Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
BAKÜ 2019 NİSAN-TEMMUZ ARASI
BAKÜ 2019 NİSAN-TEMMUZ ARASI
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
3 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - BAKÜ

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK338 sefer sayılı uçuşu ile 01:40’ta Bakü’ye uçuyoruz. Yerel saat ile 05:35’te Bakü’ye varıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından kahvaltımızı alacağımız restorana hareket ediyoruz. Ardından Bakü şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda Kristal Salonu, Bayrak Kale, Dönme Dolap, Venedik Parkı, Nobel Miras Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. Otelimize varışımıza istinaden check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gecelememiz Bakü’deki otelimizde.


2. Gün: BAKÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak gerçekleştireceği Ataşgah & Yanar Dağ Turu’na katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz Bakü Gecesi Turu’na katılabilirler.Gecelememiz Bakü’deki otelimizde. 

Ataşgah & Yanar Dağ Turu : 40 Euro Kişi Başı

Turumuzda Abşeron Yarımadası’nda Dünya’daki Üç Zerdüşt Tapınağı’ndan biri olan Ateşgah Mimari Kompleksi’ni ziyaret edeceğiz. Ateşi yıllardır sönmeyen bu yapı, Zerdüşt inancına göre belli başlı Hac yerlerinden biridir. Buradaki turumuzun ardından ünlü Seyyah Marco Polo’nun “Ateş Ülkesi” olarak adlandırdığı Yanardağ’ı gezeceğiz. 65 hektarlık bir alanda yer alan ve altından çıkan doğalgazın etkisiyle yüzyılardan beri yanmaya devam eden bu dağın ilginizi çekeceğinize eminiz.


3. Gün: BAKÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Gobustan Turu’na katılabilirler. Turumuz sonrasında otelimize dönüyoruz. Gecelememiz Bakü’deki otelimizde.

Gobustan Turu : 35 Euro Kişi Başı

Bakü’nün 70 km. güneyinde yer alan, Azerbaycan’ın arkeolojik eserler bakımından en zengin bölgesi olan ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Gobustan’a doğru yola çıkıyoruz. Hazar Denizi’nin yakınlarında, eski Şirvan yolu üzerinde bulunan Gobustan; açık hava müzesi olarak da adlandırılmaktadır. Burası, tüm dünyada oyma kayalıkları ve resimli taşları ile tarih öncesi Ortaçağ dönemindeki toplum yaşantısı, avcılık, hayvanlar ve bitki örtüsü hakkında önemli bilgiler vermektedir.


4. Gün: BAKÜ - İSTANBUL

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında uçuş saatimize kadar serbest zaman.Uçuş saatimize istinaden havaalanı transferimizi gerçekleştiriyoruz.Havaalanına varışımıza istinaden bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 335 sefer sayılı uçuşu ile 22:00’da İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile ertesi gün 00:15’de İstanbul Havalimanı’na varışımıza istinaden turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST – GYD / GYD - IST ekonomi sınıfı gidiş-dönüş uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen ve benzeri kategorideki otellerde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar,
Alan transferleri,
Bakü şehir turu (Varışta panoramik),
Türkçe rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL),
Vize Ücreti (Kapıda : 10 USD , On-Line Vize : 23 USD),
Ekstra Turlar,
Kişisel harcamalar.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

Hazar Denizi’nin İncisi Bakü…

Türkiye'nin doğusunda,Hazar Denizi'nin batı kıyısında yer alan Bakü;Azerbaycan Cumhuriyeti'nin başkentidir.İstanbul'dan 1800 km uzaklıkta yer alan ve Kafkaslar'ın en büyük şehri ünvanına sahip olan bu kent; adını Farsça ''Büyük Rüzgar'' anlamına gelen ''Bad-ı Kübra'' dan almaktadır.Geçmiş yıllarda Osmanlı İmparatorluğu, İran ve Rusya gibi büyük devletlerin hakimiyetine girmiştir.Bu sebeple farklı kültürlerin izlerini şehrin her köşesinde bulabilirsiniz.

Not : Ekstra tur fiyatları tura katılan misafir sayısına değişiklik gösterdiği için turdan 2 önce tüm net fiyatlar iletilecektir.Minimum 2 kişiyle katılım mevcuttur.

 

Bakü hakkında genel bilgilendirme;

Azerbaycan Manatı (AZN) kullanılmaktadır.Turistik bir bölge olması sebebi ile Dolar birçok yerde geçerlidir.

1 Azerbaycan Manatı yaklaşık 2,19 Türk Lirasına eşittir.

Bakü (GMT +4) ile Türkiye (GMT +3) arasında bir saat zaman farkı bulunmaktadır. Türkiye saati Bakü’den 1 saat geridir.

Bakü resmi dili Azerice’dir.

Azerbaycan Mutfağı dünyanın en lezzetli mutfaklarından bir tanesidir. Oldukça zengin yemeklere sahip Azerbaycan Mutfağı’nın en güzel örneklerini Bakü’de bulabilirsiniz.

Şehiriçi ulaşım için şehrin her sokağında sokakları bulunan otobüs ve minibüs ile sağlanmaktadır.

VİZE BİLGİ

Kapı Vizesi : Hayder Aliyev Havalimanından bireysel olarak 10 USD karşılığında alınmaktadır.Hemen girişteki formu doldurup 10 USD ile birlikte pasaportunuzu vererek vize işlemi gerçekleşmektedir.

Online Vize : https://evisa.gov.az/en/ linkten girerek gerekli bilgileri doldurup 23 USD karşılığında online olarak da vizenizi alabilirsiniz.Online vize için min. 4-5 gün önceden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Vize Uygulaması Yoktur.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod