Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
BUDVA KARADAĞ CRNA GORA
BUDVA KARADAĞ CRNA GORA
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
3 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – PODGORİCA - SVETİ STEFAN - BUDVA

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde sabah saat 05.30’da buluşma. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1085 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08.20’de Podgorica’ya hareket. Yerel saat ile 08.05’de varışın ardından özel aracımızla Budva’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir otel zincirine satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılan muhteşem Sveti Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir yerde mola. 15. yy’da surlarla korunan bir köy olan ve 1950’lere kadar balıkçı kasabası olan Sveti Stefan Adası, 60,70 ve 80’lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuştur. Budva'ya varışımızla birlikte muhteşem sahilleri, renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan şehirde yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Daha sonra  otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


2. Gün: BUDVA (TİVAT - PORTO MONTENEGRO - PERAST - KOTOR)

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve gezme imkanı. Sabah dileyen misafirlerimiz ile ekstra tam gün Fiyortlar Turu. Tivat - Porto Montenegro - Perast - Kotor (45 Euro) katılabilirler. Turumuzda önce Tivat’a hareket edecek ve ünlü Porto Montenegro limanını gezeceğiz. Daha sonra UNESCO Dünya doğa ve tarih mirası listesinde yerini alan, beyaz taşlar ile sarılmış ve Akdeniz güneşi ile aydınlanan bölgenin turistik kenti Kotor körfezini ve tarihi kale şehrini profesyonel lokal rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Karadağ'ın güneybatısında ve Hırvatistan'ın güneyinde, Adriya Denizi kıyısında Avrupa’nın Norveç’ten sonra en büyük fiyordu ve doğal bir limanı olan Kotor, dar boğazlarla birbirine bağlayan dört koydan oluşur. Koyun çevresindeki çıplak dağlar kıyıya dik bir biçimde iner. Gezimiz sırasında göreceğimiz şirin, barok kasaba Perast, sizi çok etkileyecek. Kişisel gezi ve aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından akşama doğru Budva’daki otele dönüş. Dileyen misafirlerimiz Budva gece hayatının tadını çıkarabilirler. Geceleme otelimizde.


3. Gün: BUDVA (MOSTAR - BLAGAJ / CETİNJE - PODGORİCA - VİRPAZAR - BAR)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest gün. Alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra tam gün öğle yemekli Mostar-Blagaj turu.(60 Euro) Mostar turumuzda Bosna Hersek sınır geçişimizi takiben önce Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesini ziyaret edeceğimiz muhteşem Blagaj bölgesini görüyoruz. Öğle yemeğimizi nehir kıyısında özel bir restoranda alıyoruz. (Balık Izgara, Salata, İçecek) Daha sonra tarihi Mostar şehrine gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda Koski Mehmet Paşa Camii'ni ve ünlü Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanın ardından dönüşe geçiyoruz. Dileyen misafirlerimize alternatif olarak ekstra tam gün Cetinje - Podgorica - Virpazar - Bar turu. (45 Euro) Bu turumuzda önce eski krallık başkenti Cetinje’yi ve buradaki tarihi manastırı görüyoruz. Cetinje’den sonra günümüzün başkenti Podgorica’ya hareket ediyoruz ve yeni başkenti görüyoruz. Daha sonra İşkodra gölü kenarındaki şirin kasaba Virpazar’ı ziyaret ediyoruz. Gezimizin son durağı Adriyatik denizi kıyısındaki tarihi ve turistik şehir Bar. Aynı zamanda Karadağ’ın ana limanı olan şehirde tarihi Stari Bar’ı geziyoruz. Bar kalesini ve Osmanlı’dan kalan tarihi camileri görüyoruz. Küçük ve şirin çarşısını ziyaret edip akşama doğru Budva’ya dönüyoruz Geceleme otelimizde.. Dileyen misafirlerimiz Budva eğlence hayatının tadını çıkarabilirler.


4. Gün: BUDVA - PODGORİCA - İSTANBUL

Sabah erkenden Podgorica havalimanına hareket.Pasaport, bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından Türk Havayolları’nın TK 1086 sefer sayılı uçuşu ile 09.00’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 12.45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. (27 Nisan tarihli turda sabah kahvaltısı sonrası serbest, alışveriş ve gezme imkanı.Akşama doğru Podgorica havalimanına hareket.Pasaport, bagaj&bilet işlemlerinizin ardından Türk Havayolları’nın TK 1088 sefer sayılı uçuşu ile 20.05’de İstanbul’a hareket.Yerel saat ile 22.45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

(4 Ekim 2018 çıkışlı turun dönüş günü THY tarife saatleri farklı olup aşağıdaki gibidir)
(Podgorica - İstanbul   TK-1086   09:50 - 12:30)


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferleri ile İstanbul(IST) / Podgorica / İstanbul(IST) uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

Otellerde kahvaltılar dahil 3 gece konaklama,

Alan/Otel/Alan transferleri,

Budva şehir turu,

Otel vergileri,

Rehberlik hizmetleri.

Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL),

Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro), 

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

Programda dahil olduğu belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,

Müze ve ören yerleri girişleri,

Rehber ve şoför bahşişleri, (10 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

VİZE BİLGİ

T.C. vatandaşları için vize gerekmemektedir

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod