Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
KUALA LUMPUR BALİ SİNGAPUR JAKARTA 2018
KUALA LUMPUR BALİ SİNGAPUR JAKARTA 2018
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - KUALA LUMPUR

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 01.20’de Türk Havayolları’na ait TK60 sefer sayılı uçak ile Kuala Lumpur’a hareket ediyoruz. 10 saat 35 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 16.55’te Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Otelimize geçiyoruz. Check in sonrası serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz için extra düzenleyeceğimiz Yemekli ve Malay dans Showlu Kuala Lumpur Gece turuna katılabilirler. Bu turumuzda Kuala Lumpur Gece Marketi, Çin mahallesi, gezilecek yerler arasındadır.

Kuala Lumpur Akşam yemekli Gece Turu : 60 USD


2. Gün: KUALA LUMPUR

Kahvaltının ardından otelimizden hareket ile Kuala Lumpur Şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Şehir turumuz da panoramik olarak Bağımsızlık Meydanı, Sultan Abdul Samad Binası, Kraliyet Sarayı, Ulusal Müze, Parlamento, Ulusal Anıt, Ulusal Camii, Demiryolu İstasyonu görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Extra olarak düzenleyeceğimiz Kuala Lumpur Rain Forest turuna katılabilirler  

Kuala Lumpur Rain Forest Tour: 60 USD


3. Gün: KUALA LUMPUR - BALİ

Kahvaltı sonrası otelimizden check out ile birlikte Denpasar Bali uçuşumuz için özel aracımız ile havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası Denpasar’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat  50 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Denpasar’a varıyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Panaromik şehir turumuzun ardından Otelimize Check in ve Odalarımıza Yerleşme. Yerleşme sonrası Arzu eden misafirlerimiz Extra düzenleyeceğimiz yarın günlük Tanah Lot turuna katılabilirler. Tabah Lot Bali adasında, açık denizde yıllar içinde  gel git etkisiyle şekillenen geniş bir kayalık üzerine oturtulmuştur. Tapınağın 15. yüzyılda rahip Nirartha tarafından yapıldığı söylenmektedir. Bali güney batı sahili boyunca, ip gibi dizilen yedi tane deniz tapınağı vardır. Tapınakların görüş açıları diğer tapınakları görmeye uygundur. Ayrıca tapınak Hac için gelen Budist misafirleri ve Fotoğrafçılar için oldukça uygundur. Gezi sonrası akşam yemeğimiz için Local Restaurantımıza geçiyoruz. Yemek sonrası otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde.

Tanah Lot Gezisi: 55 USD


4. Gün: BALİ

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra tam günlük Ubud Kintamani gezisine katılabilirler. Gezimize kahvaltıdan sonra Altın ve Gümüş eserlerinin merkezi olan Celuk ile başlıyoruz. Ardından Ahşap oymacılığının merkezi ve Bali resimlerinin merkezi Ubud’a geçiyoruz.Ubud sonrası sonrası gezimiz Kintamani ile devam edecektir. Bu turun en önemli özelliği dağın muhteşem manzarası ile arka planda dumanlı Agung volkanı ve Batur gölüdür.Gezi sonrası akşam yemeğimizi lokal restaurantımızda alacağız. Sonrasında geceleme için otelimize geri dönüyoruz.

Ubud & Kintamani Turu: 100 USD


5. Gün: BALİ - SİNGAPUR

Kahvaltının ardından  otelimizden check out ile birlikte Singapur uçuşumuz için özel aracımız ile Havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Check in ve bagaj işlemlerimiz sonrası Singapur’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saat  45 dakika sürecek yolculuğumuz sonrası Singapur’a varıyoruz. Varışımızın ardından özel aracımız ile Singapur şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Panaromik şehir turumuzda Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapurun simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında, ardından Singapur’un ünlü Çin Mahallesi’nde alışveriş için vaktiniz olacaktır. Şehir gezisinin ardından otelimize check in ve sonrasında serbest zaman. Singapur’da günü dolu dolu geçirmek isteyenler extra düzenleyeceğimiz akşam yemekli gece safarisi turuna katılabilirler.

Gece Safarisi: 55 USD


6. Gün: SİNGAPUR

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sentosa adası turuna katılabilirler. Sentosa Singapur'luların haftasonlarını değerlendirdikleri Singapur'un en büyük adası. Öncelikle teleferikle adaya güzel manzara eşliğinde geçiyoruz. Ada üzerinde önce Singapur'un tarihinin anlatıldığı mumya müzesini gezeceğiz. Daha sonra Butterfly Park & Insect Kingdom'ı gezeceğiz, sonra adanın sahilinde yapılan muhteşem ışık ve lazer gösterisini izleyeceğiz. Sentosa park gezimiz sonrası kişisel aktiviteleriniz ve alışveriş için serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz extra düzenleyeceğimiz için Gardens By Marina, Marina Bay sands, River cruise turuna katılabilirler

Öğle - Sentosa Adası Turu: 60 USD
Akşam - Yemekli Marina Bay Sands Turu: 85 USD


7. Gün: SİNGAPUR - JAKARTA

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Jakarta uçuşumuz için özel aracımız ile birlikte havalimanına geçiyoruz. Check in ve bagaj işlemleri sonrası Jakarta’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 1 saat 45 dakika sürecek yolculuğumu sonrası Jakarta’ya varıyoruz.Varışımızı takiben Jakarta şehir turumuzu gerçekleştireceğiz.Jakarta şehir turumuzda ilk olarak 1868 yılında açılmış olan ülkenin kültürel ve dini geçmişine ışık tutan ve Güneydoğu Asya’nın en büyük seramik koleksiyonunun sergilendiği Endonezya Milli Müzesi gezilecektir.Daha sonra, halkın özgürlüğünü temsil eden ve Jakarta’nın sembolü olan 137 m. yüksekliğindeki bir sütundan oluşan ve Monas olarak da bilinen Ulusal Anıt’ı göreceğiz. Jakarta’ya gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan ve egzotik ürünlerin satıldığı Surabaya Sokak Pazarı’nda serbest zaman veriyoruz. Turumuzun bitiminde Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte  Extra Akşam Yemekli Kota Tua turumuzu gerçekleştireceğiz. Kota Tua Eski Hollanda Koloniyel bölgesi olması nedeniyle güçlü tarihi geçmişi ve geçmişten günümüze kalan tarihi binaları ile Jakarta’nın popüler bir bölgesidir.

Kota Tua Turu : 65 USD


8. Gün: JAKARTA – İSTANBUL

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerini tamamlıyoruz.Dileyen misafirlerimiz Extra City Heritage turumuza katılabilir.Bu turda Endonezya’nın önemli eserlerini yakından tanıyacağız.Tur sonrası  kişisel ihtiyaçlar ve alışveriş için serbest zaman.Havalimanına transferimizin ardından İstanbul uçuşumuz için Check-in ve bagaj işlemlerimizi tamamlıyoruz.TK 057 sefer sayılı uçuşla 21:00’de İstanbul’a hareket ediyoruz.Geceleme uçakta. 

City Heritage Tour: 85 USD


9. Gün: İSTANBUL

Yerel saat ile 05:00’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


10. Gün:

OTELLER

Kuala Lumpur : Double Tree By Hilton 4* vb. & Swiss Garden Hotel 4*  vb.

http://www.hiltonhotels.de/malaysia/doubletree-by-hilton-hotel-kuala-lumpur/

Singapur: Peninsula Excelsior 4* vb. & Orchard Parade Hotel 4* vb.

https://www.peninsulaexcelsior.com.sg/

Bali : Mercure Sabang 4 *, BW Premier & Ashley Hotel 4* vb.

http://mercurejakartasabang.com/

Jakarta : Mercure Sabang 4* vb. & BW Premier Hotel 4* vb.

http://mercurejakartasabang.com/


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Kuala Lumpur gidiş / Jakarta - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Kuala Lumpur'da 4* otelde 2 gece, Bali’de 4* otelde 2 gece,Singapur'da 4* otelde 2 gece, Jakarta’da 4* otelde 1 gece oda + kahvaltı ve konaklama,
Kuala Lumpur, Denpasar, Singapur ve Jakarta şehir turları,
Programda belirtilen Uluslararası ara uçuşlar,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL),
Endonezya Kapıda Vize Ücreti (55 USD),

Programda belirtilen Ekstra turlar,
Tüm öğle ve akşam yemekleri,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro), 
Kişisel harcamalar,
Ek bagaj ücretleri.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

TURUN ARTILARI

* Malezya’nın kütür ve finans başkentin olması yanı sıra güneydoğu Asya’nın en gelişmiş başkentidir. Sultan Abdul Samad Binası, Jamek Mescidi, Batu cave veMalay el sanatlarıno görme fırsatımız olacak.

* Güneydoğu Asya’nın bir başka önemlibaşkenti Jakarta, Hollanda’lılardan kalma koloniyel binaları ile kota tua, Ulusal Anıt’ı. Jakarta’ya gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan ve egzotik ürünlerin satıldığı Surabaya Sokak Pazarıı ve MoNas’ın yakınlarında bulunan Başkan Sarayı’nı ve eski liman Sunda Kelapa’yı göreceğiz.

* Endonezya Minyatür Parkı. Batı Sumatra’daki Rumah Gadang, Java’daki Rumah Joglo gibi geleneksel Endonezya mimarisinin bir çok eserinin minyatürünün sergilendiği park, aynı zamanda Endonezya Çağdaş Sanatlar Müzesi ve El Sanatları Müzesi gibi müzeleri de içinde barındırmakta olan Puncak Bagor gezilecek yerler arasındadır.

* Güney Asya’nın önemli ve Popüler başkenti Singapur’da Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapurun simgesi olan Merlion Heykeli göreceğimiz yerler arasında.

* Marina Bay Sands, Sentosa adası, ada üzerinde Singapur'un tarihinin anlatıldığı mumya müzesi ve Butterfly Park & Insect Kingdom görebileceğimiz yerler arasında.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Kuala Lumpur, Singapur ve Endonez’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ile Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır.Sadece Endonezya'ya girişte 55 USD'lik bir kapı vizesi vardır.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Kuala Lumpur : 10 saat 35 dakika , Jakarta– İstanbul : 12 saat

Para Birimi

Singapur’un para birimi SGD Singapur Doları, Malezya’nın para birimi MYR Ringgit, Endonezya’nın ise IDR Endonezya Rupiahı dır.Seyahatiniz esnasında yanınıza Euro ve Dolar cinsinden ufak birimleri almanızı öneririz.

Saat Dilimi

Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında kış tarifesinde 5 Yaz tarifesinde 4 Saatlik fark bulunmakta.Türkiye’de saat 12.00 iken Kuala Lumpur’da  17:00 dır

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).

Kıyafet&Gerekli Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

Elektrik

Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir.

Alışveriş

Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca Elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak Elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur. ?. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor.

VİZE BİLGİ

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ile Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeden muaftır.Sadece Endonezya'ya girişte 55 USD'lik bir kapı vizesi vardır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod