Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
ATEŞLİ KÜBA TURU 2020 HAZİRAN - 2021 OCAK ARASI
ATEŞLİ KÜBA TURU 2020 HAZİRAN - 2021 OCAK ARASI
1440.00 USD
Konaklama
5 Gece Oda Kahvaltı 2 Gece Herşey Dahil
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - HAVANA - VARADERO

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup,check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’na uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz.13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz.Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Varadero’ya hareket ediyoruz.Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Varadero’daki herşey dahil otelimize yerleşiyoruz.Uçuşumuzun yorgunluğunu dünyaca meşhur Varadero plajlarında ve denizinde atıyoruz.Konaklama otelimizde.


2. Gün: VARADERO

Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde.Konaklama otelimizde.


3. Gün: VARADERO - HAVANA

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Havana’ya dönüyoruz.Havana’ya varışımız ile birlikte şehir turumuza başlıyoruz.Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.


4. Gün: HAVANA

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek.Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz.Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz.Tur sonrası otelimize dönüyoruz.Akşam Dileyen misafirlerimiz Ekstra turumuz olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde,akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler.Konaklama otelimizde.

Öğle Yemekli Benzersiz Havana Turu : 115 USD

Geleneksel Küba Müzikleri Eşliğinde Akşam Yemeği : 105 USD


5. Gün: HAVANA

Kahvaltı ve tam gün serbest zaman.Dileyen misafirlerimizle ekstra turumuz için Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Sonra Trinidad’a doğru yola çıkacağız. Trinidad’a varınca bu tarihi, sevimli şehri gezeceğiz. Akşam saatlerinde şehrin meydanında Küba’lı müzisyenlerin ve dansçıların performanslarını izleme ve dinleme şanşına sahip olacaksınız. Konaklamamızı casa denilen yerel halkın evlerinde yapıyoruz (Konaklama yapılacak evlerde her odaya ait özel banyo ve tuvalet mevcuttur!).

Trinidad, Cienfuegos ve Santa Clara Turu (1 gece-2 gün/2 öğle yemeği dahil) : 185 USD


6. Gün: HAVANA

Kahvaltının ardından serbest zaman. Trinidad ekstra turuna katılan misafirlerimiz, ise Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimizde, Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında olacak. Sonrasında Havana’ya dönüyoruz.


7. Gün: HAVANA

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Ekstra olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız.Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler.Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz.Dileyen misafirlerimiz Ekstra Akşam Yemekli Cabaret Parisien Show turumuza katılabilirlerTur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Öğle Yemekli Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu : 115 USD

Akşam Yemekli Cabaret Parisien Show : 100 USD


8. Gün: HAVANA - İSTANBUL

Kahvaltının ardından havaalanına transfer.Türk Havayollarına uçak ile İstanbul’a uçuş.Uçuşumuz Caracas stoplu olacaktır.Yaklaşık olarak 1 saatlik bir bekleme olacaktır ve uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz.Yeni güne uçakta gireceğiz.


9. Gün: İSTANBUL

Yerel saat ile İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


10. Gün:

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI

 

20 – 28 Haziran 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 19 Haziran Cuma saat 22:30  

20 Haziran     İstanbul – Havana    01:45 – 08:05 (19 Haziran ‘ı  20 Haziran ‘a bağlayan gece)

27 Haziran     Havana – İstanbul    09:35 – 09:05 +1 (İstanbul’a varış 28 Haziran sabah saat 09:05’de)

 

25 Temmuz – 02 Ağustos 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 24 Temmuz Cuma saat 22:00  

25 Temmuz   İstanbul – Havana    01:45 – 08:05 (24 Temmuz ‘ı  25 Temmuz ‘a bağlayan gece)

01 Ağustos    Havana – İstanbul    09:35 – 09:05 +1 (İstanbul’a varış 02 Ağustos sabah saat 09:05’de)

 

14 – 22 Kasım 2020

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 13 Kasım Cuma saat 23:00  

14 Kasım       İstanbul – Havana    02:05 – 08:55 (13 Kasım ‘ı  14 Kasım ‘a bağlayan gece)

21 Kasım       Havana – İstanbul    09:25 – 10:05 +1 (İstanbul’a varış 22 Kasım sabah saat 10:05’de)

 

23 – 31 Ocak 2021

Havalimanı Buluşma Tarihi ve Saati: 22 Ocak Cuma saat 23:00  

23 Ocak       İstanbul – Havana    02:25 – 08:10 (22 Ocak‘ı  23 Ocak‘a bağlayan gece)

30 Ocak       Havana – İstanbul    09:30 – 10:00 +1 (İstanbul’a varış 31 Ocak sabah saat 10:00’da)


11. Gün:

OTELLER

4* Memories Miramar Havana vb.

http://www.hotelmiramarhavana.com/

4* Memories Varadero vb. 

https://www.memoriesresorts.com/resort/memories-varadero-beach-resort


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Havana gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Havana’da 4* Otelde 4 gece oda + kahvaltı konaklama (Trinidad turunu almayan misafirler için +1 gece ilave ile Havana’da toplam 5 gece),
Varadero’da 4* Otelde 2 gece her şey dâhil konaklama,
Havana şehir turu,
Programda belirtilen şehirlerarası transferler,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu,
Vize Ücreti (55 USD),
Ekstra turlar,
Zorunlu Seyahat sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Ek bagaj ücretleri.


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
14.11.20204* Oteller1440.00 USD1865.00 USD -0 - 2 Yaş 350.00 USD
2 - 11 Yaş 1390.00 USD
-
23.01.20214* Oteller1520.00 USD1945.00 USD -0 - 2 Yaş 350.00 USD
2 - 11 Yaş 1450.00 USD
-

KALKIŞ TARİHLERİ

14 Kasım • 23 Ocak

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

ATEŞLİ KÜBA TURU

HAVANA – VARADERO

TÜRK  HAVAYOLLARI DİREKT UÇUŞLARI İLE

HAVANA ŞEHİR TURU DAHİL

VARADERO'DA HERŞEY DAHİL KONAKLAMA

 

TURUN ARTILARI

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Havana Eski Kenti ve Malecon Bulvarı boyunca gezimizi gerçekleştireceğiz. Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve El Morro Kalesi'ni görme fırsatı bulacağız.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Vinales Vadisi'nde tütün tarlaları arasında dolaşabilir, Pinar del Rio'da Küba Purosu'nun yapımına tanık olabilirsiniz.

Kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad'da UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Ingenios Vadisi'ni ve Eski Kent Merkezi’ni gezeceğiz.

La Chanchancara'da devrim esnasında askerlere güç verdiğine inanılan ve bu amaçla içilen aynı isimdeki kokteylin tadına bakma fırsatı bulacağız.

Santa Clara'da Che Guevara'nın izini sürecek, Zırhlı Tren ve Che'nin Anıt Mezarını göreceğiz.

Varadero’da bembeyaz kumsallar üzerinde yorgunluğunuzu atarak, kendinizi mavi dalgaların eline bırakabileceğiniz muhteşem bir deniz keyfi yaşayabilirsiniz.

Cienfuegos’da Punta Gorda meydanında yürüyecek ardından Palacio de Valle’i (Vadi Sarayı) göreceğiz

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’ne yapacağınız seyahatlerde sorun yaşamazsınız. Küba’da, giriş yaparken gümrük memuruna uyarmanız halinde pasaportunuza herhangi bir damga veya ibare vurulmaz.

Uçuş Süreleri

İstanbul-Havana:13 saat 50 dk. , Havana–İstanbul:16 saat 15 dk.

Para Birimi

Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı öneririz.

Saat Dilimi

Küba-Türkiye arasında -7 saat fark var.Türkiye : 12.00,Küba : 05.00

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).

Kıyafet&Gerekli

Eşyalar

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz.Ayrıca şapka,güneş gözlüğü,güneş kremi,olası gürültüye karşı kulak tıkacı,fotoğraf makinesi,video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirin.

Yemek Kültürü

Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygundur.

Elektrik

Küba’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılır.Prizler A tipi ikili&B tipi üçlü prizlerdir.Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir:Adaptör getirmeniz gerekecektir.

Alışveriş

Küba’dan puro alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor.KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM? Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor.Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde puro sayın alabilirsiniz.

VİZE BİLGİ

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.Diplomatik,Hizmet&Hususi Pasaport hamilleri ise anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.Küba vizesi pasaporta yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir.Ülkeye giriş&çıkışlar bu belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez.Bu yüzden ABD'ye seyahatlerde sorun yaşamazsınız.Küba’da,giriş yaparken gümrük memurunu uyarırsanız pasaportunuza herhangi bir damga veya ibare vurulmaz.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod