Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
GÜNEY AFRİKA 2302
GÜNEY AFRİKA 2302
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
6 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – JOHANNESBURG // 23 Şubat 2019 Cumartesi

Buluşma : 22 Şubat 2019 Cuma Saat 23:30

22 Şubat 2019 Cuma Saat 23:30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 42 sefer sayılı uçuşu ile saat 02:15’te İstanbul-Johannesburg uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile saat 11:05’te Johannesburg’ a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından şehir merkezine transfer oluyoruz. Varışa istinaden yapılacak şehir turunda şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme Johannesburg’taki otelimizde.


2. Gün: JOHANNESBURG - SUN CİTY // 24 Şubat 2019 Pazar

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra Sun City’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz için extra Lesedi Kültür Köyü turu yapma imkanı. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi, ekstra tura dahil olarak Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ediyoruz ve Sun City’e varıyoruz.Panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker.Varışa istinaden yaptığımız panoramik şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Lesedi Kültür Köyü Gezisi : 90 USD


3. Gün: SUN CİTY // 25 Şubat 2019 Pazartesi

Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından palmiye ağaçları, suni gölleri, suni denizleri ve plajlarıyla beraber kumarhane, lux oteller, golf şampiyonası merkezi, ve Afrika’nın incisi olarak bilinen Sun City”de serbest zaman. Sun City, inanılması çok güç şartlar altında Kıt’a Afrika’sında muazzam paralar harcanarak yoktan var edilmiş tüm dünyadan turistlerin akın ettiği bir kumar&eğlence merkezidir.Gün boyunca bölgeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacağız.Dilediğinizce Sun City’nin eğlenceli  ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ekstra yapılacak olan Pilanesberg safari turuna katılabilirler. Pilanesberg National Park’ta safari araçları ile yapılacak olan safari gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağımız Pilansberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız;  safarinin ardından otelimizde dönüyoruz ve Sun City’e transfer oluyoruz.Geceleme otelimizde.

Pilanesberg Safari : 110 USD


4. Gün: SUN CİTY - JOHANNESBURG - CAPE TOWN // 26 Şubat 2019 Salı

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Johannesburg – Cape Town uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde yapılacak olan opsiyonel Aslan Parkı turuna katılabilirler. Aslan Parkı turumuzda, nadir bulunan beyaz aslan görme, yavru sevme, kendi ortamlarında oyunlarını görme,  imkanı bulacağız. Turumuzun havalimanına varış ve Cape Town uçuşu gerçekleşiyor. Cape Town’a varışımızla birlikte, bizi bekleyen özel aracımıza binerek panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli ve Adderly Caddesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

Aslan Parkı Gezisi : 85 USD


5. Gün: CAPE TOWN // 27 Şubat 2019 Çarşamba

Sabah kahvaltımızın ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz extra olarak düzenlenecek Masa Dağı ve Stellenbosh Şarap Çiftliği turumuza katılabilirler. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahsenleri geziyor ardından şarap tadımı yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şaraplari, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz.Ardından Spier Çiftliğinde; Eagle Encounter’da Güney Afrikanın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restaurant’ta alınacak öğle yemeği.Sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz.Sonrasında otelimize dönüyoruz.Geceleme otelimizde.

Masa Dağı & Stellenbosh Şarap Çiftliği Gezisi : 150 USD


6. Gün: CAPE TOWN // 28 Şubat 2019 Perşembe

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Ümit Burnu gezimize katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorantda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Ümit Burnu Gezisi : 150 USD


7. Gün: CAPE TOWN – İSTANBUL // 01 Mart 2019 Cuma

Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest süre.Daha sonra kararlaştırdığımız saatte buluşarak, İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz.THY’nin TK 45 sayılı seferiyle 18:00’de İstanbul’a hareket ediyoruz.Geceyi uçakta geçiriyoruz.


8. Gün: İSTANBUL // 02 Mart 2019 Cumartesi

Yerel saat ile 06:00'da İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor.Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.


9. Gün:

OTELLER

Johannesburg - Park Inn Hotel 4* vb.

http://www.balalaika.co.za/

 

The Sun City - Soho Hotel 4* vb.

https://www.suninternational.com/sun-city/soho/accommodation/

 

Cape Town - Park Inn Hotel 4* vb. 

http://www.parkinn.com/hotel-capetown


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul - Johannesburg gidiş ve Cape Town - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu biletlere ait vergiler,
Johannesberg - Cape Town  iç hat uçuş bileti ve bu bilete ait vergiler,
Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde 6 gece oda-kahvaltı konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Havalimanı - Otel - Havalimanı arası transferler,
Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
Türkçe rehberlik hizmeti.

 

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL),
Öğle yemekleri,
Akşam yemekleri,
Zorunlu Seyahat sigortası (15 Euro),
Kişisel harcamalar,
Ekstra turlar.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

X Large Paket (Opsiyonel)

Lesedi Kültür Köyü

 $   90,00

Masa Dağı & Stellenbosh Şarap Çiftliği

 $ 150,00

Pilanesberg Safari

 $ 110,00

Aslan Parkı

 $   85,00

Yemekli Ümit Burnu Turu

 $ 150,00

Toplam

 $ 585,00

 

585 $ Yerine 510 $

         

Large Paket (Opsiyonel)

Lesedi Kültür Köyü

 $   90,00

Pilanesberg Safari

 $ 110,00

Yemekli Ümit Burnu Turu

 $ 150,00

Toplam

 $ 350,00

 

350 $ Yerine 320 $

           
 

 

TURUN ARTILARI

Cape Town'da Ümit Kalesi, Parlamento Binası ve Company Bahçeleri'ni göreceğiz.

Efsanevi Ümit Burnu'nda Duiker Adası'nda fok balıklarını ziyaret edebilir, Boulders Plajı'nda penguenler ile tanışma fırsatı bulabilirsiniz.

Boschendal ve Grand Provence isimli bağlarda birbirinden lezzetli mahsullerin de tadına bakabilme şansınız olacaktır.

Apartheid Müzesi'ni ziyaret edebilme ve  burada Güney Afrika'da yaşanan soykırımın izlerini görebilme fırsatı bulacaksınız.

Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız.

Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz Lesedi Kültür Köyü’nü ziyaret etme fırsatı bulacağız.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Güney Afrika’ya girişlerde TC vatandaşlarına aşı zorunluluğu yoktur.Musluk suyu içmeyip  ilk kez sizin açacağınız şişe suyu için.

Vize Bilgileri

Güney Afrika Cumhuriyeti TC vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

Uçuş Süreleri

İstanbul-Cape Town:13 Saat / Johannesburg-İstanbul:9,5 Saat.

Para Birimi

Güney Afrika’nın para birimi South African Rand’ıdır (ZAR). 1 USD yaklaşık 8,5 ZAR, 1 Euro ise yaklaşık 11 ZAR’dır. Yanınıza her iki para biriminden de alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büro-ları parayı daha düşük bir kurla bozmak istiyorlar.

Saat Dilimi

Türkiye ile Güney Afrika arasında saat farkı bulunmamaktadır.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet&Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun (mont,kazak vb.) kıyafetler almanızı öneririz.

Yemek Kültürü

Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve Avrupa mutfağından esinlenerek kendilerine karma bir mutfak kültürü oluşturmuşlardır. Sofralarından taze sebze ve meyve eksik olmaz.

Elektrik

Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır.

Alışveriş

Dünyanın en büyük altın madenlerinin bulunduğu,en çok altın üreten ülkesinde alışveriş için akla gelen ilk ürün mücevherdir.Mağazalarda harika&özel tasarımlı takıları bulabilirsiniz.Pazarlarda halkın yapmış olduğu heykeller,oyma işi tahta ürünler,el işi deri malzemeler ve cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.

VİZE BİLGİ

Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod