Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat {{YAFIYAT}}
Pansiyon {{YAPANSIYON}}
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
RUSYA TURU Lndsm
RUSYA TURU  Lndsm
710.00 EUR
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
5 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İstanbul - St. Petersburg

1703’de I. Petro (Büyük) tarafından Rusya İmparatorluğu’nun başkenti olarak kurulan romantik St. Petersburg, kendisine büyük hediyeler sunan çarları ve çariçeleri, eserler bırakan şairleri, müzisyenleri, sanatçıları ve zengin tarihi ile sanat ve mimari tutkunlarına birçok sürpriz sunar. Neva Nehri’ndeki birçok kanalı ve bu kanallar üzerinde bulunan granit rıhtımları ve köprüleriyle, St. Petersburg diğer Rus kentlerinden farklılık gösterir. Gerçekleşecek gezide Nevsky Bölges'ini, ülkenin en karmaşık mozaik ikonlarından biri olan, Çar II. Alexander'ın suikastini anmak için inşa edilen Kurtarıcı İsa Katedrali’nin ve Fransız mimar tarafından tasarlanan, geniş iç kısmı malakit ve diğer değerli malzemelerden oluşan, dünyanın 4. Büyük katedrali olan St Isaac Katedrali’nde ikonik ziyaret yapacağız. Akşam, rehberinizin isteğe bağlı olarak düzenlecegi St.Petersburg'daki en iyi Rus Folklor performanslarından birine katılma imkanı bulacaksınız. Rusya'nın dört bir yanından Kazak dansları, şarkıları, enstrümanları ve kostümleri içeren yüksek enerjili bir performansın keyfine varacaksınız.  Hotel - Oktiabrskaya Hotel 4* vb

** Havalimanı kodu : LED     AEROPORT PULKOVO   SAINT PETERSBURGRUSSIA

Pulkovo Havaalanı, 1932'de LEningraD şehrinde açıldı. 1991'de, kentin orijinal adı Saint Petersburg olarak değiştirildiğinde ise şimdi birçok ziyaretçi tarafından LED ışıklarıyla da ilişkilendirilen havaalanı kodunu korudu.

2. Gün: St. Petersburg

Serbest gününüzde, rehberinizin isteğe bağlı olarak düzenlecegi, dünyanın en büyük ve en değerli sanat koleksiyonlarından birini deneyimleme fırsatına sahip olacağınız Hermitage Müzesi turuna katılabilirsiniz. Dünya kültürünün ve sanatının taş devrinden 20. yüzyıla kadar gelişimini temsil eden üç milyon esere ev sahipliği eden müzede, Leonardo Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt, Rubens, Velasquez, El Greko,  Raphael ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserlerini de göreceksiniz. Günün geri kalanında yine rehberinizin isteğe bağlı olarak düzenlecegi Neva Nehri üzerinde tekne ile yapılacak kanal turunda, "Kuzeyin Venedik'i" olarak bilinen bu eski imparatorluk başkentinin atmosferini ve romantizmini hissedeceksiniz.

 

 

3. Gün: St. Petersburg - Moskova

Rusya'nın başkentine giden trene binmeden önce boş zamanınızın tadını çıkarabilirsiniz. İhtişamlı bir antik kentin çalkantılı ve büyüleyici tarihini ve ilk insanı uzaya gönderen Rus ulusunun ruhunu yansıtan Moskova, ülkenin politik, ekonomik, dini ve finansal merkezidir. Dünyanın en büyük ülkesinin başkenti ve barometresi olan kent, tarihi olayların hem kurbanı hem diktatörü olmuştur ve karakterini oluşturan bu zıtlık, kenti ziyaret eden herkesi etkilemektedir. Moskova'daki, gezi turumuza Kızıl Meydan'ı ziyaret ederek başlayacağız. Meydanın ortasında komünist saltanatının simgesi olan Lenin Mozolesi, her bir kubbesinin kazanılan zaferleri kutlamak amacıyla yapıldığı ve Kızıl Meydanın en masalsı kahramanı St Basil’in Katedrali, 1890-93 yıllarında bir Rus mimar tarafından yapılan, meydanın en zarif binalarından birisi olan GUM mağazaları bulunmaktadır.Daha sonra, İtalyan mimarlara nehrin yüksek kıyısında yaptırılan, Moskova’nın mimari merkezi, Rusya’nın kalbi ve büyüklüğünün sembolü Kremlin’i ziyaret edeceğiz. Üç ünlü Kremlin Katedralinin tadını çıkardıktan sonra Büyük İvan Çan Kulesi ve Patrik Sarayı'nın manzarasını dışarıdan seyrederek turu tamamlayacagız.  Hotel - Alfa Hotel 4* vb

4. Gün: Moskova

Serbest gününüzde, rehberinizin isteğe bağlı olarak düzenlecegi gezide, güzel sanatlar, arkeoloji ve nümizmatik olmak üzere üç farklı bölümden oluşan, sergi salonlarında Van Gogh, Matisse, Dufrenoy, Gauguin ve Picasso gibi birbirinden ünlü ressamların eserlerini görebileceğiniz 

Antik Mısır döneminden kalma çok sayıda eşya ve objenin sergilendiği

Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretinden sonra Moskova'nın “Yeraltı Sarayları” olarak bilinen Metro İstasyonları en ilgi çekici yerlerden biridir. Metro istasyonları neredeyse kraliyet ihtişamını yansıtmaktadır. Sanatçılar, muhteşem görünümlü salonlar ve girişler, heykeller, kabartmalar, mozaikler, resimler, vitraylar ile duvarları süslemişler. Moskova Metrosu, yalnızca işlevsellik ve konforu amaçlamayan seçkin Sovyet mimarları tarafından tasarlanıp inşa edilmiştir. Her istasyonda benzersiz bir görünüm vardır.
1611 yılında Rus birlikleri ve Fransız birlikleri arasında yaşanan şiddetli mücadeleye tanıklık eden, Alexander Pushkin ve onun güzel, genç karısının bir zamanlar yaşadığı, bugün iki tarafının 19. Yüzyıldan kalma mimari yapılarla çevrili olduğu Arbat Caddesi size keyifli yürüyüş imkanı verecektir.
Akşam, rehberinizin isteğe bağlı olarak düzenlecegi Moskova Sirki turuna katılabilirsiniz. (Moscow Circus Performance musaitligine göre dahil edilecektir), Performans olmaması durumunda diğer programlarla değiştirme hakkımız saklıdır).

5. Gün: Moskova

Serbest gününüzde, rehberinizin isteğe bağlı olarak düzenlecegi gezi için Moskova yakınlarında ve Rusya’nın ana manastırı sayılan Troitse-Sergieva Lavra'ya (St Sergius'un Üçlü Lavrası)ev sahipliği yapan Sergiev Posad’a hareket edeceğiz. Gezi sırasında, manastırın kurucusu - en saygın Rus azizlerinden biri olan Radonezh St. Sergius’un Sergiev Posad'la, Rus tarihindeki önemli olaylarla manastırın ilişkilerini,

Rus Ortodoks Kilisesi ile Rus devletinin tanınmış diğer şahsiyetleri hakkında bilgi edineceğiz.

6. Gün: Moskova - İstanbul

Geç saatte güne dinlenmiş olarak başlayabilecek ve havalimanı transferine kadar verilen süreyi dilediğinizce geçirebilirsiniz.

**Havalimanı Kodu : VKO      VNUKOVO ULUSLARARASI HAVALİMANI    MOSKOVA, RUSYA

Vnukovo International, Moskova'nın faaliyet gösteren en eski havaalanıdır ve 1941'de açılmıştır. Adını ve havaalanı kodunu yakındaki küçük VnuKOvo köyünden almıştır.

Daha Fazla Bilgi yada Kendi Tatilinizi Yaratmak İçin
Türkiye`nin Her Yerinden
Siz Hayal Edin,Biz Gerçekleştirelim

Aklınızda Ne varsa Neo Turda,İsterseniz Biz Sizi Arayalım Tıklayınız ve Formu Doldurunuz.

RUSYA TURLARI YURT DIŞI TURLARI YILBAŞI TURLARI

7. Gün: UÇAK BİLGİLERİ

UCAK DETAYLARI 

TK 401                       ISTLED 11:25 / 14:40

TK 418                       VKOIST 16:15 / 19:15

***Uçuş saatlerinde değişiklik yapılabilir, program içeriği aynı kalacaktır.

Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Istanbul – St Petersburg ve Moskova – Istanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergisi
Program süresince A/C otobüsler ile ulaşım
4* otellerde oda&kahvaltı esasında konaklama
St Petersburg – Moskova hızlı tren
Programda belirtilen panoramik geziler
Türkçe rehberlik hizmeti (Varışa istinaden sağlanacaktır)
Seyahat,sağlık sigortası

Kişisel Harcamalar
Vize ücreti
Fazla bagaj ücretleri
Extra Turlar ;Rus Folklor     Dansları  : €65
Hermitage Muzesi                              : €45
Neva Nehri Tekne                              : €35
Puskin Güzel Sanatlar Müzesi           : €40 (Moscow Metro ve Arbat Turu dahil)
Moscow Sirk                                      : €45
Sergiev Posad                                    : €45


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
07.12.20214* Oteller710,00 €815,00 € 710,00 €--
28.12.20214* Oteller710,00 €815,00 € 710,00 €--
11.01.20224* Oteller710,00 €815,00 € 710,00 €--
25.01.20224* Oteller710,00 €815,00 € 710,00 €--
08.02.20224* Oteller710,00 €815,00 € 710,00 €--
22.02.20224* Oteller710,00 €815,00 € 710,00 €--
08.03.20224* Oteller710,00 €815,00 € 710,00 €--
22.03.20224* Oteller710,00 €815,00 € 710,00 €--

KALKIŞ TARİHLERİ

07, 28 Aralık • 11, 25 Ocak • 08, 22 Şubat • 08, 22 Mart

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Önemli Notlar

• Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.
• Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
• Neotur, kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.
• Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri , buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.
• Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.
• Neotur,havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

VİZE BİLGİ

Türk vatandaşlarına vize uygulanmaktadır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod