Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
KENYA TURU SAFARİDEN OKYANUSA 2020 OCAK-EKİM ARASI
KENYA TURU SAFARİDEN OKYANUSA 2020 OCAK-EKİM ARASI
Konaklama
2 Gece Tam Pansiyon 3 Gece Herşey Dahil
Geceleme
5 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - MOMBASA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşma noktamızda saat 17:30’da buluşuyoruz.Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından saat 20.30’da Türk Havayolları’na ait TK 573 sefer sayılı uçak ile Mombasa’ya hareket ediyoruz.Geceleme uçakta.


2. Gün: MOMBASA - TSAVO ULUSAL PARKI

Yaklaşık 7 saat süren bir yolculuğun ardından yerel saat ile 03:30’da Mombasa’ya varış.Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve kahvaltımızı alacağımız otelimize transfer oluyoruz. Kahvaltının ardından Tsavo Ulusal Parkı‘na hareket ediyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek yolculuğumuzun ardından konaklayacağımız Lodge’a varıyoruz. Öğlen yemeğimizi aldıktan sonra odalarımıza yerleşiyoruz (Check in 14:00 sonrasında gerçekleşecektir).Kısa bir süre dinlenmenin ardından öğleden sonra safarimizi gerçekleştirmek üzere Lodge’dan ayrılıyoruz.Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.


3. Gün: TSAVO ULUSAL PARKI

Güne safari ile başlamak için erken bir saatte uyanıyoruz.Otelde alınan kahvaltının ardından safariye başlıyoruz. Öğle yemeğimizi piknik olarak alıyoruz.Safarinin ardından akşam yemeği ve konaklama lodgumuzda.


4. Gün: TSAVO ULUSAL PARKI - DİANİ

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılıyor ve Diani’ye hareket ediyoruz. Diani’ye varışımızın ardından öğle yemeğimizi alıp otelimize yerleşiyoruz (Check in 14:00 sonrasında gerçekleşecektir).Afrika’nın eşsiz plajlarından birisinde bulunan otelimizde tüm gün boyunca serbest zamanımız olacak.Herşey dâhil konaklama yapacağımız otelimizin imkânlarından faydalanabilir, harika plajların ve denizin tadınızı çıkarabilirsiniz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: DİANİ

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün boyunca serbest zamanımız olacak.Her şey dâhil konaklama yapacağımız otelimizin imkanlarından faydalanabilir, harika plajların ve denizin tadınızı çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


6. Gün: DİANİ

Kahvaltımızın ardından, muhteşem bir doğaya sahip ve dünyanın en güzel plajlarından birisinden bulunan otelimizde tüm gün boyunca serbest zamanımız olacak.Yarım pansiyon olarak konaklama yapacağımız otelimizin imkânlarından faydalanabilir, harika plajların ve denizin tadınızı çıkarabilirsiniz.Rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşarak Mombasa Havalimanı’na hareket ediyoruz.


7. Gün: MOMBASA – İSTANBUL

Check - in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolünün ardından saat 04:25’te Türk Havayolları'nın TK 574 sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz.Varışımız yerel saat ile 11:45’te.Turumuzun sonu.Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.


8. Gün:

OTELLER

Sarova Taita Hills Game Lodge vb.

www.sarovahotels.com/taitahills-tsavo

Neptune Village Beach Resort vb.

www.neptunehotels.com/en/hotels/neptune-village-beach-resort-spa


9. Gün:

UÇAK BİLGİLERİ

Gidiş

Dönüş

Tarihler

İstanbul-Mombasa Kalkış&İniş Saatleri

Mombasa-İstanbul Kalkış&İniş Saatleri

Mombasa

Mombasa

26 Ocak

01 Şubat

İstanbul-Mombasa
20:30-03.30+1

Mombasa-İstanbul
04:25-11.45

Mombasa

Mombasa

28 Temmuz

03 Ağustos

İstanbul-Mombasa
20:45-03.55+1

Mombasa-İstanbul
04:50-11.55

Mombasa

Mombasa

23 Ağustos

29 Ağustos

İstanbul-Mombasa
20:45 - 03.55+1

Mombasa-İstanbul
04:50-11.55

Mombasa

Mombasa

20 Eylül

26 Eylül

İstanbul-Mombasa
20:45-03.55+1

Mombasa-İstanbul
04:50-11.55

Mombasa

Mombasa

18 Ekim

24 Ekim

İstanbul-Mombasa
20:45-03.55+1

Mombasa-İstanbul
04:50-11.55


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Mombasa-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Tsavo Ulusal Park’da 2 gece özel lodgelarda tam pansiyon konaklama,
Diani’de 3 gece deniz kenarında 4* otelde herşey dâhil konaklama,
Programda belirtilen tüm öğle yemekleri,
Programda belirtilen tüm akşam yemekleri,
Özel safari araçları ile programda belirtilen tüm safariler,
Ulusal Parklara giriş ücretleri,
Türkçe rehberlik hizmetleri.

Yurtdışı Çıkış Harç Pulu,
Vize ücreti - Kenya (50 USD - Havalimanına varışta alınıyor),
Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve programda belirtilmeyen yemekler,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

SAFARİDEN OKYANUSA KENYA TURU

TÜM TURLAR & TÜM YEMEKLER DAHİL !!!

Tsavo Ulusal Park(2) - Diani Beach(3)

 

TURUN ARTILARI

Tsavo Ulusal Parkı’nda vahşi yaşamı gözlemleme imkânı yakalayacağız.

Her safarimizde ayrı ayrı unutulmayacak kareler yakalama şansımız olacak ve hafızalarımızdan silinmeyecek doğal güzellikler göreceğiz.

Dünyanın en güzel plajlarının birisin sahip Diani’de harika plajların ve denizin tadını çıkarabileceksiniz.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık

Kenya ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız.Ayrıca doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz.Otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz.Seyahat boyunca musluk suyu içmemenizi ve sürekli olarak ilk kez sizin tarafınızdan açılacak olan şişe suyu içmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Uçuş Süreleri

İstanbul - Mombasa arası uçuş yaklaşık 7 saat sürmektedir.

Para Birimi

Kenya’nın para birimi Kenya Şilini’dir.1 Euro yaklaşık 110 Şilin, 1 USD yaklaşık 85 Şilin etmektedir.Seyahate gelirken yanınızda USD bulundurmanızı ve bunun da küçük birimlerini taşımanızı öneririz. Kenya’ya gelirken getireceğiniz USD’nin 2000 yılından sonra basılmış olmasına dikkat ediniz.2000 yılından önce basılmış USD’ler bozdurulamıyor ya da düşük kurdan bozduruluyor.

Saat Dilimi

Türkiye ile Kenya arasında saat farkı bulunmamaktadır.

Telefon Kullanımı

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Safariler için rahat ve doğaya uygun renklerde kıyafetler giymenizi, parlak renklerden çok açık renkli kıyafetlerden kaçınmanızı öneririz.

Yemek Kültürü

Gideceğimiz yerlerde bulunan lüks restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağından; etin yoğunlukla kullanıldığı mönü seçenekleri sunmaktadırlar. Yemeklerden sonra tatlı yerine meyve ve kahve sunulmaktadır.

Elektrik

Kenya’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Kenya’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

Alışveriş

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Bunun haricinde pek fazla alınabilecek şeyler bulunmamaktadır.

VİZE BİLGİ

Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabi olup, vizelerini 50 ABD Doları karşılığında Kenya sınır kapılarında alabilirler.Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod