Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
ADIM ADIM TOSKANA 2018
ADIM ADIM TOSKANA 2018
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
4 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - BOLOGNA - FLORANSA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Pegasus kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 1217 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 12:10’da Bologna’ya hareket. Yerel saatle 13:50’de Bologna’ya varıyor ve Floransa’ya yol alıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız şehir turunda Duomo Katedrali ve San Giovanni Vaftizhanesi, Gotik mimarisi ile Floransa’nın en önemli tarihsel yapılarından biri olarak kabul edilen Palazzo Vecchio, Michelangelo gibi bir çok önemli İtalyan şahsiyetin mezar yeri de olan bilinen Santa Croce Kutsal Haç Kilisesi ve dünyaca ünlü edebiyatçı Dante’nin evi göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve dinlenme. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Toskana Lezzetleri ve Ay Işığında Floransa” gezisine katılabilirler (80 Euro). Turumuzda dünyaca ünlü İtalyan mutfağının meşhur Toskana bölgesi yemeklerini tadımlıyor ve Floransa’nın büyülü mimarisini gece manzaraları eşliğinde yürüyerek keşfediyoruz. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.


2. Gün: FLORANSA

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Toskana Güzelleri (San Gimignano & Siena & Arezzo)” turuna katılabilirler (95 Euro). Gezimiz tarihi surlar ve kuleleleri ile “Ortaçağın Manhattan’ı” olarak adlandırılan San Gimignano ile başlıyor. Popolo Sarayı, Cisterna Meydanı ve Collegiate (Duomo) Bazilikası gezileri ardından Toskana’nın en gözde şarap çiftliklerinden birine hareket ediyoruz. Ardından rotamız günümüze kadar korunmuş orijinal mimarisiyle Siena. Antik Roma’dan günümüze uzanan Palio (at yarışı) yarışmalarıyla ünlü şehirde Campo Meydanı, Gaia Çeşmesi, Siena Katedrali, Pubblicio Sarayı ve Mangia Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında üç vadinin birleştiği yer alan ünlü Arezzo kentine varıyor ve şehrin tarihsel meydanı Piazze Grande ile çevresini keşfediyoruz. Tur ardından otelimize dönüş ve geceleme.


3. Gün: FLORANSA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Büyülü Toskana (Volterra & Pisa & Lucca)” turuna katılabilirler (95 Euro). Turumuzda Etrüskler’e kadar uzanan antik tarihi, taş sokakları ve gizemli mimarisiyle gezginlerini büyüleyen Volterra kasabası, ardından İtalya’nın vazgeçilmez sembollerinden Pisa Kulesi ve Mucizeler Meydanı, sonrasında Toskana Rönesansının en korunmuş ve ünlü şehirlerinden Lucca kentini geziyoruz. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.


4. Gün: FLORANSA

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Başkent Roma turumuza katılabilirler (110 Euro). Gezimizde başkent Roma tüm tarihi geçmişi ve mimari ihtişamıyla bizleri bekliyor. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda Katolik dünyasının yönetim merkezi ve yüzölçümü olarak dünyanın en küçük ülkesi Vatikan ve San Pietro Bazilikası, ünlü gladyatör dövüşleri ile tarihi Roma Kolezyumu, Roma Forumu, Venedik Meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.


5. Gün: FLORANSA - BOLOGNA - İSTANBUL

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Bologna’ya hareket. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kızıl Şehir Bologna turumuza katılabilirler (35 Euro). Turumuzda Tarihi Belediye Sarayı, Podesta köşkü, Eğri Kuleler, Neptün Çeşmesi ve Aziz Stefan Bazilikası çevresinde yapacağımız gezi sonrası havalimanına transfer. Pegasus Havayolları’nın PC 1218 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 14:40’da İstanbul’a hareket. Yerel saatle 18:15’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul - Bologna - İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri,

Havalimanı vergisi ve bilet servis ücretleri,

3* otellerde 4 gece kahvaltı dâhil konaklama,

Otel ve şehir vergileri,

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri,  

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.).  

Schengen vize ücreti (130 Euro),

Zorunlu Özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro),

Ekstra turlar,

Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar, 

Programda belirtilmeyen tüm gezi, ulaşım hizmetleri ve yiyecek/içecekler.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

Sabiha Gökçen Havalimanı

Extra Turlar

ADIM ADIM TOSKANA

“İTALYA’NIN EFSANE KENT ve KASABALARI”

*Ekstra turların paket olarak satın alınması halinde “ÖZEL İNDİRİMLER” uygulanmaktadır.

**Konaklamalar Montecatini bölgesindedir.

Önemli Notlar: 

*Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinden 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. 

*Tura katılacak T.C. pasaportlu vatandaşların schengen vizeye ihtiyaçları vardır. Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde Neo Tur vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden Neo Tur sorumlu değildir. Vize alacak yolcular konsolosluk tarafınca şahsen görüşmeye çağırılabilir.

*Dış nedenlerden dolayı Neo Tur programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Neo Tur iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 20 gün önce bildirecektir.  

*Neo Tur, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*Neo Tur, standartları aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri ve lokasyonları değiştirme hakkına sahiptir.

*Ekstra turlar tur rehberi tarafından organize edilecek olup yeterli katılımın oluşmadığı durumlarda iptal edilebilir veya gezi fiyatları revize edilebilir. Yol üzeri düzenlenen ekstra turlara katılamayan misafirler gezi rehberi tarafından kendilerine bildirilecek yerlerde bekleme yaparlar.

*Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez.Bu turların yapılamamasından Neo Tur sorumlu değildir. 

*İptal ve değişiklik durumunda “NEO TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*NEO TUR ve/veya ilgili eser sahipleri işbu programın düzenleyicisi ve sahibi olup tüm kullanım ve tasarruf yetkisi NEO TUR’a aittir. İşbu program üzerindeki her türlü metin, yazı, bilgi, fotoğraf, döküman, işaret ve benzeri tüm haklar ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. NEO TUR’un yazılı izni olmadan işbu programda bulunan tüm bilgi, içerik, resim, döküman veya işaretlerin kullanılması, herhangi bir amaçla kopyalanması, değiştirilmesi, tekrar yazılması, çoğaltılması, postalanması, aktarılması, yayınlanması ve dağıtılması kanuni olarak yasaklanmıştır.

VİZE BİLGİ

T.C. vatandaşları için Schengen vizesi gerekmektedir

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod