Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
DUBROVNİK RAMAZAN BAYRAMI
DUBROVNİK RAMAZAN BAYRAMI
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
3 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – DUBROVNİK 14 HAZİRAN 2018

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Havayolları kontuarı önünde 04:30’da buluşma.Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında Türk Havayolları’nın TK439 sefer sayılı uçuşu ile 06:35’de Dubrovnik uçuşumuz gerçekleşiyor.Yerel saat ile 07:35’de Dubrovnik varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Surlarla çevrili şehrin Pile Kapısı'nda otobüsümüzden inerek yürüyüş turu ile UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehri gezmeye başlıyoruz. Şehrin ana caddesi Stradun boyunca yapacağmız turumuz esnasında kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlando Heykeli, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Alışveriş ve yemek gibi ihtiyaçlarınız için verilecek serbest zamanın ardından buluşma, otelimize transfer ve odalara yerleşme.Geceleme Dubrovnik otelimizde.


2. Gün: DUBROVNİK 15 HAZİRAN 2018

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Karadağ (Kotor-Budva) turuna katılabilirler (60 Euro).Bu turumuzda sınır geçişimizi takiben muhteşem manzaralar eşliğinde Karadağ'da ilk ziyaret edeceğimiz yer olan Kotor'a doğru yola çıkıyoruz.Kotor eski şehrindeki turumuz sırasında; St. Trifon Katedrali, Oruzja Meydanı, saat kulesi, St. Luke ve St. Nikola Kiliseleri, St. Mary Kilisesi'nin kapısında yer alan rölyefler görülecek eserlerdir.Turumuzun bitiminde Kotor'da verilecek serbest zamanın ardından Budva'ya doğru yola çıkıyoruz. Budva'ya uğramadan önce bir zamanlar balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve günümüzde Singapurlu bir otel zincirine kiralanması ile turizme kazandırılmış olan muhteşem St. Stefan'ı görebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz bir noktada mola vereceğiz.Molanın ardından ziyaret edeceğimiz, muhteşem sahilleri, çok hareketli gece hayatıyla tüm dünyadan turistlerin akınına uğrayan Budva'ya varıyoruz.Surlarla çevrili Budva eski şehrinde verilecek serbest zamanda, taş binaların arasındaki dar sokaklarda geçmişe doğru yolculuğa çıkacaksınız. Turumuzun bitiminde Dubrovnik'e ve otelimize transfer.Geceleme Dubrovnik otelimizde.


3. Gün: DUBROVNİK 16 HAZİRAN 2018

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak tekne ile düzenlenecek olan Korcula Adası turuna katılabilirler (60 Euro).Turumuzun bitiminde Dubrovnik'e ve otelimize transfer.Geceleme Dubrovnik otelimizde.


4. Gün: DUBROVNİK – İSTANBUL 17 HAZİRAN 2018

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizleri bekleyen aracımız ile Dubrovnik Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK 440 tarifeli seferi ile saat 08:30’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından saat 11:20’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile IST-DBV / DBV-IST gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Tercih edilen otel kategorisinde 3 gece oda-kahvaltı konaklamalar,
Alan transferleri,
Dubrovnik şehir turu,
Türkçe rehberlik hizmeti.

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),
Kişisel harcamalar,
Ekstra turlar,
Hırvatistan Vize ücreti (125 Euro),
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Atatürk Havalimanı

Extra Turlar

Adriyatik’in İncisi Dubrovnik…

Dubrovnik ya da eski adıyla Ragusa, Hırvatistan'ın Adriyatik Denizi sahilinde bulunan, Orta Çağdan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehri. 1991’de Yugoslavya’yı dağıtan iç savaşla ortaya çıkan 6 ülkeden biri Hırvatistan… Dubrovnik de onun incisi, gözbebeği.

Adriyatik kıyısına, Dalmaçya sahillerine kurulu. Sahil adalar ile dolu. Bu adaların denizdeki leke görüntüsü Dalmaçyalı köpeklerin ismine ilham vermiş. Haritaya bakınca da ilginç bir durumu var. Başkent Zagreb’in olduğu kuzeydeki kesim ile Dubrovnik arası Bosna Hersek toprakları ile sahilden 24,5 km’lik bir kesintiye uğruyor. Unesco’nun başlattığı çalışmalar ile şehir savaş öncesi görünümüne büyük ölçüde geri dönmüş haldedir.

Dubrovnik hakkında genel bilgilendirme;

Hırvat Kunası ( HRK) kullanılmaktadır. Turistik bir bölge olması sebebi ile Euro birçok yerde geçerlidir.

1 Hırvat Kunası yaklaşık 0,44 Türk Lirasına eşittir.

Dubrovnik (GMT +1) ile Türkiye (GMT +2) arasında bir saat zaman farkı bulunmaktadır.

Dubrovnik resmi dili Hırvatça’dır.

Geniş bir mutfak kültürüne sahip Dubrovnik, Akdeniz mutfağının ağırlıkta olduğu bir Hırvat kentidir.

Şehiriçi ulaşım için 12 hattı bulunan otobüsler ile sağlanmaktadır.

Dubrovnik Hava Durumu (Sıcaklıklar anlık olarak değişebilmektedir)

14 Haziran: Ortalama 27

15 Haziran: Ortalama 25

16 Haziran: Ortalama 27

17 Haziran: Ortalama 28

VİZE BİLGİ

T.C. vatandaşlarına vize uygulanmaktadır

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod