Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
BÜYÜK BALKANLAR VİZESİZ 2019 MART-EKİM ARASI-ÜSKÜP
BÜYÜK BALKANLAR VİZESİZ 2019 MART-EKİM ARASI-ÜSKÜP
549.00
Konaklama
Yarım Pansiyon
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - ÜSKÜP

Türk Havayolları ile Üsküp’e hareket.Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından adeta bir ‘açık hava müzesi şehri’ olarak anılan Makedonya'nın başkenti Üsküp’e varış. Varışa istinaden şehir turumuza başlıyoruz.Turumuz esnasında,  tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, Hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St. Spas Kilisesi, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


2. Gün: ÜSKÜP – MANASTIR – RESNE - OHRID

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Resne - Manastır (Bitola) için yola çıkıyoruz. Bitola şehir turumuz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından iki göl arasına sıkışmış güzel kasaba Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Ohrid’e hareket. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


3. Gün: OHRID

Uyandırma ve kahvaltının ardından Makedonya’nın incisi, ünlü göl şehri Ohrid turumuzu yapıyoruz. Bu turda Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ohrid’ te alışveriş için serbest zaman. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


4. Gün: OHRID – TİRAN - ULCINJ

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp en sessiz büyük şehirlerden biri olan Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda; Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Kısa bir yolculuğun ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelde. 


5. Gün: ULCINJ - ST. STEFAN – BUDVA - KOTOR TREBINJE

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otelimizden hareket ediyoruz.İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan.St. Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda eski şehir merkezi ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ile turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje’deki otelimize transfer ve aksam yemeği otelimizde.

Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından  organize edilecek olan Dubrovnik akşam turuna katılma imkanı bulacaklar.Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi olması gerekmektedir (30 Euro).

Turumuz sırasında ortaçağdan kalma tarihi eserleriyle ünlü Dubrovnik şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.


6. Gün: TREBINJE - MOSTAR - SARAYBOSNA

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından ilk olarak Bosna Hersek’in nehir kıyısındaki romantik şehri Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmış ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni ziyaretimizin ardından Saraybosna’ya ilerliyoruz. Pek çok kültürün izini birden taşıyan Saraybosna’ya varışımız ile birlikte Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni geziyoruz. Turun ardından otele transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


7. Gün: SARAYBOSNA - BELGRAD

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasını takiben yola çıkıyoruz. Önce Tuzla yolu ile sınıra gelip pasaport işlemlerimizden sonra yola devam ediyor ve öğleden sonra ‘beyaz şehir’ diye bilinen Belgrad’a varıyoruz. Belgrad şehir turumuzu yapıyor ve yürüyerek tarihi dokuyu geziyoruz. Kale içini surları, anıtları, Damat Ali paşa türbesini, Sokullu çeşmesini (1521-1878) ve diğer Osmanlı izlerini takip ediyoruz ve turumuzun bitimi ile otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


8. Gün: BELGRAD - İSTANBUL

Uyandırma,kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Belgrad Havalimanına transfer.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları’nın uçağı ile İstanbul’a hareket. Yolculuğumuzun ardından İstanbul’a varış.Turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı uçuş bileti,
Üsküp’de 1 gece Hotel Karpos 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Ohrid’de 2 gece Hotel Sileks 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Ulcinj’de 1 gece Hotel Otrant 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama (Ulcinj‘de müsaitlik olmaması halinde İşkodra veya Podgorice’de konaklama yapılacaktır),
Trebinje’de 1 gece Hotel Leotar 4* vb.otelde yarım pansiyon konaklama,
Saraybosna’da 1 gece Hotel Hollywood 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Belgrad’da 1 gece Hotel Astoria 4* vb. otelde yarım pansiyon konaklama,
Programda belirtilen tüm transferler,
Türkçe rehberlik hizmeti.

Otel ekstraları,
Dubrovnik turuna katılacaklara ulaşım bedeli kişi başı 30 Euro.Tur sırasında rehber tarafından toplanacaktır.Tur için Hırvatistan&Schengen vizesi (140 Euro),
Yurtdışı çıkış harcı,
Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),
Uçaklarda 20 kilogramı aşan bagaj ücreti,
Müze ve ören yerleri girişleri.


FİYATLAR

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. Çocuk
21.09.2019 4* Oteller549.00 €709.00 € -0 - 2 Yaş 160.00 €
3 - 12 Yaş 499.00 €
-
05.10.2019 4* Oteller549.00 €709.00 € -0 - 2 Yaş 160.00 €
3 - 12 Yaş 499.00 €
-

KALKIŞ TARİHLERİ

24 Ağustos • 21 Eylül • 05 Ekim

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

MAKEDONYA – ARNAVUTLUK – KARADAĞ - (HIRVATİSTAN) – BOSNA HERSEK - SIRBİSTAN

Üsküp(1) - Ohrid(2) – Budva - Ulcinj(1) - Trebinje(1) - (Dubrovnik) - Saraybosna(1) - Belgrad(1)

UÇAK DETAYLARI

23 MART , 21 EYLÜL , 05 EKİM 2019

TK1003   ISTSKP   07:50 08:25
TK1084   BEGIST  20:20 23:05

06 NİSAN 2019

TK1003   ISTSKP   07:50 08:25
TK1084   BEGIST  20:20 23:05

04 MAYIS , 22 HAZİRAN 2019

TK1003  ISTSKP   07:50 08:25
TK1082  BEGIST  09:15 12:00

20 NİSAN 2019

TK1017   ISTPRN 07:50  08:30
TK1084   BEGIST 20:20  23:05

01 HAZİRAN 2019 – RAMAZAN BAYRAMI TURU

TK1003  ISTSKP 0750 0825
TK1082  BEGIST 0915 1200

24 AĞUSTOS 2019

TK1017   ISTPRN 07:50 08:30
TK1082   BEGIST 09:15 12:00

 

NOTLAR

Varış veya dönüş noktası Pristine ile yapılan turlarda programda herhangi bir değişiklik olmayacaktır.Pristine sadece havalimanı kullanımı için programda yer almaktadır.

Tur rehberi program içeriği aynı kalmak şartıyla gelişen şartlara göre programda değişiklik yapabilir.

Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden,rötarlardan ve gecikmelerden Neo Tur sorumlu değildir.

Neo Tur,kategorileri aynı kalmak şartı ile otelleri değiştirebilir.

Gezi hareketinden 2 gün önce gezinin buluşma yeri,buluşma ve kalkış saati ve kesin otel isimleri bildirilecektir.

Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibarıyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir,

Neo Tur,havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup,28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir.Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir.Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

VİZE BİLGİ

T.C. vatandaşları için vize gerekmemektedir.Dubrovnik Ekstra turuna katılmak isteyen kişilerin Hırvat vizesi alması gerekmektedir.Geçerli Schengen vizesi olanların  veya yeşil pasaport sahiplerinin Dubrovnik turuna katılması için vize almalarına gerek yoktur.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod