Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
NEPAL&HİNDİSTAN HOLI FEST 1603
NEPAL&HİNDİSTAN HOLI FEST 1603
Konaklama
Yarım Pansiyon
Geceleme
8 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - KATMANDU // 16 MART 2019 CUMARTESİ

15 Mart 2019 Cuma günü saat 22.45’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. 16 Mart 2019 saat 01.45’de Türk Havayolları’na ait TK 726 sefer sayılı uçak ile Nepal’in başkenti Katmandu’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11.25’de Katmandu’ya varıyoruz ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Saray Meydanı olarak bilinen Durbar Meydanı. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş bir çok bina ve tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerle maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz. Daha sonra Saray Meydanı olan Patan  “Güzel Sanatlar Şehri” olarak anılan meydanı geziyoruz. Sonrasında gezimizi tamamlayıp otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün: KATMANDU // 17 MART 2019 PAZAR

Kahvaltıdan sonra Katmandu’yu keşfetmeye devam ediyoruz.İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Sonrasında yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.


3. Gün: KATMANDU – DELHİ // 18 MART 2019 PAZARTESİ

Kahvaltının ardından Delhi uçumuz için havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Delhi’ye uçuş. Varışta şehir turu için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görecek ve Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çek çekler ile kısa bir tur yapıyoruz.Tur sonrası Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayum Türbesi , Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binalarını ve Sikh Tapınağını görüp otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimiz otelde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Bollywood Şovu’na katılabilir. Renkli ve coşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.


4. Gün: DELHİ - AGRA // 19 MART 2019 SALI

Kahvaltının ardından Agra’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Agra Kalesi’ni keşfediyoruz. Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve ömrünün son 8 yılını onu tüm dünyada ölümsüz kılacak Tac Mahal manzaralı odasında geçirmiştir. Kale gezimizin sonrası dünyada aşk için dikilmiş en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen, İmparator  Şah Cihan’ın büyük bir aşkla sevdiği ve doğum sırasında kaybettiği eşi Mümtaz Banu Begüm anısına yaptırdığı, Dünyanın Yedi Harika’sından birisi olan Tac Mahal oluyor. Yapımında 21 yıl boyunca 22 bin işçinin çalıştığı, parlak, ince mavi damarları olan beyaz mermerin taşınmasında 1000 filin kullanıldığı bu yapıda Osmanlı etkisi de bulunmaktadır.Ana kubbe İsmail Efendi tarafından tasarlanmış,genel tasarımda üstad İsa'nın yardımı bulunmuştur.İçinde ve dışındaki işlemelerde Kuran’dan birçok ayet de bulunduğu yapı; kubbesi ve dört köşesindeki minareleriyle, hangi yönden bakarsanız bakın simetriktir. Gün doğumda pembe, öğlen beyaz, ay ışığında altınımsı renge bürünen Tac Mahal bu özelliği ile Mümtaz Mahal’in his değişikliklerini yansıtmaktadır. Tur bitimi otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.Akşam yemeği sonrası  dileyen misafirlerimiz Ekstra  Mohabbat Taj Show’na katılabilirler.Bu turda Şah Cihan’ın,eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz. Konaklama otelimizde.

Ekstra : Mohabbat Taj Show : 70 USD (Kişi Başı) Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: AGRA - FATEHPUR SİKRİ - JAİPUR // 20 MART 2019 ÇARŞAMBA

Kahvaltının ardından Jaipur’a hareket ediyoruz. Agra’nın 40 km batısında bulunan, Zafer Şehri" anlamına gelen ve İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz.Diwan-ı am, Diwan-ı Khas , Pachisi, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal göreceğimiz yerler  arasında. Tur bitimi Jaipur’a doğru hareket etmeye devam ediyoruz. Rengarenk Hindistan'a şahit olacağınız Johari, Bapu ve Nehru pazarları görüp otele transfer olacağız. Tur bitimi otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: JAİPUR // 21 MART 2019 PERŞEMBE (HOLİ FEST)

Kahvaltının ardından Holi Festivalinin düzenleneceği etkinlik alanına transfer olacağız ve kutlamalara katılacağız. Öğleye doğru kutlamaların bitişinin ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan, Maota gölünün üzerinden tepelere yükselen 1639 yılından beri hiç restore edilmemiş,  Rajput Mimarisinin essiz bir örneği olan,  kraliyet salonlarının muazzam el içliliğine tanıklık edeceğimiz Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye jeepler ile çıkacağız. Kale gezimizin ardından Rajasthan eyaletinin en büyük aynı zamanda merkezi şehri Jaipur’daki gezimize devam edip,  Moğol tarzlarından esinlenerek inşa edilmiş, muhteşem koleksiyona sahip bugün müze olarak kullanılan Maharaja Şehir Sarayını ve hemen yanında yer alan astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantarı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


7. Gün: JAİPUR - VARANASİ // 22 MART 2019 CUMA

Kahvaltımızın ardından özel aracımızla Havaalanına varış ile birlikte Varanasi uçuşumuz için check in ve bagaj işlemlerimiz tamamlıyoruz sonrasında  Varanasi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Check in (standart check in zamanı 15:00’dir. Odalar müsaitse check in işlemi daha erken yapılacak)  ve yerleşme sonrası şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Şehir turu esnasında Kashi Wishwanath ,Banaras Hindu Üniversitesi ve Bharat Mata Tapınağı görülecek yerler arasındadır.Ardından geleneksel Hint ayinlerini izlemek için hareket edeceğiz. Gün batışında Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Bu benzersiz deneyim sonrası otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


8. Gün: VARANASİ – DELHİ // 23 MART 2019 CUMARTESİ

Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Güneşin doğumu ile birlikte otelimize kahvaltımızı almak için dönüyoruz. Sonrasında havaalanına transfer oluyoruz.Yerel Havayolları ile  Delhi’ye uçuş. Varışta Otele transfer. Akşam yemeğimiz otelde. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin Ekstra olarak düzenleyeceği Bollywood Şovu’na katılabilir.Renkli ve coşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.

Ekstra Tur : Bollywood Show - Kingdom of Dreams 65 USD / Kişi Başı


9. Gün: DELHİ – İSTANBUL // 24 MART 2019 PAZAR

Sabah erken havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK-717 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11:25’de İstanbul’a varış.


10. Gün:

OTELLER

KATHMANDU : 5* Hotel Annapurna Hotel vb.

http://www.annapurna-hotel.com/

DELHİ : 5*  Vivanta by Taj Dwarka vb.

http://www.vivantabytaj.com/dwarka-new-delhi/photo-gallery.html

JAIPUR : 5* Holiday Inn City Centre vb.

https://www.ihg.com/holidayinn/hotels/us/en/jaipur/jaicc/hoteldetail

AGRA : 5* Ramada Plaza vb.

http://ramadaplazaagra.com/

VARANASİ : 5* Radisson Blu vb.

https://www.radisson.com/varanasi-hotel-up-221002/indvaran


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Kathmandu gidiş / Delhi-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Kathmandu – Delhi uçuşu ve vergileri,
Delhi – Varanasi uçuşu ve vergileri,
Varanasi – Delhi  uçuşu ve vergileri,
5* Otellerde kahvaltı dahil konaklamalar,
Programda belirtilen tüm akşam yemekleri,
Programda belirtilen tüm geziler,
Taj Mahal gezisi giriş ücreti,
Amber Kalesi’ne giriş ücretleri,
Agra Kalesi giriş ücretleri,
Ganj Nehri turu,
Swyambhunath Tapınağı turu,
Delhi’de geleneksek çek çekler ile tur,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı çıkış fonu (15 TL),
Hindistan ve Nepal Vize Ücretleri
Tüm öğlen yemekleri,
Yemeklerde alınan içecekler,
Zorunlu seyahat sigortası (15 Euro), 
Bahşişler,
Kişisel harcamalar.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

X Large Paket (Opsiyonel)

Mohabbat Taj Show

70 $

Bollywood Show

65 $

Toplam

135 $

 

135 $ Yerine 120 $

 

 

TURUN ARTILARI

Rajput Mimarisinin essiz bir örneği olan Amber Kalesini ziyaret edeceğiz

Şehir Sarayı Müzesi’nde Rajastan Bölgesi’nin tarihine ışık tutan kültürel ve tarihi mirasları görüyor, büyüleyici Jantar Mantar Gözlemevi’ni ziyaret ediyoruz

Güneş batarken, aşk uğruna yapılmış en büyüleyici yapıtlardan biri olan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Taj Mahal’i keşfediyoruz.

16. yüzyılda bir dönem Mughal Hanedanlığı’nın imparatorluk kenti olmuş, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fatehpur Sikri’yi geziyoruz.

Ganj Nehri’nin efsanevi kutsallığında gün doğumu esnasında, Hinduların ayinlerine tanık oluyoruz.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Katmandu Vadisi ve içinde yer alan Patan, Maymun Tapınağı ve Katmandu Durbar Meydanı’nı geziyoruz.

Pashupathinath Tapınağı gezisi ve Nepal’in Kültürel Mücevheri olan Bhaktapur ziyaretini gerçekleştiriyoruz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır.Ayrıca çeşme suyu içmemeniz,sizin açacağınız kapalı su içmenizi öneririz.

Vize Bilgileri

Hindistan ve Nepal tüm pasaportlara vize uygulamaktadır.Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor.Nepal vizesini hem konsolosluktan hem havalimanından alabilirsiniz.Nepal girişinde 1 resim ve 25 USD karşılığında 15 günlük giriş vizesi alınabilir.Yanınızda resim yoksa 5 USD ekstra ücret ödeyerek yine de vize alınabilir.Nepal 15 günlük vize 25 USD , 30 günlük vize 40 USD , 90 günlük vize 100 USD.

Uçuş Süreleri

İstanbul – Katmandu: 6 saat 55 dakika / Delhi – İstanbul: 6 saat

Para Birimi

Para birimleri Hint Rupisi ve Nepal Rupisi’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalı.

Saat Dilimi

Türkiye’den 2,5  saat  ileridedir.

Telefon Kullanımı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet&Gerekli Eşyalar

Tişört,kısa&uzun kollu gömlekl,sort&pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları&akşamları için ince bir mont alın.Şapka,güneş gözlüğü,güneş kremi,kulak tıkacı,fotoğraf makinesi,video kamera ve şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü

Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur

Elektrik

Genelde 200-220 V kullanılır.Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır.Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır.Prizlerin uymadığı yerlerde elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

 

Alışveriş

Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları,bakır işlemeli eşyalar,biblolar,kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.

VİZE BİLGİ

Hindistan ve Nepal tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod