Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
FAS(BEYAZ CASABLANCA-KIZIL MARAKEŞ-MAVİ ŞAFŞAVAN) 2020 ŞUBAT-ARALIK ARASI
FAS(BEYAZ CASABLANCA-KIZIL MARAKEŞ-MAVİ ŞAFŞAVAN) 2020 ŞUBAT-ARALIK ARASI
Konaklama
Yarım Pansiyon
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
Oda Ekle
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – CASABLANCA

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Pegasus Havayolları kontuarında check-in işlemlerinin yapılmasının ardından uçuştan 1 saat onca uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları’nın PC 651 sefer sayılı uçuşu ile 20.10’da Casablanca’ya hareket. Yerel saat 23:20’de Casablanca’ya varış.Varışın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüzle otelimize transfer.Dinlenmek üzere serbest saatler.


2. Gün: CASABLANCA – RABAT – MEKNES – FES

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Casablanca şehir turumuz için hareket. Casablanca Şehir Turunda; Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Muhammed V meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Corniche göreceğimiz yerler arasında.Tur sonrası Rabat’a doğru yola çıkıyoruz.Varışımıza istinaden yapacağımız Rabat Şehir Turunda; Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı, Udaya Kalesi ve Sale Şehri göreceğimiz yerler arasında. Ardından Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. Meknes Şehir Turunda 17.yy’da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 km lik surlarla çevrili olan Meknes’te, Agdal sulama havuzu, Bob Mansour şehir kapısı, El Hedim meydanı, Molla İsmail türbesi görülecektir.Tur bitimi Fes’deki otelimize transfer, oda anahtarlarının alınması ardından akşam yemeği ve geceleme Fes’teki otelimizde. Dinlenmek üzere serbest saatler.


3. Gün: FES

Kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan’’ turu. (55 Euro). Rif dağlarının eteklerine kurulmuş olan bu şehir, fotoğrafçılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Fes'deki otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.


4. Gün: FES

Kahvaltı sonrası Fes şehir turu için hareket. Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme Fes’deki otelimizde. Dinlenmek üzere serbest saatler.


5. Gün: FES – MARAKEŞ

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Atlas Dağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde Marakeş’e gitmek üzere hareket ediyoruz.Marakeş’e varışımızla beraber Marakeş panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Marakeş’teki otelimize transfer.Akşam yemeği ve geceleme Marakeş’teki otelimizde.


6. Gün: MARAKEŞ

Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Essaouira’’ turu. (55 Euro). Fas’ın Argan ağaçlarının en yoğun olduğu bu bölgede ilk olarak Argan Yağı Kooperatifi ziyaret ediyor ve Argan Yağı hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından Atlas okyanusu kıyısında yer alan Essaouira şehrine ulaşıyoruz. Bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Akşam Yemekli Chez Ali Show’’ turu. (60 Euro) Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show’da Müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır. Turumuzun ardından Marakeş’teki otelimize dönüş. Dinlenmek üzere serbest saatler.

Not : Chez Ali turuna katılmayan misafirler akşam yemeğini otelde alabilirler


7. Gün: MARAKEŞ

Kahvaltının ardından Marakeş şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marakeş’i keşfetmeye başlıyoruz. Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı ve eski şehir Medina göreceğimiz yerler arasında.Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Öğle yemekli Atlas Dağları turu ‘’ (75 Euro).4X4 ler ile muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıyı keşfedebileceğiz. Ourika vadisi Lalla Takerkust gölü kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz. Gezimizden sonra Marakeş’e dönüyoruz.Akşam yemeği ve geceleme Marakeş’teki otelimizde.Dinlenmek üzere serbest saatler.


8. Gün: Ve 9. Gün MARAKEŞ – CASABLANCA – İSTANBUL

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek ‘’Majorelle Bahçeleri ve Bahia Sarayı turu’’ (50 Euro) İlk olarak Marakeş’in en güzel sarayı olan Ba Ahmed’in Bahia Sarayını gezdikten sonra baharat ve aktar ilaçları ile ünlü yapmış olan Marakeş’in en meşhur aktarcısını ziyaret ederek alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Ardından ünlü modacı Yves Saint Laurent’in mavi renginin nereden geldiğini beraber keşfedeceğiz ve Majorelle’in yapmış olduğu muhteşem botanik bahçesini gezeceğiz.Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam rehberinizin belirleyeceği saatte otel lobisinde buluşma ve Casablanca Havalimanına transfer.Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC 652 sefer sayılı uçuşu ile 00:20’de İstanbul’a hareket.Yerel saat ile 07.00’de varışımızın ardından turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Pegasus Havayolları ile İstanbul-Casablanca / Casablanca-İstanbul arası uçak bileti,
Havalimanı vergileri,
4* otellerde 7 gece yarım pansiyon konaklama (7 tane açık büfe sabah kahvaltısı,kahvaltıda çay ve kahve dahil,6 tane açık büfe akşam yemeği),
Alan/otel/alan transferleri,
Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
Casablanca, Rabat, Meknes, Fes, Marakeş panoramik şehir turları,
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
Turist Şehir vergileri.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
Yemekler ile birlikte alınacak tüm içecekler,
Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
Müze ve ören yerleri girişleri,
İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

Sabiha Gökçen Havalimanı

Extra Turlar

FAS

*** VİZESİZ ***

Beyaz Casablanca, Kızıl Marakeş, Mavi Şafşavan

CASABLANCA(1) - RABAT – MEKNES – FES(3) – MARAKEŞ(3)

*** 6 Akşam Yemeği Dahil ***

VİZE BİLGİ

Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod