Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
ÖZBEKİSTAN KIRGIZİSTAN KAZAKİSTAN 2019 NİSAN-MAYIS
ÖZBEKİSTAN KIRGIZİSTAN KAZAKİSTAN 2019 NİSAN-MAYIS
3028.00 USD
Konaklama
Yarım Pansiyon
Geceleme
9 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - SEMERKAND

Saat 18.30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz.Saat 21.55’de Türk Havayolları’na ait TK 372 sefer sayılı uçakla Özbekistan’ın önemli kentlerinden biri olan Semerkand’a hareket ediyoruz. Geceleme Uçakta.


2. Gün: SEMERKAND

Yerel saat ile sabah 04:05 de Semerkand’a varışımızın ardından alanda bizi bekleyen aracımız ile erken check in yapmak için otelimize geçiyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmenin ardından  Semerkand şehir turumuza başlayacağız. Rotamızın ilk varış noktası Dünya’ya meşhur, Orta Asya Türk mimarlığın nadir örneklerinden biri olan Registan Meydanı. Registan Meydanı üç medreseden ibaretdir, Uluğbey Medresesi, Şiir-Dor Meresesi ve Tilla-Kari Medresesi. Semerkand yerel restoranında öğle yemeği (optional) Öğleden sonra kent turu devam ediyor: Guri Emir Mozolesi (14-15inci c). Fotoğraf ve video çekebilmeniz için serbest zaman. Sonrasında trumuza devam ederek Shahi-Zinda Kompleksi’ni ziyaret edeceğiz (11-15 c.), Uluğ Bey Rasathanesi (15 c.). Semerkand’da yerel restoranında akşam yemeği sonrası  otelimize transfer ve geceleme.


3. Gün: SEMERKAND – BUHARA

Sabah erken kahvaltının ardından otel lobisinde rehberimiz ile buluşarak Semerkand tren istasyonuna tranfer. 09:45 Semerkand – Buhara Afrosiyab hızlı tren ile Buhara’ya hareket edeceğiz.11:15’te Buhara’ya varışımızı takiben istasyonda karşılanarak aracımıza geçeceğiz. Sonrasında Buhara şehir turumuz başlar: Ark Kalesi (M.Ö.4), Bolo-Hauz Camii (20. yüzyılın başında), Samanid Türbesi (9-10 cc.), Chashmai Ayub Mozolesi (14 c.). Buhara yerel restoranında öğle yemeği (optional) Buhara şehir turumuz,  Poyi Kalon Ansambli kendine dahil eden Poyi Kalon Minaresi (12. c.), Kalon Camii (12 cc.), Miri Arab Medresesi (16 cc.), Nodir Devonbegi Medresesi ziyaretleri ile devam edeceğiz., Lyabi-Khauz Compleksi (14-17 cc.), Maggoki Attori Camii ziyaretleri sonrası Buhara’da yerel restoranında akşam yemeğimizi alıyoruz. Sonrasında Otele transfer, check- in ve geceleme otelimizde.


4. Gün: BUHARA - HİVA

Erken kahvaltımızın ardından, otel lobisinde rehberiniz ile buluşun ve Hiva'ya doğru yolculuğumuz başlar. Eskiden Buhara'dan Hiva'ya yolculuk bir aydan fazla sürüyordu. Bugün ise “Khorezm” toprakları olan gizemli kırmızı çöl “Kyzyl-Kum” aracılığıyla araçla yolculuk 6-7 saat sürüyor. Bu arada çölün egzotik manzaralarını gezici develer, göçebe yurtlar ve Amudarya (Oxus) Nehri bize benzersiz manzaralar eşliğinde keyifli bir yolculuk sunacak. Yerel lokantada öğle yemeği (optional) Varışta otele transfer ve check-in. Hiva yerel restoranında akşam yemeği. Uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra Otelimize transfer, check-in sonrası serbest zaman ve geceleme otelimizde.


5. Gün: HİVA - TAŞKENT

Kahvaltının ardından Otel lobisinde rehberimiz ile buluşarak ve Hive turumuza başlayacağız bu gezimizde UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil olan tarihi yerlerden biri olan Içan – Kala (XII – XIX cc) kompleksinden başlayacağız, Hisir Kunya – Ark (XV – XVI cc.), Muhammad Amin Khan Medresesi. Hive yerel restoranında öğle yemeği (optional) Kazi Kalon Medresesi, Muhammad Rakhimkhan II Medresesi, Ismail Khodja Mozolesi, Sayid Allauddin Mozolesi, Kalta Küçük Külesi, Taş-Khovli Sarayi (XIX c.), Palvan Darvaza (Savaş Kapısı), Djuma Cami (X c.), Allakulikhan Medresesi, Kutlug Murad Inaq Medreseslerini ziyaret edeceğiz sonrasında. Hiva’da yerel retoranda akşam yemeğimizi alacağız.  Saat 19:30’da Hive havaalimanına iç hatlara transfer. 21:00 – 21:40 HY–58 sayılı ucağı ile Taşkent’e uçuş. Taşkent’e varış. Sonrası  Otele transfer, check-in ve geceleme otelimizde.


6. Gün: TAŞKENT

Kahvaltımızın ardından rehberimiz ile otelin lobisinde buluşmamızın ardından Taşkent’in  eski kesime doğru turumuz başlayacaktır: Barak Han Medresesinden (XVI c.) oluşan Khazrati Imam Kompleksi, Muyi - Mübarek Cami – Halife Osman`ın kendi el yazmasıyla yazmış olduğu Kuran-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed`in kutsal altın saçının bulunduğu cami, Khodja Akhrar Valin`ın Cuma Camisi, Kukeldaş Medreseslerini ziyaret edeceğiz. Taşkent yerel restoranında öğle yemeği (optional) Taşkentin en canlı pazarı olan ÇARSU oryantal çarşıda alışveriş zamanı. Turumuz öğleden sonra Taşkent’in yeni kesiminde devam edecek, Bağimsızlık Meydanı, Amir Temur Heykeli, Yeni Minor Camisi, Cesaret Anıtı, ve Taşkent TV külesi (dışarıdan), Taşkent`ın Metrolarında gezilerimizi tamamlayacağız.  Akşam yemeğimizi Taşkent yerel restoranında aldıktan sonra otelimize transfer ve geceleme.


7. Gün: TAŞKENT - BİŞKEK

Sabah erken kahvaltımızın ardından Bişkek Uçuşumuz için havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. 08:30 HY-779 numaralı uçuşla Bişkek şehrine uçuş. Varışımızın ardından, havalimanından hareket ile 30 dakika mesafede Kırgızista’nın başkenti Bişkek’e transferimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm günlük Bişkek turumuzda, Pobeda Meydanı (Zafer Meydanı), Duboviy Parkı (Oak Park), Merkez Ala-Too Meydanı, Ulusal Sanat Müzesi, Ulusal Filarmoni ve diğer birçok ilgi çekici yerleri ziyaret edeceğiz. Bişkek yerel restoranında öğle yemeği (optional) Ancak Asya Çarşımızı ziyaret etmeden Bişkek turumuz henüz tamamlanmış değil!,  burada hareketli yerel hayatın birçok dinamik fotoğraflarını çekebileceksiniz. Bu çarşı kumaş ürünlerin, mal satan ve satın alanların, ve renkli halıların pazarıdır. Gezi sonrası yerel restoranda geleneksel akşam yemeği servis edilecektir. Yemeğimizin ardından Otele transfer, check-in ve geceleme.


8. Gün: BİŞKEK - ALA ARCHA - BİŞKEK

Kahvaltının ardından, Ala Archa'yı ziyaret edeceğiz. Burası bir doğal parktır. Sovyetler zamanında sadece V.I.P. İnsanların burada yürüyüşe çıkma izni vardı. Ala Archa gorge, Tien Shan sıradağlarının bir uzantısıdır. Bişkek'e sadece 45 km uzaklıktadır. Boğazın panoramik manzarasını görmek için kısa bir yürüyüş turuna katılabilirsiniz. Yerel restoranda öğle yemeği (optional) Daha sonra Bişkek'e dönüyoruz ve kişisel ihtiyaçlar ile alışveriş için boş zamanınız olacak. Yerel bir restoranda geleneksel akşam yemeği servis edilecektir. Sonrasında otelimize transfer ve geceleme.


9. Gün: BİŞKEK - KORDAY SINIRI - ALMAATA

Sabah erken kahvaltımızın ardından Almaata yolculuğumuz için Korday sınırına transferimizi gerçekleştireceğiz.. Sınıra varışımızın ardından Almaata Şehrine devam edeceğiz. Almaata’ya varışımızın ardından Otele transfer ve check-in. Sonrası  Almatı yerel restoranında öğle yemeği (optional) Almata şehir turumuz başlayacak.. İlk durak, II. Dünya Savaşı sırasında General Ivan Panfilov'un komutası altında Almatı bölgesinden insanlardan oluşan ve adını alan 28 Panfilov askerinin bulunduğu park. Parkın kendisi yerel halk ve ziyareçiler için çok popülerdir. Parkın içinde, sonsuzluk ateşi, farklı kahraman karakterlerin anıtlarını, Yükseliş Katedrali'ni, XX yüzyılda güçlü bir depremden sonra yapılan Rus Ortodoks ahşap kilisesi bulacaksınız. Sadece yürüme mesafesinde bulunan, Almaata - “Yeşil Çarşı” veya Yeşil Pazarının turistik cazibesinin tadını çıkaracaksınız.. Bu yürüyüş bizi Kazakistan'da yaşayan farklı halkların ana lezzetlerini bulabileceğiniz gerçek oryantal bir pazarı tanımamız için fırsat olacak. Burada yiyecekleri deneyebilir ve açık bir şekilde yerel lezzetli ürünleri çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Bugünün son durağı yeşil bir tepede 1100 metre yükseklikte bulunan bir park olan Kok-Tobe'dir. Burası yerli halk ve turistler arasında oldukça popülerdir. Teleferik boyunca bir gezintiye çıkacağız ve 10 dakika içinde şehrin muhteşem panoramik manzarasını seyredeceğiz. Park ayrıca ziyaretçilerine diğer eğlence hizmetlerini de sunuyor: restoranlar, çocuk oyun alanı, küçük bir hayvanat bahçesi, dönme dolap, hızlı tren ve çok daha fazlası. Almatı yerel restoranında akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize geri dönüyoruz, sonrasında serbest zaman ve geceleme.


10. Gün: ALMAATA

Sabah kahvaltı sonrası Almaata çevresini keşfedeceğiz. Ili-Alatau dağları. Ilya Alatau Milli Parkı, 1996 yılında kuruldu, park 120 km uzanır ve toplam alanı 202.292 hektardır ve Yükseklik 600 ila 5000 metre arasında değişir. Medeo, Ili-Alatau Parkının ayrılmaz bir parçasıdır ve Almaata’nın bir şehir olarak gelişmesinin en iyi nedenlerindendir. 1,690 metre yükseklikte yer alan Medeo buz pateni pisti dünyanın en yüksek buz pateni pist olma özelliğine sahiptir. Almaata yerel restoranında öğle yemeği (optional) Ancak ziyaretimizin ana amacı Shymbulak - deniz seviyesinden 2.260 m yükseklikte bulunan bir dağ beldesidir. 1950'lerde kayak tutkunları genellikle 15 saat boyunca 3 saat dağa tırmanıp burda kayak yaparardı.. Şu anda, yüksek seviye ekipman ve altyapı ile gelişmiş bir kayak tesisidir. Burası tüm yıl boyunca çok popülerdir, kayak ve snowboard için sadece yamaçları değil, aynı zamanda ata binme veya bisiklete binme, otel ve restoranlar, geziler ve helikopter turları gibi diğer birçok hizmeti de sunmaktadır. Burada Büyük Almatı Gölü'nü ziyaret edeceğiz. Bu göl, Ili-Alatau Ulusal Parkı'nda, Almatı merkezinin 15 km güneyinde, deniz seviyesinden 2.511 metre yükseklikte bulunan bir dağ rezervuarıdır. Gölün yanı sıra Tien Shan dağlarındaki göllerin büyük çoğunluğu depremlerin sonucunda ortaya çıkmıştır. Mevsime bağlı olarak Büyük Almatı Gölü'nün suyu açık yeşilden turkuaz mavisi rengine dönüşür. Sonrasında Kazakistan'da tek bir şahin çiftliğinde özel eğitimli şahinler ile muhteşem bir şovun tadını çıkaracağız, onlarla avlanmak, Kazak yaşam tarzının eşsiz özelliklerinden biridir. Gösteride, altın ve cesur kartallar, bir baykuş, bir akbaba ve bir izleyici ile etkileşimde bulunan bir avcı gibi beş tür yırtıcı hayvan var. Almatı yerel restoranında akşam yemeği sonrasında yol güzergahımızda bulunan Birinci Başkanın Park'ını ziyaret edeceğiz. Gezimiz bitiminde otelimize transfer ve ertesi günki erken uçuşumuza kadar otelimizde serbest zaman.


11. Gün: ALMAATA - İSTANBUL

Gece yarısından sonra saat 04:00’de havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz.Türk Havayollarının TK351 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareketimizin ardından lokal saat ile 09:50’de istanbul’a varıyoruz.


12. Gün:

OTELLER

SEMERKAND: Asia Samarkand 4* vb.
BUHARA: Omar Khayyam 4* vb.
HIVE – Bek Hiva  4* vb.
TAŞKENT - 4* Ramada vb.
BİŞKEK:  Plaza Hotel 4* vb.
ALMAATA: Kazzhol 4* vb.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Semerkand gidiş / Almaata-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Hive – Taşkent Arası ara uçuş,
Taşkent – Bişkek arası ara uçuş,
Tüm şehirler arası geçişler,
4* Otellerde kahvaltı dahil konaklamalar,
Programda belirtilen Tüm akşam yemekleri,
Programda belirtilen tüm geziler,
Programda belirtilen gezilerde müze ören yeri giriş ücretleri,
Teleferik ve dağ aktiviteleri ücretleri,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti .

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL),
Tüm kişisel giderler ve bahşişler,
Otellerde mini bar ve diğer ücretli kullanımlar,
Öğle Yemekleri,
Yemeklerde alınan içecekler
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Bahşişler,
Kişisel harcamalar.


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
31.05.2019 4* Oteller3028.00 USD2928.00 USD -0 - 2 Yaş 450.00 USD
2 - 11 Yaş 2379.00 USD
-

KALKIŞ TARİHLERİ

31 Mayıs

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

İPEK YOLUNDA 3 ÜLKE

ÖZBEKİSTAN – KIRGIZİSTAN - KAZAKİSTAN

*** Tüm Akşam Yemekleri Dahil***

TURUN ARTILARI

İpek yolunun en önemli duraklarından Özbekistan’da Başkent Taşkent, Buhara ve Semerkand’ı ziyaret edeceğiz.

Özbekistan’da Taşkent metrosunda her biri sanat eseri durakları keşfedecek, Dünya’nın 2. Büyük Kuran-ı Kerim’inin bulunduğu Barak Han medresesi, Rus hanedanlığının en ilginç mekanlarından Romanov köşkü, Buhara’da Nasrettin Hoca Heykeli, içinden Emir Timur geçen tüm yapıların ihtişamı, tarihin en eski bilim merkezlerinden Uluğ Bey medresesi, Dünya bihaberken astronominin merkezi olmuş Ali Kuşçu Rasathanesi, Khiva’nın dar sokakları, kerpi ve taş mimarisine hayranlıkla keşfedeceğiz.

Kazakistan’da Almatı tarafında,Sharyn kanyon,Büyük Almatı gölü,Medeo,Panfilov parkı,Yükseliş kilisesi,çikolata fabrikası gezeceğiz.Taraz tarafında kent merkezi&müzeleri keşfedeceğiz (Taraz tarihimizde önemli yere sahip olan Talas savaşının yapıldığı yerdir).

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te ise Şehrin Kalbi Ala Too meydanını, Geniş caddeleri saran mağazaları, geleneksel restoranları, zafer meydanı ve Ala Arca Milli parkı göreceğimiz yerler arasında.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Vize Bilgileri

En az altı ay geçerli pasaportunuz olması kaydı ile Özbekistan, Kırgızistan ve Kazakistan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Uçuş Süreleri

İstanbul–Semerkand:5 saat 05 dakika // Almaata-İstanbul: 5 saat 50 dakika

Para Birimi

Para birimleri Özbekistan somu, Kırgızistan Somu, Kazakistan tengesi’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor.Kredi kartı kullanımı çok yaygın olmamakla birlikte, kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.

Saat Dilimi

Özbekistan,Kazakistan,Kırgısiztan Türkiye’den 2 saat ileridedir.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli

Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Özbek, Kırgız ve Kazak Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır.Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur

Elektrik

Genelde 200-220 V kullanılır.Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

Alışveriş

Taşkent’te Puşkin caddesi önemli alışveriş noktalarından biridir.Özbekistan’a özgü şeyleri bulabileceğiniz en güzel yöntem kurulan semt pazarlarıdır.Çok sayıda semt pazarlarından en ünlüsü Çarsu pazarıdır.Şehrin batısında yer alan OSH bazaar şehrin en popüler alışveriş merkezlerinden biridir.Almaata’nın en popüler alışveriş caddesi Gogol şehir merkezinin kuzeyinde yer almaktadır.Semt pazarları yerel çarşıların kurulduğu yer ise Zhibek Zholy’dir.

VİZE BİLGİ

En az 6 ay geçerli pasaportunuz varsa Özbekistan,Kırgızistan ve Kazakistan T.C. vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod