Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
BÜYÜK İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR 2019 AĞUSTOS
BÜYÜK İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR 2019 AĞUSTOS
Konaklama
Oda Kahvaltı & Yarım Pansiyon
Geceleme
10 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL - TALLINN (FERİBOT) – HELSİNKİ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Türk Havayolları kontuarı önünde saat 04.30’da buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1423 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.15’de Tallinn’e hareket ediyoruz.Yerel saat ile 11.30’da Tallinn’e varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuz için hareket ediyoruz. Eski şehir surları ve gözetim kuleleri, Aleksandr Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, en güzel panoramik Tallinn fotoğraflarının çekildiği Tompea Tepesi, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’ nın en eski ve hala aktif halde hizmet veren eczanesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır.  Tur sonrası Helsinki’ye doğru yapacağımız Feribot yolculuğunun ardından panoramik olarak gerçekleştireceğimiz Helsinki turu için hareket ediyoruz. Sibelius Anıtı’nın da bulunduğu Senato Meydanı, Tempellaukkio Rock Kilisesi, Parlamento Meydanı ve Kraliyet Opera Binası görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme Helsinki otelimizde.


2. Gün: HELSINKI – STOCKHOLM (Silja Line Cruise) GEMİ KONAKLAMA

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Porvoo kasabası turuna katılabilirler (50 Euro). Finlandiya'daki altı ortaçağ kasabasından biri olan kasaba da yapacağımız keyifli gezinin ardından bizi Stockholm’a götürecek gemiye (Silja Line Cruise) gitmek üzere limana hareket. Saat 17.00’de hareket. Yapılacak sayısız aktiviteyle dolu olan gemide akşam yemeği ve geceleme.


3. Gün: STOCKHOLM

Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından panoramik Stockholm şehir turu için gemiden hareket ediyoruz. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden parkı, Belediye Sarayı, 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası, Borsa Binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alışveriş için serbest zaman. Dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan Viking Vasa Gemi müzesi turumuza katılabilirsiniz (50 Euro).17.yy’da Vikingler tarafından yapılmış olan, yıllarca batık olarak kaldıktan sonra çıkartılıp dönemin tek savaş gemisi olarak müzeye çevrilmiştir. Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


4. Gün: STOCKHOLM

Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek şirin ve tarihi kentler Uppsala ve Sigtuna turu (65 Euro).Gezimizde yarı Gotik yarı Ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç’in tarihte kurulan ilk kenti olan Sigtuna görülecektir. Alternatif olarak ekstra Drottningholm Kraliyet Yazlık Sarayı turu da yapılabilir (65 Euro).Tur bitimi otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


5. Gün: STOCKHOLM (557 km) – ÖREBRO – KARLSTAD – HAMAR

Kahvaltımızın ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Karlstad ve Örebro üzerinden Hamar’a uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Hamar’a varış.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


6. Gün: HAMAR (540 km) – FLAM – GUDVANGEN – AURLANDSFJORD – BALESTRAND – FØRDE TOWN

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve yol üzerinde Borgund Stave Kilisesini görecek ve Flam’a hareket. Flam’a varışımıza istinaden alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz serbest zamanımız olacak. Dilerseniz ekstra olarak düzenlenecek olan tarihi Flam treni ile yapacağımız yolculuğumuza katılabilirsiniz (90 Euro).Bu güzel turumuzun ardından gezimizin en can alıcı noktalarından birisi olacak olan Gudvangen ve Flam arasında bulunan Aurlandsfjord’u arasında 2 saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. İlk durağımız tarihi Balestrand. Burada birbirinden güzel resimler çekmek üzere vereceğimiz molamızın ardından Dragsvik’den Vangsnes’e geçmek üzere feribota biniyoruz. Varışımıza istinaden otele giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve günümüz dinlenmek üzere serbest. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.


7. Gün: FØRDE TOWN - SOGNEFJORD – BERGEN

Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Bergen’e hareket.Kuzey’de Fioyrdlara doğru olan yolculuğumuza devam edip feribot ile Lavik’den –Oppedal ‘a feribotla geçip Sognefjord manzaraları bizlere eşlik edecek. Bergen’e varışımıza istinaden Bergen şehir merkezinde alışveriş için serbest zamanımız olacak. Sonrasında otele giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve günümüz dinlenmek üzere serbest. Geceleme otelimizde.


8. Gün: BERGEN (243 km) – GEILO

Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Gelio’ya hareket.Voss üzerinden Bruravik yolculuğumuzda Eidfjord  üzerinde Geilo Ulusal Parkı Hardangervidda Doğal Parkında bulunan ve Hardenger köprüsünü görerek ünlü kayak merkezi Geilo’ya varışımızda otelimize transfer ve dinlenmek üzere günümüz serbest. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz.


9. Gün: GEILO (219 km) – OSLO (DFDS Cruise) GEMİ KONAKLAMA

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Oslo’ya hareket.Oslo’ya varışımızda panoramik şehir turu için hareket ediyoruz. Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen Belediye Sarayını, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır.Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenlenecek olan Vigeland turu için hareket ediyoruz (30 Euro). Birbirinden özel heykellerle süslenmiş bu güzel parktaki gezimin ardından bizleri Kopenhag’a götürecek olan (DFDS Cruise) gemisine geçiyoruz.Kabinlere yerleştikten sonra serbest zaman.Akşam yemeğimizi gemimizde alıyoruz. Gecemiz gemide geçiyor.


10. Gün: OSLO – KOPENHAG

Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından, panoramik Kopenhag şehir turumuz için hareket. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı,  Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları, Belediye Binası Meydanı ve Tivoli Baheçeleri göreceğimiz yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize transfer dinlenmek üzere günümüz serbest.


11. Gün: KOPENHAG - İSTANBUL

Kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve Başkentte alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile birlikte ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Kronborg Kalesi ve Frederisburg Sarayı turu’’ (80 Euro).Kuzey Avrupa bölgesinin tarihinde önemli bir role sahip olan Kronborg Kalesini dışarıdan göreceğiz ve ardından Frederisburg Sarayını ziyaret edeceğiz (80 Euro).Frederisburg sarayı Rönesans akımının olağanüstü örneklerinden biridir ve özel dizayn edilmiş bahçesini göreceğiz.Ardından Danimarka kraliyet ailesinin yazlık sarayını dışarıdan fotoğraflayıp yola devam ediyoruz.Tur bitimi havalimanına transfer.Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1786 sefer sayılı uçuşu ile 18:30’da İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22:50’de İstanbul’a hoş geldiniz.


12. Gün:

OTELLER

Helsinki - 3* Scandic Miehelati vb.

Silja Line Cruise vb.

 

Stockholm - 3* Connect City Hotel veya Connect Kista Hotel vb.

 

Hamar – 4* Scandic Hamar vb.

 

Førde Town – 4* veya 4* Kinn Hotel Førde or Sognefjord Hotel vb.

 

Bergen – 4* Thon Bergen Airport vb.

 

Geilo – 4* Storefjell Resort & Bardøla Høyfjellshotel vb.

DFDS

Ballerup & Quality Airport Dan vb.

 

Kopenhag – 3* veya 4* Zleep Hotel vb.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları ile İstanbul-Tallinn / Kopenhag-İstanbul parkurunda uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
Belirtilen otel vb. kategoride 10 gece oda kahvaltı konaklamalar,
Geilo, Forde Town, Hamar otellerinde yarım pansiyon konaklama,
DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama,
Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama,
Alan/otel/alan transferleri,
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
Kopenhag – Oslo ve Stockholm – Helsinki arası gemiyle, Heslinki – Tallin arası Feribot yolculukları,
Kopenhag, Oslo, Bergen, Hamar, Stockholm, Helsinki, Tallin panoramik şehir turları,
Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.

Vize ücreti (140 Euro),
Zorunlu sigorta ücreti (20 Euro),
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
Müze ve ören yerleri girişleri,
Rehber ve şoför bahşişleri.


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

2 Gece Gemi Yolculuğu ve 5 Akşam yemeği dahildir.

(Tallinn Gidiş – Kopenhag Dönüş)

Kronborg Kalesi ve Frederisburg Sarayı (80 Euro) + Vigeland Turu (30 Euro) + Flam Tren turu (90 Euro)

Viking Vasa Gemisi turu (50 Euro) +Uppsala ve Sigtuna (65 Euro) + Porvoo Kasabası Turu (55 Euro)

Avantajlı ekstra geziler: 370 Euro yerine 290 Euro !!!

(Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)

(0-2 yaş ücretsiz , 2-12 yaş %50 indirimlidir)

 

AKŞAM YEMEKLERİ : Geilo, Forde Town ve Hamar Bölgerlerine varış saatinin geç olması, bölgelerde restaurant seçeneklerinin kısıtlı ve yüksek fiyatlarda olması sebebi ile misafirlerimizin konforu düşünülerek akşam yemekleri dahil edilmiştir. Yemekler otellerin yoğunluğu ile alakalı olarak açık büfe veya set menü olarak verilmekte olup, domuz ürünü içermemektedir. Kişi Başı 1 adet su ve kahve dahil edilmiştir.

VİZE BİLGİ

Schengen vizesi gerekmektedir.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod