Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
MOSKOVA-ST. PETERSBURG 1804
MOSKOVA-ST. PETERSBURG 1804
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
5 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – MOSKOVA //18 Nisan 2019 Perşembe

İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 04:50’de buluşma.Bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY’nin TK 413 sayılı seferi ile 07:50’de Moskova’ya hareket. 12:40’da Moskova’ya varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla panoramik Moskova şehir turuna başlıyoruz.Panoramik Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Rus Halk Dansları programına katılabilirler. Rusya'nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu, klasik danslardan, modern baleye tarihten günümüze Rusya'nın yaşamını geniş bir yelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor. Program esnasında Rus tarihini de görerek, ülke içerisinde yer alan farklı etnik kökenden milletlerin yerel danslarını izleyeceğiz.

Rus Halk Dansları Şovu : 90 Euro (Kişi Başı)


2. Gün: MOSKOVA // 19 Nisan 2019 Cuma

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat & Nazım Hikmet’in Mezarı Turu’na kaktılabilirler. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in de çalışma ofisinin bulunduğu Kremlin, 14. Yüzyıdan beri Moskova’nın en önemli kilisesi olarak kabul edilen Meryem Ana’nın Göğe Yükselişi Katedralini ve dünyanın en büyük çanını da içinde barındırmakta. Turumuza Moskova Metro’su ile devam edeceğiz. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir. Ardından Nazım Hikmet’in mezarı ile turumuza devam edeceğiz. Novodevici Manastırı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) gezisi için otelimizden ayrılacağız. Rusya’nın en önemli manastırlarından olan Novodevici 1524 yılında kurularak, zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuştur. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmesine rağmen rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlardır. Gezi kapsamında ve manastırın içinde bulunan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz.

Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat & Nazım Hikmet’in Mezarı Turu: 90 Euro (Kişi Başı)


3. Gün: MOSKOVA – ST.PETERSBURG // 20 Nisan 2019 Cumartesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve tren istasyonuna transfer oluyoruz. Hızlı tren ile yapacağımız yaklaşık 5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası  karşılanmanın ardından  özel aracımızla St.Petersburg panoramik şehir turuna başlıyoruz. Moskova’dan sonra Rusya’nın ikinci büyük kenti olan St. Petersburg, aynı zamanda çok önemli bir sanat ve bilim merkezidir. Sanayi konusunda da çok önemli bir yere sahip olan St.Petersburg, ismini yaşamın hemen her konusunda tarih sayfasına yazdırmıştır. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin panoramik turunda göreceğimiz yerler arasında 4.5 km.lik uzunluğu ve şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesi, Kanlı Katedral, Avrora Gemisi, Bakanlık Binaları, Kış Sarayı ve Saray Meydanı bulunmaktadır. Tur sonunda arzu eden misafirlerimiz  rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Rus Gecesi turuna katılabilirsiniz. St.Petersburg’un en güzel restoranlarından Troika Restoran’da akşam yemeği ve muhteşem dans şovları izleyeme fırsatını kaçırmamalısınız. Geceleme otelimizde.

Rus Gecesi Turu: 85 Euro (Kişi Başı)


4. Gün: ST.PETERSBURG // 21 Nisan 2019 Pazar

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Peterhoff ve Puşkin Çar Kasabası Turu’na katılabilirler. Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitiminde Puşkin Çar Kasabası turumuz için devam edeceğiz. 18. yy’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi, 600 hektarlık bir alanı kaplayan bu kasabanın ana binası Katerina Sarayı’dır. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasinin çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Turumuzun bitiminde otelimize transfer.

Peterhoff Turu: 65 Euro (Kişi Başı)

Puşkin Çar Kasabası Turu: 65 Euro (Kişi Başı)

Not: Puşkin Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksine artık daha kısıtlı sayıda grup kabul edilmesi ve önceden rezervasyonların dolmuş olma ihtimaline karşı bu turumuz müsaitlik doğrultusunda gerçekleştirilecektir.


5. Gün: ST.PETERSBURG // 22 Nisan 2019 Pazartesi

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Hermitaj, Kanal Turu ve Peter & Paul Turu’na katılabilirler. Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden Hermitaj Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir. Ardından Kanal gezisi turumuzu yapacağız. Kanal turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg’u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri’ne kadar uzanıyoruz. Turumuzun bitiminde Peter & Paul turumuza devam edeceğiz. Petro tarafından 1700’lü yıllarda St. Petersburg’da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip. Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanları’nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor. Şehrin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda. Dostoyevski, Troçki ve Lenin’in kardeşi Aleksandre’ın da kaldığı ünlü kale zindanları yıllar içinde daha birçok ünlüyü ağırlamış. Turumuzun bitiminde otelimize transfer.

Hermitaj, Kanal Turu ve Peter & Paul Turu: 135 Euro (Kişi Başı)


6. Gün: ST.PETERSBURG - İSTANBUL // 23 Nisan 2019 Salı

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer. THY’nin TK 402 sayılı tarifeli uçuşu ile saat 15:15’te İstanbul’a hareket ve saat 18:45’de İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.


7. Gün:

OTELLER

3* İbis Dinamo Hotel Moskova vb. - Standart oda, oda kahvaltı konaklamalar

4* St.Petersburg Park Inn Pribaltiskaya vb.
4* Park Inn Pulkovskaya vb. - Standart oda, oda kahvaltı konaklamalar


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul’dan Moskova’ya gidiş ve St.Petersburg’dan İstanbul’a dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri,
Havalimanı vergileri,
St.Petersburg’da belirtilen kategori otelde  3 gece konaklamalar,
Moskova’da belirtilen kategori otelde 2 gece konaklamalar,
Sabah Kahvaltıları,
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
Panoramik St.Petersburg  şehir turu,
Panoramik Moskova  şehir turu,
Moskova – St.Petersburg arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti,
Türkçe Rehberlik Hizmeti.

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL),
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro),
Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler,
Programda açıkça belirtilmeyen hizmetler,
Rusya Vizesi ücreti (210 USD).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

XLarge Paket (Opsiyonel)

Hermitaj, Kanal Turu ve Peter & Paul Turu

135 -€

Petergoff Turu ( Saray ve Bahçe dahil )

65-€

Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat ve Nazım Hikmet’in mezar Turu

90-€

290-€ Yerine 270-€

   

Large Paket (Opsiyonel)

Hermitaj, Kanal Turu ve Peter & Paul Turu

135-€

Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat ve Nazım Hikmet’in mezar Turu

90-€

225-€ Yerine 205-€

 

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir.Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Rusya’ya girişlerde aşı zorunluluğu yoktur.Restoran ve otellerde alınacak yemeklerde,sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşmazsınız.Ama grupla birlikte olmadığınız anlarda kapalı şişe suyu tüketmenizi,buz,süt&süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz

Vize Bilgileri

Umumi Pasaport sahibi iseniz, Rusya’ya girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden vize almanız gerekmektedir. Hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların, 6 ay içerisinde 3 ayı geçmemek kaydıyla olan seyahatlerinde Rusya'ya vize almaları gerekir.Rusya vize ücreti ile ilgili acentenizden bilgi alabilirsiniz.

Uçuş Süreleri

İstanbul-Moskova  arası direkt uçuş olup,uçuş süresi 2,5 saattir.St. Petersburg-İstanbul arası direkt uçuş olup,uçuş süresi 3 saat 35 dakikadır.

Para Birimi

Rus parası Rubledir.1 Ruble 0,05 TL.Yanınıza Dolar ve Euro alabilirsiniz.

Saat Dilimi

Türkiye-Rusya arasında saat farkı yoktur.

Telefon Kullanımı

Hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet&Gerekli Eşyalar

Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü

Çin, Arap, Türk ve Fransız Mutfaklarından etkilenmiş olan Rus Mutfağı, çeşitlilik açısından çok zengindir. Birçok etnik grubun yaşadığı Rusya'da mutfak bölgelere göre değişkenlik gösterir.

Elektrik

Rusya’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

Alışveriş

Şehir  merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.

VİZE BİLGİ

T.C Vatandaşlarına vize uygulaması bulunmaktadır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod