Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
LAPLAND SEVGİLİLER GÜNÜ ÖZEL-1
LAPLAND SEVGİLİLER GÜNÜ ÖZEL-1
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
3 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – ROVANİEMİ – KUUSAMO

Lapland....Geyiklerin çektiği kızaklarla dolaşmaktan, Eskimo evlerinde konaklamaya, kuzey ışıklarını izleyerek somon balığınızı yemekten, geyik etiyle yapılan yemeklerin tadına bakmaya ve köpeklerin çektiği kızakların heyecanlı yarışmalarını izlemeye kadar burada kış mevsimine yakışan her şeyi yaşayabilirsiniz... En keyiflisi ise Noel Baba`nın evinin evini ziyaret etmek ve Elflerin hikayelerini dinlemek olacaktır.

 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde 05.00’de buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Corendon Havayolları’na ait CAI 1402 sefer sayılı özel uçuşla 08:00’de Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile saat 12.10’da Rovaniemi’ye varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Rovanimemi şehir turumuz için hareket ediyoruz. İlk olarak Noel Baba’ nın köyü olarak bilinen Santa Claus’ köyünü ziyaret ediyoruz. Noel baba ile tanışıp, fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden kartpostal gönderebileceğimiz turumuz esnasında bölgeye özgü hediyelik eşyalardan da alma imkanımız olacak. Tur bitimi otelimize transfer. Odalara yerleşmenin ardından günümüz dinlenmek üzere serbest. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan kuzey ışıkları izleme turumuza katılabilirler. Özel aracımız ile ‘Aurora Borealis’ Kuzey Işıklarını en rahat gözlemleme şansımızın olacağı bölgeye gidiyoruz.  Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

 

Kuzey Işıkları İzleme Turu : 90 Euro


2. Gün: KUUSAMO

Kahvaltımızın ardından günümüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kar Safari turumuza katılabilirler. Kar için özel üretilmiş motorlarla yaklaşık 2 saatlik keyifli gezinin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan kuzey ışıkları izleme turumuza katılabilirler. Özel aracımız ile ‘Aurora Borealis’ Kuzey Işıklarını en rahat gözlemleme şansımızın olacağı bölgeye gidiyoruz.  

 

Kar Safari Turu : 120 Euro (Yetişkin) // 75 Euro (Çocuk)


3. Gün: KUUSAMO

Kahvaltının ardından günümüz serbest.Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Husky Safari ve Ren Geyiği turumuza katılabilirler.Otelimizden hareketle rengeyiği çiftliğine geçiyoruz. Ren geyiklerine bağlı kızaklara yarım saat süren bir tur yapıyoruz ve sürüş sertifikalarımızı alıyoruz. Kahve molasının ardından Husky çiftliğine geçiyoruz. Husky köpeklerine bağlı kızakları nasıl yönlendireceğimize dair alacağımız eğitimin ardından, yapacağımız keyifli gezinti için takım kızağımıza geçiyoruz. Tur bitiminin ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan kuzey ışıkları izleme turumuza katılabilirler. Özel aracımız ile ‘Aurora Borealis’ Kuzey Işıklarını en rahat gözlemleme şansımızın olacağı bölgeye gidiyoruz.

 

Husky Safari ve Ren Geyiği Turu : 190 Euro (Yetişkin) // 80 Euro (Çocuk)


4. Gün: KUUSAMO – ROVANİEMİ – İSTANBUL

Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Özel otobüslerimiz ile Rovaniemi havalimanına transfer. Corendon Havayollarına ait CAI 1403 sayılı özel seferle 13:00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Yerel saat ile 18:30’da İstanbul’a hoş geldiniz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Corendon Havayolları özel seferi ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Rovaniemi - İstanbul (Sabiha Gökçen) uçak bileti,

Havalimanı vergileri,

Belirtilen otel vb. kategoride 3 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Alan/otel/alan transferleri,

Özel otobüslerimiz ile Rovaniemi şehir tur

Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),

Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro),

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),

Müze ve ören yerleri girişleri,

Rehber ve şoför bahşişleri.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

Sabiha Gökçen Havalimanı

Extra Turlar

Kuzey Işıkları Hakkında

 

NOT: Kutup ışıkları ya da Kutup Aurorası, Kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey enlemlerde bu etki Aurora Borealis ya da kuzey ışıkları olarak adlandırılır. Bu durumun görülebileceği kesin bir tarih yoktur, ancak Aralık, Ocak, Şubat, Mart bu güzel doğa olayının en çok gözlemlendiği tarihtir.

VİZE BİLGİ

T.C. vatandaşları için vize uygulaması vardır. Yeşil pasaport sahipleri için ise vize uygulaması bulunmamaktadır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod