Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
PERU BOLİVYA ŞİLİ 2020 HAZİRAN-2021 OCAK ARASI
PERU BOLİVYA ŞİLİ 2020 HAZİRAN-2021 OCAK ARASI
2.999,00 USD
Konaklama
Oda Kahvaltı (4 Öğlen+2 Akşam Yemeği)
Geceleme
9 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – PARİS – LİMA

Turumuz İstanbul Havalimanında buluşma ile başlıyor. Pasaport işlemlerinin ardından Paris’e uçuyoruz.Yaklaşık 3 saatlik beklemenin ardından, yine Air France uçağı ile Lima’ya hareket edeceğiz.12 saatlik uçuşun ardından akşam üstü Lima’ya varıyoruz.Havalimanından otele giderken şehri izleme fırsatı bulacağız.Miraflores’teki otelimize yerleşiyoruz ve dinlenmek için serbest zaman.


2. Gün: LİMA – CUSCO

Kahvaltımızın ardından kısa bir şehir tanıtım turu yapıyor ardından havalimanına transfer oluyoruz. Öğle saatlerinde Cusco’ya uçuyoruz.  Cuzco havalimanına varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Cuzco Tarihi Merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Sonrasında İnka Medeniyetinin izlerini taşıdığı Hatun Rumiyoc caddesi, 16.yy da İnka’lar tarafından inşa edilen Wiracocha Kathedrali, İnkaların güneş tanrısına adanan ünlü Koricancha tapınağını göreceğiz. Ardından rengarenk San Pedro pazarını gezeceğiz.  Akşam yemeğini yerel dans gösterileri eşliğinde restoranımızda alacağız.


3. Gün: CUSCO – MACHU PİCCHU – CUSCO

Kahvaltının ardından Machu Picchu turumuza katılıyoruz. Öncelikle Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bingham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Lokasyonunun eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğleye kadar turumuz devam ediyor. Turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollantaytambo’ya hareket ediyoruz. Konaklama Cuzco’da otelimizde.


4. Gün: CUSCO – PUNO

Kahvaltının ardından özel otobüsümüzle, uzun ve keyifli bir yolculukla ulaşacağımız Puno’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz esnasında yol üstünde muhteşem kolonyal tarzı ile Andahuaylillas kilisesi ve Vilcanota nehrinin kenarındaki İnka arkeolojik sit alanı olan Raqchhi kalıntılarını göreceğiz. Kalıntılar arasında en ilginç olanı iki katlı, silindir biçimli sütunları ve dört büyük avlusu ile Virakoça Tapınağı’dır. Günümüzde tapınağın 12 metre yükseklikteki merkezi bir duvarı kalmış olmasına karşın bilinen en büyük İnka tapınağı olduğu söylenmektedir.Raqchhi kalıntıları gezimizin bitimiyle tipik bir İnka köyü olan Pukara’da fotoğraf molası verip Puno’ya devam ediyoruz.Geceleme otelimizde.


5. Gün: PUNO – LA PAZ

Otelden tekne ile Uros Adalarına gün doğumunu yakalamak için hareket ediyoruz. Titicaca Gölü’nün Puno şehri kıyılarında yer alan bu adalar yerliler tarafından sazdan yapılmakta ve Uros halkının her türlü ihtiyacını karşılayabilen bu yüzen adalar çıpalar ile göl tabanına sabitlenmektedir. Uros ziyaretimizin ardından kahvaltı için otele dönüyoruz. Kahvaltıdan sonra Puno-Kasani sınırına gidiyoruz.Yol üzerinde her yıl binlerce Hıristiyan hacıya ev sahipliği yapan Copacabana ve “Copacabana’nın Bakiresi” tarafından kutsanmış olan tarihi tapınağı geziyoruz. Ardından La Paz’a doğru devam ediyoruz. Konaklama otelimizde.


6. Gün: LA PAZ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, İnkalardan önceki en eski And dağları medeniyetinin başkenti Tiwanaku kalıntılarına doğru yola çıkıyoruz. Ünlü güneş kapısı, Ponce ve Fraile monolitleri, Akapana Piramidi, yarı yeraltı tapınağı ve görkemli Kalasasaya kutsal tapınağı göreceğimiz yerler arasındadır. Ay Vadisi’ndeki yürüyüşümüzün ardından La Paz şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz.Turumuz esnasında ilginç Büyücüler Çarşısı’nı, Hükümet Sarayı’nı ve Ulusal Kongre binasının bulunduğumu Plaza Murillo’yu geziyoruz. Son olarak La Paz şehrinin muhteşem manzarasını izlemek için teleferik turumuzun ardından otele transfer oluyoruz.


7. Gün: LA PAZ - ARICA

Kahvaltımızın ardından Arica’ya doğru yola çıkıyoruz.Yolumuz üzerinde 16. yüzyıldan kalma, koloniyal dönemden kalma Cuarahuara Kilisesi’ni geziyoruz.Şili sınırında aracımızı değiştirip, yolumuza devam edeceğiz. Yol üzerinde kısa fotoğraf molaları vereceğiz.Akşam saatlerinde Arica’ya varacağız ve otelimize yerleşeceğiz.


8. Gün: ARICA - SANTİAGO DE CHİLE

Kahvaltı sonrasında, havalimanına transfer oluyoruz.Yaklaşık 2,5 saatlik uçun ardından Santiago De Chile’ye varacak ve şehir turumuza başlayacağız. Tarihi şehir merkezi, Casa De la Moneda, Plaza de Armas göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuz sonrası otelimize yerleşiyoruz ve serbest zaman.


9. Gün: SANTİAGO DE CHİLE

Kahvaltının ardından rengarenk bir liman kenti olan Valparaiso’ya doğru yola çıkıyoruz.Yaklaşık 1,5 saat sürecek yolculuğun ardından Valparisio’ya varıyor ve şehri tanımaya başlıyoruz. Şehir turunun ardından Vine Del Mar’a gidiyoruz. “Bahçe Şehir” olarak geçen bu şehirde bir çok çiçek bahçesi mevcuttur.Keyifli gezilerin ardından Santiago De Chile’ye dönüyoruz.

 


10. Gün: SANTİAGO DE CHİLE - PARİS

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer olacağız.Pasaport işlemlerini gerçekleştirip, Air France uçağı ile Paris’e uçuyoruz.Geceyi uçakta geçiyoruz.


11. Gün: PARİS – İSTANBUL

Yaklaşık 14 saatlik uçuşun ardından Paris’e varıyoruz.Paris’te tahmini olarak 11 saatlik bir aktarma süremiz olacak.Schengen vizesi olan misafirler havalimanındaki bekleme süresinde kısa bir şehir turu yapabilirler.  Akşam saatlerinde Air France ile İstanbul’a uçuyoruz.


12. Gün: İSTANBUL

İstanbul'a varışımızın ardından turumuzun sonu.Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.


13. Gün:

OTELLER

Arawi Miraflores Express Hotel - Lima 3* vb.

https://arawimirafloresexpresshotel.com-lima.com/en/

 

Munay Wasi Inn Hotel - Cuzco 3* vb.

https://munaywasi.com/en/

 

Puno - 3* Hotel vb.

 

Presidente Hotel - La Paz 4* vb.

http://www.hotelpresidente.com.bo/

 

Hotel Amaru – Arica 3* vb.

http://hotelamaru.cl

 

Presidente Hotel - Santiago de Chile 3* vb.

https://www.presidente.cl/hoteles/presidente-hotel-santiago/

 

Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Air France Havayolları ile İstanbul-Paris-Lima gidiş / Santiago-Paris-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri,
Lima - Cusco / Arica – Santiago de Chile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri,
Lima’da 1 gece, 3* otelde oda – kahvaltı konaklama,
Cuzco’da 2 gece, 3* otelde oda – kahvaltı konaklama,
Puno’da 1 gece, 3* otelde oda – kahvaltı konaklama,
La Paz’da 2 gece 4* otelde oda – kahvaltı konaklama,
Arica’da 1 gece 3* otelde oda - kahvaltı konaklama,
Santiago de Chile’de 2 gece 3* otelde oda – kahvaltı konaklama,
Şehir turları,
Macchu Pichu turu,
Programda belirtilen tüm geziler,
4 öğle ve 2 akşam yemeği,
Programda belirtilen şehirlerarası transferler,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri,
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Ek bagaj ücretleri.


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
27.01.20213* & 4* Oteller2.999,00 USD3.489,00 USD -2 - 12 Yaş 2.949,00 USD-

KALKIŞ TARİHLERİ

27 Ocak

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

PERU – BOLİVYA – ŞİLİ

Lima(1) - Cusco(2) - Puno(1) - La Paz(2) - Arica(1) - Santiago De Chile(2)

TÜM TURLAR DAHİL !!!

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Güzergâhımız için herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz. Turumuz bazı kısımlarında yüksek rakım olacağı için, tansiyon, kalp hastalıkları, nefes rahatsızlıkları bulunan misafirlerimizin doktoruna danışmasını tavsiye ederiz.

Vize Bilgileri

Peru, Bolivya ve Şili’de Türk vatandaşlarına (Türk Pasaportu taşıyan) vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları gerekmektedir.  

Uçuş Süreleri

İstanbul - Paris arası uçuş 3 saat 50 dakikadır.

Paris - Lima arası uçuş 12 saat 30 dakikadır.

Santiago de Chile - Paris arası 13 saat 55 dakikadır.

Para Birimi

Seyahatiniz için yanınıza USD almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Saat Dilimi

Lima ile Türkiye arasında -8 saat fark bulunmaktadır.

La Paz ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır.

Santiago ile Türkiye arasında -6 saat fark bulunmaktadır.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.Belirli yerlerde telefon çekmeyebilir

Kıyafet&Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, yağmurluk, akşamları için ince bir mont veya polar almanızı öneririz.

Yemek Kültürü

Gittiğimiz ülkelerde et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır.Özellikle kahvelerini içmenizi öneririz.

VİZE BİLGİ

Peru,Bolivya ve Şili’de T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod