Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
FAS TURU 10 KASIM
FAS TURU 10 KASIM
Konaklama
Tam Pansiyon
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - CASABLANCA

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde uçuşumuzdan 2,5 saat önce 08:30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 617sefer sayılı uçuşu ile saat 11:00’de Casablanca’ya uçuyoruz. Yerel saat ile 13:05’te Casablanca’ya varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel aracımız ile Casablanca şehir turumuz için hareket ediyoruz. Gerçekleştireceğimiz Casablanca şehir turumuzda Muhammed V Meydanı, dünyanın en büyük camiisi Hassan II Camii göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Casablanca’daki otelimizde.


2. Gün: CASABLANCA - TANCA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Fas’ın en kuzeyinde bulunan Tanca’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz sırasında ilk durağımız mitolojik hikayesi ve Afrika kıtasını andıran silüeti ile günümüzü renklendirecek olan Heraklas Mağarası olacaktır. Sonrasında Tanca’ya varmadan önce Afrika ve Avrupa’nın, Akdeniz ve Atlantik Okyanus’unun kavuştuğu nokta olan Cap Spartel’i ziyaret edeceğiz. Tanca’ya varışımıza istinaden panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Gecelememiz Tanca’daki otelimizde.


3. Gün: TANCA - CHEFCHAOUEN - FES

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Rif Dağları’nı aşarak Fas’ın en güzel kasabalarından biri olan ve Mavi Şehir olarak bilinen Chefchaouen’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Chefchaouen’i keşfetmeye başlıyoruz. Yamaçta kurulu ve her yeri gök mavisine boyanmış bu kasabanın sokaklarında gezerken büyüleneceksiniz. Öğleden sonra Fes’e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz ve varışımıza istinaden otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Fes’teki otelimizde.


4. Gün: FES - MEKNES

Otellimizde alacağımız kahvaltı sonrası Endülüs’ün kutsal bilim başkenti Fes’i keşfetmek için hareket ediyoruz. Borj tepesinde başlayacak gezimize tarihi medreseler, Karaouine Camisi, Neccarine Çeşmesi, Mellah Musevi Mahallesi ile devam edeceğiz. Fes’in Medina’sı bizi adeta Orta Çağ’a götürecek. Öğleden sonra bir diğer kraliyet kenti olan Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. Moulay Ismail’in başkent olarak inşa ettirdiği Meknes, Saraylar Şehri olarak da bilinmektedir. Meknes’te Büyük Mansur Ismail Türbesi ve eski surlar keşfedeceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sırasında Meknes’in otantik Medinasında rehberimiz eşliğinde dolaşıyoruz. Meknes Turu’muzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Meknes’teki otelimizde.


5. Gün: MEKNES - RABAT - MARAKEŞ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından başkent Rabat’a doğru hareket ediyoruz. Rabat’a varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Bouregreg Nehri kıyısında kurulu Udaya Kalesi’nde verilecek olan serbest zamanda dileyen misafirlerimiz geleneksel nane çayını tadabilir. Rabat turumuzun ardından Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Şehre varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda uzun yıllar şehri yönetmiş Ba Ahmed’in Sarayı, Bahia Sarayı, 800 yıllık Moresk mimarisinin en güzel örneklerinden Koutoubia Minaresi, Marakeş’in Kapalı Çarşısı “Souk” ve Afrika kıtasının en hareketli,mucizeler avlusu olarak adlandırabileceğimiz şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasındadır.Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve gecelememiz Marakeş’teki otelimizde.


6. Gün: MARAKEŞ - ESSAOUİRA - MARAKEŞ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Atlantik kıyısında yer alan UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Essaouira’ya hareket ediyoruz. Argan ağaçlarının yetiştiği bölgeden geçerek eski Portekiz şehri olan Essaouira’ya varıyoruz. Varışımıza istinaden sanat ve kültürün iç içe geçtiği bu balıkçı kasabasını keşfe koyuluyoruz. Tarihte en önemli limanlardan kabul edilen Essaouira aynı zamanda Fas’taki düzenli bir şehir planı olan tek kenttir. Kale ve balıkçı limanını gezdikten sonra Medinayı keşfedeceğiz. Daracık sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri ile sizleri içine alacak olan bu liman kenti birçok şaire ilham kaynağı olmuştur. Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın “Ladies and Gentlemen” filmindeki gibi Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını izleyeceğiz. Alışveriş için verilen serbest zaman sonrasında Marakeş’teki otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve gecelememiz Marakeş’teki otelimizde.


7. Gün: MARAKEŞ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Tüm gün boyunca Marakeş’i keşfedebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Akşam yemeği ve gecelememiz Marakeş’teki otelimizde.


8. Gün: MARAKEŞ - CASABLANCA - İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası alan transferimiz için otelimizden ayrılıyoruz. Casablanca Havaalanı’na varışımıza istinaden bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK 618 sefer sayılı uçuşu ile 14:35’te İstanbul’a uçuyoruz. Yerel saat ile 22:15’te İstanbul’a varışımıza istinaden turumuzun sonu.


9. Gün:

ŞEHİR

OTELLER

 

Casablanca

 

4* Suisse Hotel vb. 

 

Tanca

 

 

4* Omnia Hotel vb. 

 

Fes

 

 

4* Royal Mirage Hotel vb.

 

Meknes

 

 

4* Malta Hotel vb.

 

Marakeş

 

 

4* Ayyoub Hotel vb.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile IST - CMN / CMN - IST gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen ve benzeri 4* otellerde toplam 7 gece konaklamalar,
7 akşam yemeği (Otellerde),
Alan-Otel-Alan transferleri,
Casablanca - Tanca - Chefchaouen - Meknes - Rabat - Marakeş - Essaouira ve Fes şehir turları,
Programda belirtilen tüm turlar ve giriş ücretleri,
Proramda belirtilen tüm transferler,
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),
Zorunlu Seyahat sigortası (15 Euro),
Ekstra turlar,
Kişisel harcamalar,
Tur programında belirtilmeyen tüm hizmetler.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

VİZE BİLGİ

T.C. vatandaşları için vize yoktur

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod