Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
KENYA’DA SAFARİ TURU 2019 MART
KENYA’DA SAFARİ TURU 2019 MART
Konaklama
Tam Pansiyon
Geceleme
5 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – NAİROBİ // 24 Mart 2019 Pazar

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde açılacak olan THY kontuarı önünde saat 18:30’da buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 21.35’te Türk Havayolları’na ait TK 607 sefer sayılı uçak ile Nairobi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.


2. Gün: NAİROBİ – ABERDARE MİLLİ PARKI // 25 Mart 2019 Pazartesi

Yaklaşık 6 saat 35 dakika süren bir yolculuğun ardından Nairobi’ye varışımız yerel saat ile 04:10’da. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve sabah kahvaltısını yerel restoranda alıyoruz ve sonra Aberdare Ulusal parkına hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından öğle yemeğini Aberdares Country Club’ta alıyoruz. Volkanik bir dağ olan Aberdare; gür ormanları, derin dağ geçitleri, şelaleler, açık dereler, alp bitkileri, puslu bataklıklar ve yabani hayatla iç içedir. Akşam The Ark Lodge balkonunda vahşi hayvanları seyredeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Lodge’ta.


3. Gün: ABERDARE MİLLİ PARKI – NAKURU GÖLÜ – NAİVASHA GÖLÜ // 26 Mart 2019 Salı

Sabah kahvaltısının ardından  Nakuru gölüne hareket ediyoruz. Daha sonra özel araçlarımız ile keyifli bir yolculuk ile özellikle pembe flamingoları ile ünlü Nakuru Gölü’ne varıyoruz. Varışı takiben safariye çıkacağız. Nakuru Gölü içerdiği mineraller nedeni ile birçok kuş çeşidine  ev sahipliği yapmaktadır. Gergedanlar, filler ve büyük kediler başta olmak üzere bu Ulusal Park’ta da birçok hayvanı gözlemleme imkanı bulacaksınız. Öğle yemeğimizi lodge’ta alıyoruz. Safarinin ardından Naivasha  Gölünde bulunan lodge’umuza geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Naivasha  gölündeki lodgumuzda.


4. Gün: NAİVASHA GÖLÜ – MASAİ MARA // 27 Mart 2019 Çarşamba

Otelimizde alacağımız erken kahvaltının ardından lodgumuzdan ayrılıyor ve Masai Mara’ya doğru hareket ediyoruz. Aynı zamanda yolumuzun üzerinde safari yaparak ilerleyeceğiz. Varışımızın ardından öğle yemeğimizi lodgumuzda alıyoruz. Öğleden sonra leopardan çitaya, fillerden gergedanlara, zürafalardan farklı antilop çeşitlerine ve elbette sayısız tür kuşa ev sahipliği yapan Masai Mara’da ilk safarimizi gerçekleştiriyoruz. Gün batımına yakın otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.


5. Gün: MASAİ MARA // 28 Mart 2019 Perşembe

Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz. Lodge’da servis edilen kahvaltının ardından gün doğumu ile safariye başlıyoruz. Safarinin bitiminde otelimize dönüyor uz ve serbest zaman. Öğle yemeğimiz otelimizde. Öğleden sonra günün ikinci safarisi için araçlarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.


6. Gün: MASAİ MARA – NAİROBİ // 29 Mart 2019 Cuma

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Nairobi’ye hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından Nairobi’ye varıyoruz ve ardından öğle yemeğimizi otelde alıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuz esnasında;  belediye binası, Kenyatta International Konferans Merkezi panoramik olarak  görülecek yerler olup ardından manzara tepesine çıkıp Nairobi şehri kuşbakışı keşfedilecektir. Akşam yemeğimizi dünyaca ünlü Carnivore restoranında alıyoruz ve sonrasında otelimize geçiyoruz. 


7. Gün: NAİROBİ – İSTANBUL // 30 Mart 2019 Cumartesi

Erken saatte otelden ayrılıp  havalimanına transfer olacağız. Check – in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolünün ardından saat 05:40’ta Türk Havayollarının TK 608 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 12:30’ta. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.


8. Gün:

OTELLLER

Ole Sereni Hotel - Nairobi

www.ole-sereni.com

The Ark Lodge.  –Aberdare

www.thearkkenya.com

Lake Naivasha Lodge. – Naviasha Country Club

sunafricahotels.com/lake-naivasha-country-club/

Mara Sopa Lodge .  – Masai Mara

sopalodges.com/masai-mara-sopa-lodge/overview


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Nairobi-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Aberdare Milli Parkta 1 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama,
Naivasha Gölü’nde 1 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama,
Masai Mara’da 2 gece özel lodgelerda tam pansiyon konaklama,
Nairobi’de 1 gece 5 yıldızlı otelde konaklama,
İlk gün yerel restoranda sabah kahvaltısı,
Son gün Nairobi’de yerel restoranda öğle ve akşam yemeği,
Programda belirtilen tüm öğle yemekleri,
Programda belirtilen tüm akşam yemekleri,
Özel safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler,
Nairobi panoramik şehir turu,
Ulusal Parklara giriş ücretleri,
Türkçe rehberlik hizmetleri.

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL),
Vize ücreti - Kenya (50 USD - Havalimanına varışta alınıyor),
Vize Ücreti (Turistik Amaçlı) - Tanzanya (50 USD - Havalimanına varışta alınıyor),
Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

TURUN ARTILARI

Nakuru Gölü Ulusal Parkı’nda pembe flamingolar başta olmak üzere birçok kuş türünü tanıyacak bunun yanında muhteşem doğa ile başbaşa kalacağız.

Masai Mara Ulusal Parkı’nda “Beş Büyük” diye adlandırılan aslan, leopar, fil, gergedan ve buffaloları görme imkanı yakalayacağız.

Aberdare Milli parkında safarimiz esnasında leopar, savan fili, antiloplar,bufalolar, zeytin babunları görme fırsatımız olacak.

Her safarimizde ayrı ayrı unutulmayacak kareler yakalama şansımız olacak ve hafızalarımızdan silinmeyecek doğal güzellikler göreceğiz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Kenya&Tanzanya ziyaretinizden en az 10 gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatinizte size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz.Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz.Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.Normal pasaport hamilleri için Tanzanya havaalanlarında turistik amaçlı vizeler 50 ABD Doları, iş amaçlı vizeler ise 200 ABD Doları harç karşılığında verilmektedir. Havaalanında verilecek vizeler için pasaport en az 6 ay geçerli olmalı.

Uçuş Süreleri

İstanbul-Nairobi 6 saat 35 dakika,Nairobi-İstanbul arası 6 saat 20 dakika sürmektedir.Uçuşlarda herhangi bir aktarma yoktur.

Para Birimi

Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir.1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir. Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz. 2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

2001 yılından önce basılan ABD Dolarları Tanzanya’da kabul edilmemektedir.

Saat Dilimi

Türkiye ile Kenya arasında +1 saat fark bulunmaktadır.Türkiye’de saat 12.00 iken Kenya’da 13.00.

Telefon Kullanımı

Hattınız uluslararası aramalara (roaming) açıksa kullanılır.Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

Kıyafet&Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

Yemek Kültürü

Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından;etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar.Yemekten sonra tatlı yerine meyve&kahve var.

Elektrik

Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var.Prizler İngiltere’deki gibi 3 adet dikdörtgen uçtan oluşur.Kenya’ya gitmeden önce aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

VİZE BİLGİ

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod