Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
SARAYBOSNA TURU 2020 OCAK-MART
SARAYBOSNA TURU 2020 OCAK-MART
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
3 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – SARAYBOSNA

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan yaklaşık 2,5 saat  önce 08:00’de buluşma.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının 1021 sefer sayılı uçuşu ile 10:40’da Saraybosna’ya uçuyoruz.Yerel saat ile 10:45’te Saraybosna’ya varışımıza istinaden bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından havalimanından ayrılıp, bizleri bekleyen özel aracımız ile Saraybosna şehir turumuz için hareket ediyoruz.İlk durak,dünyaca ünlü merkezi Başçarşı olacak.Turumuza sembol olan Sebil ile devam edeceğiz.Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar,Sinagog,1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız olacak.Boşnak kahvesi ve alışveriş için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Boşnak Gecesi Turu’na katılabilirler.Geceleme Saraybosna’daki otelimizde.

Boşnak Gecesi : 50 Euro (Kişi Başı)

Boşnak müziği eşliğinde yöresel yemeklerin tadına varacağınız eğlence dolu bir gece sizleri bekliyor olacak.


2. Gün: SARAYBOSNA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek tam gün Mostar&Blagaj Tekkesi&Poçitel Turu’muza katılabilir.Geceleme Saraybosna’daki otelde.

Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu : 60 Euro (Kişi Başı)

Tarihe yolculuk yapacağımız bu turumuzda 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan,UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Eski Hamam, Tabaşica Camii, Eğri Köprü ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar'da bir süre serbest zamanımız oluyor.Avrupa'nın en güçlü su kaynağının bulunduğu yerde olan Blagaj Tekkesi'ni gördükten sonra Osmanlı dokusunu koruyabilmiş mimari ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel olacak. 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları gördükten sonra özel araçlarımızla Mostar üzerinden otelimize geri dönüyoruz.


3. Gün: SARAYBOSNA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek Travnik & Umut Tüneli & Vrelo Bosna Turu 'muza katılabilir.Geceleme Saraybosna’daki otelde.

Travnik & Umut Tüneli & Vrelo Bosna Turu : 50 Euro (Kişi Başı)

Bu turumuzda; ilk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Umut Tüneli. Umut Tüneli'nin ardından Travnik'e hareket ediyoruz, yol üzerinde Bosna Savaşı'nın unutulmayan katliamlarından biri olan Ahmici Köyü'ndeki Anı Evi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Nobel Ödüllü Yazar Ivo Andriç'in doğduğu şehir olan Travnik'te Osmanlı Kalesi'nden şehir manzarasını ve devamında 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi, Fatih Sultan Mehmet'in su içtiği Göksu (Plava Voda) ve tarihi dokusu bozulmamış yapılarını görüyoruz.Travnik gezimizin ardından Bosna Nehri'nin doğduğu yer olan Vrelo Bosna'yı ziyaret ediyoruz.Doğal bir park olan Vrelo Bosna'da ufak göller,dereler ve çınar ağaçlarının arasında doğanın muhteşem güzelliğine doyacaksınız.


4. Gün: SARAYBOSNA – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında 12:00’de check-out işlemlerimizi gerçekleştirip kişisel aktiviteleriniz için uçuş saatimize kadar serbest zaman. Rehberimizin bildireceği transfer saatinde İstanbul uçuşumuz için havaalanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 1026 sefer sayılı uçuşu ile 20.20’de İstanbul’a uçuyoruz.Yerel saat ile 00:20’de İstanbul Havalimanına varışımız ile turumuzun sonu.Bir sonraki keyifli gezimizde buluşmak üzere veda ediyoruz.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Saraybosna / Saraybosna-İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen ve benzeri 4* otelde 3 gece konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Havalimanı – otel - havalimanı transferleri,
Saraybosna panoramik şehir turu,
Türkçe rehberlik hizmeti.

Yurtdışı Çıkış Harcı,
Öğle ve akşam yemekleri,
Ekstra Turlar,
Kişisel harcamalar,
Zorunlu seyahat sağlık sigortası (15 Euro),
Tur programında dahil olduğu açıkça belirtilmemiş tüm servisler.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

EKSTRA TURLAR

TUR

KİŞİ BAŞI ÜCRET

Boşnak Gecesi

50 Euro

Mostar & Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu

60 Euro

Travnik & Umut Tüneli & Vrelo Bosna Turu

50 Euro

TOPLAM

160 Euro

 

Ekstra turlar Türkiye’den alındığında 160 Euro olan 3 turdan oluşan ekstra tur paketi 130 Euro olacaktır.Bu,yaklaşık % 20 (30 Euro) olan özel ekstra tur indirimi Türkiye’den üçlü paket satın alındığı takdirde geçerli olup tur esnasında satın alınması halinde herhangi bir indirim uygulanmamaktadır.Üçlü paket dışında tek ekstra tur veya iki ekstra turu Türkiye’den satın almak isteyen misafirler için de % 10 özel indirim yapılabilmektedir.Yılbaşı dönemi tüm bölge yoğun olduğu için Türkiye’den turlar ile ilgili bilgi verilmesi çok önemli olup, tur esnasında karar verilmesi durumunda müsaitlik sıkıntısı olabilmektedir.

VİZE BİLGİ

T.C. vatandaşları için vize uygulaması yoktur.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod