. Dilijan’a varışımızın ardından kısa bir mola vereceğiz. Ardından yolculuğumuza devam ederek, Haghpat’a varıyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Haghpat Manastırını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Gürcistan sınırına doğru yola çıkıyor ve sınır işlemlerimizi yapıyoruz.  Tiflis ‘e varış otele yerleşme. Konaklama otelimizde.


8. Gün: TİFLİS – İSTANBUL // 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Tiflis’e doğru hareket edeceğiz.Türk Havayollarının TK 383 tarifeli seferi ile saat 17:20’de İstanbul’a uçuş.Yerel saat 18:55’de İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.


9. Gün:

OTELLER

Bakü - Baku Inn Hotel 4* vb.

Tiflis - Coste Hotel Tbilisi 4* vb.

Erivan – Bass Boutique Yerevan Hotel 4* vb.

 

Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Bakü / Tiflis-İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Yerel havayolları ile Bakü - Tiflis ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Bakü, Tiflis ve Erivan’da 4* Otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklama,
Bakü, Tiflis, Erivan şehir turları,
Programda belirtilen şehirlerarası transferler,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Vize Ücretleri (Azerbaycan kapı vizesi kişi başı : 11 USD - Ermenistan kapı vizesi kişi başı : 7 USD),
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Ek bagaj ücretleri.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

TURUN ARTILARI

Bakü’de İçeri Şehir adı verilen ve UNESCO Dünya Koruması Listesinde bulunan, eski şehiri keşfedeceğiz.

600.000’den fazla duvar kabartmasının bulunduğu UNESCO Dünya Mirası listesindeki Gobustan'ı görme fırsatı elde edeceğiz.

Tiflis’te 4. yüzyıldan kalma Narikala kalesine uğrayacağız.

Efsanelere göre Hz. İsa’nın gömleğinin gömülü olduğuna inanılan Svetitskhoveli Katedrali’ni görme şansını yakalayacağız.

Dünyanın en büyük dağ göllerinden biri olan Sevan gölünde manzaranın tadını çıkaracağız.

Ortalama 17.000 antik el yazısına ve 300.000 civarında arşiv dokümanını bünyesinde barındıran Mastots Matenadaran Enstitüsü ziyaret edeceğiz.

Cascade Anıtı’na çıkarak Erivan’ın panoramik manzarasına şahit olacağız.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir.Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor.Ayrıca ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Azerbaycan ve Ermenistan : Azerbaycan ve Ermenistan vizesini havalimanından alabilirsiniz (Azerbaycan kapı vizesi kişi başı : 11 USD - Ermenistan kapı vizesi kişi başı : 7 USD).

Gürcistan : Gürcistan pasaportlara vize uygulamamaktadır.Gürcistan’a yeni çipli kimlikle de giriş yapılabilmektedir.

Uçuş Süresi

İstanbul – Bakü: 2 saat 50 dakika ,  Tiflis – İstanbul: 2 saat 20 dakika

Para Birimi

Azerbaycan Para birimi Azerbaycan Manat’ıdır. Gürcistan para birimi Lari’dir. Ermenistan para birimi ise dram’dır. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

Saat Dilimi

Türkiye’den 1 saat  ileridedirler.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.Ama ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet&Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler,kısa ve uzun kollu gömlekler,şort ve pamuklu pantolonlar,rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont alın.Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Azerbaycan, Gürcistan ve Ermenistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur.

Alışveriş

Bakü,Tiflis,Erivan’da alışveriş yapılabilecek bir çok avm ile havyar ve birçok meyve,sebze,şarküteri ürünlerini satın alabileceğiniz Yeşil Pazar vardır.

VİZE BİLGİ

Azerbaycan ve Ermenistan : Azerbaycan ve Ermenistan vizesini havalimanından alabilirsiniz (Azerbaycan kapı vizesi kişi başı : 11 USD - Ermenistan kapı vizesi kişi başı : 7 USD).

Gürcistan : Gürcistan pasaportlara vize uygulamamaktadır.Gürcistan’a yeni çipli kimlikle de giriş yapılabilmektedir.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod