Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
ELEGANT AVRUPA FRANSA İTALYA İSVİÇRE-4
ELEGANT AVRUPA FRANSA İTALYA İSVİÇRE-4
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – ZÜRİH - ALSACE

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarında saat 06.00’da hazır bulunulması (26 Mart tarihli turda saat 04.30’da hazır bulunulması).Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1907 sefer sayılı uçağı ile saat 09.05’de Zürih’e hareket (26 Mart tarihli turda saat 07.15’de Zürih’e hareket).Yerel saat ile 10.10’da Zürih’e varış (26 Mart tarihli turda yerel saat ile 09.15 ‘de Zürih’e varış) ve şehir turu. İsviçre’nin ekonomik ve kültürel başkenti ve aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Zürih turumuzda, Fraumünster Kilisesi,  Grossmunster Kilisesi, İsviçre ulusal müzesi, Opera binası, Zürih Gölü,  Saat Kulesi ,eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve Dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi  panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Alsace bölgesine hareket ve otelimize transfer.


2. Gün: ALSACE

Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu  eden misafirlerimiz ile Fransa ve Almanya’nın gizli cenneti Alsace bölgesine ekstra olarak düzenlenecek Alsace Güzelleri (Strasbourg & Colmar & Freiburg) turu (90 Euro). Fransız ve Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi görülecek yerler arasındadır. Masal diyarı Colmar kentine varışımıza istinaden; Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) görülecek yerler arasında bulunuyor. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre bir çok lezzetli yiyecekler ve bir çok hediyelik eşya alma imkanı bulacaksınız. Almanya’nın güneşi en bol kenti Freiburg gezimizde, Almanya’nın en eski Üniversitelerinden biri olan Freiburg Üniversitesi, Dünya’nın en büyük üçüncü Katedrali, şehrin en önemli meydanlarından Münsterplatz, Gotik mimari ile yapılmış muazzam görkemli binaları, Eski belediye binası, Pazar yeri ve Lonca binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman.


3. Gün: ALSACE – CENEVRE – LYON

Kahvaltının ardından Cenevre’ye hareket ve panoramik Cenevre şehir turu. Turumuz esnasında;Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral,Rousseau Adası,Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası Lyon’a hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Annecy (55 Euro) turu. “Alplerin Venedik”i olarak adlandırılan Annecy’de “Mavi Göl” olarak nitelenen Annecy Gölü ve gölün iki yakasında boylu boyunca uzanan şirin ve renkli evleri ile Annecy; Savoy Alplerinin eteğinde bizleri tüm güzelliğiyle karşılıyor. Geçmişten bugüne kale, saray, mahkeme ve hapishane olarak kullanılan ve günümüzde müze olarak hizmet veren, 1132 yapımı Palais de lIsle Kalesini panoramik olarak görebilirsiniz.Ayrıca Avrupa’nın en temiz göl kenarında hatıralarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Kanallar üzerine kurulmuş Annecy şehir turumuz sonrasında Lyon’a otelimize hareket ediyoruz.


4. Gün: LYON - AIX-EN PROVENCE - MARSİLYA

Kahvaltının ardından panoramik olarak düzenlenecek Lyon şehir turunu yapıyoruz. Görülecek yerler arasında; Fourviere Katedrali, Eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Terreaux Meydanı, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri bulunmaktadır. Tur sonrası Aix-en-Provence bölgesine hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Avignon (55 Euro) turu.UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan, üzüm bağları ve güzel şaraplarıyla tanınan  Rhone nehri kıyısındaki Avignon kenti bir dönem Papalık merkezi olduğu için ortaçağdan kalma surları, Papalık Sarayı ve ünlü St.Benezet köprüsüyle ilginç bir tarihi doku oluşturuyor. Daha sonra suları ve çeşmeleri ünlü Aix en Provence kentine geçiyoruz. Güney Fransa’nın saklı cenneti olan şirin kent aynı zamanda şık butikleri ve şirin sokak kahveleriyle de bizleri cezbediyor. En ünlü çeşmesi La Rotonde şehrin göbeğinde yine aynı isimle La Rotonde Meydanında bulunuyor. Şehrin her köşesinde hepsi ayrı birer sanat eseri olan çeşmelerle karşılaşmak mümkün. Aix-en Provence tarih boyunca entellektüeller tarafından ilgi odağı olmuş ayrıca Van Gogh, Cezanne ve daha birçok ünlü ressamın eserlerine ilham kaynağı olmuştur. Tur sonrası Marsilya’ya hareket ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında; St. Charles Tren Garı, Eski Liman bölgesi ve Longchamp Sarayı vardır. Tur sonrası otelimize transfer.


5. Gün: MARSİLYA – NİCE

Kahvaltının ardından Nice’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Cannes & Saint Tropez (75 Euro) turu. Cannes; Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes şehir turumuzu yapıyoruz. Saint Tropez; Fransa’nın güneydoğusunda yer alan St. Tropez 2. Dünya Savaşı sırasında Güney Fransa’nın kurtuluşunda önemli rol oynamıştır.Tarihi ve doğal güzelliklerini çok iyi muhafaza eden St. Tropez 1956 yılında Brigtte Bardot’un oynadığı ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı’ filmiyle dünya jet sosyetesinin gözdesi haline gelmiştir. Tur sonrası Nice’e hareket ve panoramik Nice şehir turu. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında; Promenade des Anglais , Nice bölgesi, Massena Meydanı, Antika Pazarı yer alıyor. Tur sonrası otelimize transfer.


6. Gün: NİCE

Kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Mega Cote d’Azur (95 Euro) turuna katılabilirler Monaco & Monte Carlo  turumuzda Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunları, en güzel yamaçları gezilerek prensliğe varıyor, saray ve çevresini gezdikten sonra akşam lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Eze; Tarihi M.Ö 2000’li yıllara dayanan ,Akdeniz’e hakim muhteşem bir manzaraya sahip Eze kasabası ve kasabanın sanat galeri ile dolu dar sokaklarını keşfedeceğiz.Eze kasabasında bir yerel parfüm fabrikası da ziyaret edilerek üretim hakkında bilgi alınıp bölgeye has krem, sabun, parfüm, yağ, vb. alışverişi yapılabilir. Saint Paul de Vence; kayalar üzerine inşa edilmiş Saray bölgesinde Monaco Lisesi, 1. Albert Müzesi, Kraliyet bahçeleri ve Saray bahçesi görülecektir. Daha sonra Monaco’nun başkenti Monte Carlonun unlu casinosunu gezebilir son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda dilerseniz bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilirsiniz.


7. Gün: NİCE – CENOVA – MİLANO

Kahvaltının ardından Cenova’ya hareket ve panoramik şehir turu. Şehir turunda Cenova Antik liman bölgesi, Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Dükler Sarayı,Carlo Felice Opera Binası,Antik Fener Kulesi’ni görüyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Portofino turu (50 Euro). Rengarenk evlerin çevrelediği, tüm güzelliği ile şarkılara ilham kaynağı olmuş olan Portofino’yu ziyaret ediyoruz. Daracık sokakları rengarenk evleri, yeşil tepeleri ve turkuaz rengi Akdeniz ile Portofino görülmeye değer güzellikteki manzarasıyla bizi kendine hayran bırakıyor. Tur sonrası Milano’ya transfer ve şehir turu Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilemez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Tur sonrası otelimize transfer.


8. Gün: MİLANO - İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Como turumuza katılabilirler (35 Euro). Como Dünya jet sosyetesinin odak yeri olup, ünlü Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine ev sahipliği yapıyor. Como şehir turumuz esnasında yeşilin ve mavinin en güzel birlikteliğini oluşturan muhteşem manzaraları göreceğiz. Tur sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte Milano Havalimanı’na transfer oluyoruz. Türk Havayolları’nın TK 1896 seferi ile saat 14.35’te İstanbul’a hareket (26 Mart tarihli turda saat 14.45’te İstanbul’a hareket). Yerel saat ile 19.30’da İstanbul’a varış (26 Mart tarihli turda saat 18.35’de İstanbul’a varış) ve turumuzun sonu.


9. Gün:

OTEL İSİMLERİ

 

Alsace***

Lyon***

Marsilya***

Nice***

Milano***

3* Appart City Mulhouse

3* BB Hotel Caluire

3* Appart City Marseille

3*Appart'City Antibes

3* Hotel BB Monza

3* Ibis Style Basel City

3* BB Hotel Chassieu

3* Ibi Brignoles Provence

3* Hotel Le Thomas

3* Hotel BB San Siro


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Atlas Global Havayolları ile İstanbul(IST) –  Zürih (ZRH) / Milano(MXP) – İstanbul(IST) ikram dahil uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
3* otellerde oda,kahvaltı ve konaklamalar, 
Alan/otel/alan transferleri,
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri, 
Zürih, Cenevre, Lyon, Aix en Provence, Nice, Cenova ve  Milano panoramik şehir turları,
Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
Otel vergileri, 
Turist şehir vergileri.

Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro), 

Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),

Müze ve ören yerleri girişleri, 

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

Avantajlı ekstra geziler A Paketi: 220 Euro yerine %50 indirimli 110 EURO !!!

Annecy (55 Euro) + Avignon (55 Euro)

Cannes & Saint Tropez (75 Euro) +  Como (35 Euro)

 

Avantajlı ekstra geziler B Paketi : 455 Euro yerine 300 EURO !!!

Strasbourg & Colmar & Freiburg (90 Euro) + Annecy (55 Euro) + Avignon (55 Euro)

Cannes & Saint Tropez (75 Euro) + Mega Cote d’Azur  (95 Euro) + Portofino (50 Euro) + Como (35 Euro)

 

(Tur esnasında lokal acente rehberine ödenir.0-2 yaş ücretsiz olup, 02-12 yaş %50 indirimlidir)

VİZE BİLGİ

Schengen vizesi gerekmektedir

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod