Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR 2020 MAYIS-EKİM ARASI
İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR 2020 MAYIS-EKİM ARASI
Konaklama
4 Gece Oda Kahvaltı 3 Gece Yarım Pansiyon
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – STOCKHOLM

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Pegasus Havayolları kontuarı önünde saat 05.30’da buluşuyoruz.Pegasus Havayolları’nın PC 1279 sefer sayılı uçuşu ile 08:05’de Stockholm’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10:40’da varışımıza istinaden panoramik şehir turu için hareket ediyoruz.Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Viking Vasa Gemi müzesi’’ turu (50 Euro).17.yy’da Vikingler tarafından yapılmış olan Vasa gemisi, 1628’de çıktığı ilk seferinde Stockholm’de alabora olup batmıştı. Deniz dibinde geçirdiği 333 yıldan sonra bu devasa savaş gemisi kurtarılmış ve dönemin tek savaş gemisi olarak müzede sergilenmeye başlanmıştır. Tur bitimi otelimize transfer ve günümüz dinlenmek üzere serbest.


2. Gün: STOCKHOLM

Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Uppsala & Sigtuna’’ turu (65 Euro).Gezimizde yarı Gotik yarı Ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç’in tarihte kurulan ilk kenti olan Sigtuna görülecektir.Tur bitimi otelimize transfer ve günümüz dinlenmek üzere serbest.


3. Gün: STOCKHOLM – ÖREBRO – KARLSTAD - HAMAR (557 km)

Kahvaltımızın ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Karlstad ve Örebro üzerinden Hamar’a doğru uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Hamar’a otelimize varışımızın ardından akşam yemeğimizi alıyoruz.


4. Gün: HAMAR – FLAM – GUDVANGEN – AURLANDSFJORD – BALESTRAND – FØRDE TOWN (540 km)

Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ardından yol üzerinde Borgund Stave Kilisesini görecek ve Flam’a hareket edeceğiz. Flam’a varışımıza istinaden alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz serbest zamanımız olacak. Sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek tarihi ‘’Flam treni’’ turu (100 Euro).Sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Fiyord Tekne turu’’ (100 Euro).Turumuzun en can alıcı noktalarından birisi olacak olan Gudvangen ve Flam arasında bulunan Aurlandsfjord’u arasında 2 saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. İlk durağımız tarihi Balestrand. Burada birbirinden güzel resimler çekmek üzere vereceğimiz molamızın ardından Vangsnes’den Dragsvik’e geçmek üzere feribota biniyoruz. Varışımıza istinaden otele giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve günümüz dinlenmek üzere serbest. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.


5. Gün: FØRDE TOWN – SOGNEFJORD – BERGEN (175 km)

Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Bergen’e hareket.Kuzeyde Fioyrdlara doğru olan yolculuğumuza devam edip.Feribot ile Lavik’den –Oppedal ‘a feribotla geçip Sognefjord manzaraları bizlere eşlik edecek. Bergen’e varışımıza istinaden Bergen şehir merkezinde alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sonrasında otele giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve günümüz dinlenmek üzere serbest.


6. Gün: BERGEN – GEILO (243 km)

Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Gelio’ya hareket. Voss üzerinden Bruravik yolculuğumuzda Eidfjord  üzerinde Geilo Ulusal Parkı Hardangervidda Doğal Parkında bulunan ve Hardenger köprüsünü görerek ünlü kayak merkezi Geilo’ya varışımızda otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest.Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.


7. Gün: GEILO – OSLO (219 km)

Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Oslo’ya hareket. Varışımıza istinaden panoramik şehir turu için hareket ediyoruz.Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen Belediye Sarayını, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Vigeland Park & Viking Cenaze Gemileri ve Holmenkollen turu’’ (70 Euro). Oslo’nun en büyük parkı olan Vigeland’da, Norveç’in ünlü Heykeltraşı Gustov Vigeland’ın birbirinden özel heykellerinin ve 3 bin ağaç ile 150 değişik cinste 14 bin gül çalısından oluşan bir gül bahçesini görme imkânı bulacağız. Sonrasında Dünyanın en iyi korunmuş viking cenaze gemilerini ziyaret edeceğiz. Oseberg, Gokstad ve Tune adında tüm ihtişamı ile size selam eden bu gemileri görme şansı bulacağız. Vikinglerin orijinal eşyalarınının da sergilendiği müzede, son teknoloji ile hazırlanmış animasyon filmi ile Vikinglerin dünyasına kısa bir yolculuğa çıkacağız. Sonrasında Oslo’nun simgesi ve Dünyaca ünlü olimpiyatların yapıldığı kayak merkezi HolmenKollen’e doğru yola çıkıyoruz. Holmenkollen’in ihtişamlı kulesine çıkacağımız gezimizde, 1893 yılında Norveçli ressam Edvard Munch tarafından yapılan Çığlık veya orijinal ismiyle Skrik, tablosunun yapıldığı muhteşem mazarayı resmetme imkanı bulacağız. Tur bitimi Oslo otelimize doğru hareket. Dinlenmek üzere günümüz serbest.


8. Gün: OSLO - İSTANBUL

Kahvaltımızın ardından havalimanına transfer.Pegasus Havayolları’nın PC 1274 sefer sayılı uçuşu ile 14:15’de İstanbul Sabiha Gökçen’e doğru hareket ediyoruz.Yerel saat ile 19:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


9. Gün:

OTELLER

Stockholm – 4* Scandic Kungens Kurva Hotel vb.

Hamar – 4* Scandic Hamar vb.

Førde Town – 3* Scandic Sunnfjord // Sognefjord Hotel vb.

Bergen – 3* Fjordslottet Hotel // Comfort Bergen Airport vb.

Geilo – 4* Bardøla Høyfjellshotel vb.

Oslo – 3* Moxy Oslo X Hotel // Thon Vettre vb.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Pegasus Havayolları ile İstanbul(SAW)-Stockholm / Oslo-İstanbul(SAW) parkurunda uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen otel vb. kategoride 7 gece oda kahvaltı konaklamalar (3 Akşam Yemeği de dahil),
Alan/otel/alan transferleri,
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
Stockholm, Hamar, Oslo, Bergen panoramik şehir turları,
Profesyonel Rehberlik Hizmeti.

Vize ücreti (150 Euro),
Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro),
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Programda belirtilen tüm ekstra turlar,
Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
Müze ve ören yerleri girişleri,
İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

Sabiha Gökçen Havalimanı

Extra Turlar

3 Akşam Yemeği dahildir.

(Stockholm Gidiş – Oslo Dönüş)

Vigeland Park & Viking Cenaze Gemisi ve Holmenkollen(70 Euro)+Flam Tren Turu(100 Euro)

Fiyord Tekne Turu(100 Euro)+Viking Vasa Gemisi Turu(50 Euro)+Uppsala & Sigtuna(65 Euro)

 

Avantajlı ekstra geziler: 385 Euro yerine 295 EURO !!!

(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

(0-2 yaş ücretsiz , 2-12 yaş %50 indirimlidir)

 

AKŞAM YEMEKLERİ : Geilo, Forde Town ve Hamar Bölgelerine varış saatinin geç olması, bölgelerde restaurant seçeneklerinin kısıtlı ve yüksek fiyatlarda olması sebebi ile misafirlerimizin konforu düşünülerek akşam yemekleri dâhil edilmiştir. Yemekler otellerin yoğunluğu ile alakalı olarak açık büfe veya set menü olarak verilmekte olup, domuz ürünü içermemektedir. Kişi başı 1 adet su ve kahve dâhil edilmiştir.

VİZE BİLGİ

Schengen vizesi gerekmektedir.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod