Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
BÜKREŞ TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURU 2019-2020
BÜKREŞ TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURU 2019-2020
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
2 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - BÜKREŞ

Gezimizin ilk günü 19:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi , 20:30'da Mecidiyeköy Finansbank Önü ve 21:30'da İncirli Ömür Plaza önünden hareket ile Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Bulgaristan üzerinden geçerek sabah saatlerinde Bükreş’e varıyoruz.


2. Gün: BÜKREŞ

Sabah saatlerinde varışımız sonrası, turumuz için küçük Paris diye adlandırılan Bükreş  şehir merkezine  hareket ediyoruz. Bükreş,Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini sayabiliriz. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Romanya’nın köy değerlerinin sergilendiği Köy Müzesi turuna katılabilirler (20 Euro).Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler (40 Euro).

Sabah Kahvaltısı : Bükreş yolu üzerinde dinlenme tesisinde ekstra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği : Bükreş’de serbest zamanda ekstra alınacaktır.
Akşam Yemeği : Rehberin belirleyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Romen Gecesi.
Konaklama : Hotel Class v.b – Bükreş
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 640 km
Otele Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00


3. Gün: BÜKREŞ(BÜKREŞ - SİNAİA - BRAN - BRASOV - BÜKREŞ)

Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Transilvanya-Drakula Şatosu (Sinaia-Bran-Brasov) turuna katılabilirler (60 Euro).Turumuzda Romanya'nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp, Brasov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Brasov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz.Gezi bitimi Bükreş’e dönüyoruz.Geceleme otelimizde.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Bran’da kasaba merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Horoz Çorbası , Makara Tatlısı
Akşam Yemeği : Bükreş şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Tokitura(Et yemeği) , Mititei(Sulu Köfte) , Krep Süzet Tatlısı.
Konaklama : Hotel Class v.b. – Bükreş
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 375 km
Otele Giriş Saati : 20:00


4. Gün: BÜKREŞ - (VELİKO TARNAVO) - İSTANBUL

Otelde alınan kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Bulgaristan’ın eski başkenti ve tarihsel dokusu ile bilinen dört tepe üzerine Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir turuna katılabilir (20 Euro).Programın ardından Kapıkule sınır kapısından geçerek İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuzun sonu.

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği : Veliko Tarnavo’da serbest zamanda alınacaktır.
Akşam Yemeği : Edirne – İstanbul otobanı tesiste.
Toplam Kat Edilecek Mesafe : 640 km
İstanbul Giriş Saati : Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini 01:00


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Lüks otobüslerle ulaşım,
Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
Bükreş’de 4* otellerde 2 gece konaklama ve sabah kahvaltıları,
Programda belirtilen panoramik şehir turları ve transferleri,
Şehir vergileri,
Gümrük vergileri,
Araç içi limitli su ikramı,
Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri.

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,
Ekstra turlar,
Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar,
Şoför ve rehber bahşişleri,
Tüm kişisel harcamalar,
Öğle yemekleri ve akşam yemekleri,
Schengen Vizesi veya Romanya Vizesi - Schengen Vizesi : 150 Euro , Romanya Vizesi : 110 Euro.
(Sadece Romanya’ya gideceklerin en az iki girişli Romanya vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.Diğer Schengen ülkelerine geçecek olanların Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi alması gerekmektedir.Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır),
Yurtdışı çıkış harcı,
Zorunlu Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

19:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi, 20:30 Mecidiyeköy Finansbank Önü, 21:30 İncirli Ömür Plaza Önü

Extra Turlar

BİLGİLENDİRME

-Katılımcıların mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi veya en az 2 girişli Romanya vizesi bulundurma zorunluluğu vardır (Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftırlar).

-Sınır geçişleri araç personellerimiz ve rehberlerimiz yardımı ile yapılmaktadır.

-Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Neo Tur sorumlu tutulamaz.

-Programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş&harcama için Euro bulundurun.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

-Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

-Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.

-Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg.

-Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.

-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur bildirilecektir.

-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 gün önce bildirilecektir.

-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir

-3 Kişilik odalar,otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır.İlave yataklar.Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3.Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Neo Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

-Ekstra turlar ,en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

-Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

-Turlarımızda kullanılan araç tipleri kişi sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.

Otobüsler: (25-46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17-24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega
Minibusler: (16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter

-Tüm misafirler,yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

VİZE BİLGİ

Schengen Vizesi veya Romanya Vizesi - Schengen Vizesi : 140 Euro , Romanya Vizesi : 110 Euro.

(Sadece Romanya’ya gideceklerin en az iki girişli Romanya vizesi bulundurma zorunluluğu vardır.Diğer Schengen ülkelerine geçecek olanların Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi alması gerekmektedir.Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır).

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod