Tur Arama   Otel Arama
Tarih:
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Şehir Belde Yada Bölge Yazınız...
Çıkış Tarihi
Giriş Tarihi
Yetişkin Sayısı
1. Çocuk Yaşı
2. Çocuk Yaşı
Fiyat
Pansiyon
444 5 636
Hemen Arayın
Yada Tıklayın
Biz Sizi Arayalım
Bölgesel Arama
   
   
 
BAŞTAN BAŞA UKRAYNA LWO-HRK 2019 THY
BAŞTAN BAŞA UKRAYNA LWO-HRK 2019 THY
Konaklama
Oda Kahvaltı
Geceleme
7 Gece
Tatiliniz İçin En İyi Fiyatı Alın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaş 2. Çocuk Yaş  
 
TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – LVİV

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 05:00’de hazır bulunulması. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türkl Havayollarının TK 441 sefer sayılı uçuşu ile 08:10`da Lviv`e hareket. Yerel saatle 10.05’te Lviv’e varış ve havalimanında bekleyen otobüsümüz ile panoramik Lviv turu. II. Dünya Savaşı’ndan hasar almadan kurtulabilmiş ender şehirlerden birisi olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Akşam,düzenlenecek olan Ortaçağ Turu.200 yıldır kesintisiz hizmet veren bir eczane olan eczacılık müzesi, ünü Lviv sınırlarını çoktan aşmış Lviv Çikolatalarının yapılışını görüp tadabileceğimiz Lviv çikolata fabrikası ziyaretimizin ardından ortaçağ sokaklarını yürüyoruz.Tur bitimi otelimize transfer.


2. Gün: LVİV

Kahvaltının ardından düzenlenecek olan Altın Nal Şatoları Turu.Altın Nal Şatoları Turunda orjinal halleri günümüze kadar korunmuş, biribirinden etkiliyeci şatolarda adeta geçmişe bir yolculuk yapacağız.İlk durağımız Zolochev şatosu; 1634’den günümüze kadar gelen, restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar bir çok tarihi dokuyu barındırmaktadır.Mimari güzelliği kadar hüzün dolu hikayesi ile bizleri etkileyecek olan Zolochev kalesi ziyaretinin ardından,2. durağımız Olesko Şatosuna geçiyoruz. 18. yüzyıldan kalma, mimarisi ile ortaçağı yansıtan ender güzellikteki Olesko Şatosu her ne kadar bölge savunması için yapılmış olsa da zamanın Polonyalı asillerinin rezidansı olarak da hizmet vermiştir. Tur bitimi otelimize transfer.


3. Gün: LVİV – KARPATLAR

Kahvaltının ardından Karpatlar bölgesine hareket.İlk durağımız Hürrem Sultan’ın doğum yeri Roathyn kasabasındaki fotoğraf molamızın ardından  Ivano Frankovisk kentine doğru devam ediyoruz, Kuruluşundan 300 yıl sonra ünlü Ukrayna’lı yazar Ivan Franko’nun adına ismi değiştirilen, Karpatlarin Başkenti olarak bilinen şehir panoramik olarak görülecek olup, ardından Kamenets-Podolskiy şehrine varış ve panoramik şehir turu; Kamenets-Podolskiy (Kamaniçe), bugün Ukrayna sınırları içinde kalan Ukrayna’nın 3. en büyük ortaçağ şehridir. Osmanlı tarihinde (1672-1699 döneminde) Kamaniçe adıyla Osmanlı Devleti'nin Podolya Eyaletinin de idarî merkezi olmuştur. IV. Mehmet komutasındaki Osmanlı ordusunun Kamaniçe Seferi’nde 8 günlük kuşatmanın ardından fethedilerek Osmanlı topraklarına katılmıştır.Bu,1672'de imzalanan Bucaş Antlaşması'yla Lehistan Krallığı (Polonya) tarafından kabul edilmiştir.Bugün şehrin ortaçağ bölgesinde, sayısız  anıtsal yapı görmek mümkündür. Hristiyan,Musevi ve İslam mabedleri,Türk&Ermeni Burcları, ortaçağ dönemi sokak ve meydanlar ile beraber birçok anıtsal yapı görülecek yerler arasındadır.Sonrasında düzenlenecek “Hotin&Kamaneçi Kaleleri” turu.14&18. yüzyıllar arasında Lehistan-Litvanya Grandükalığı, Osmanlı İmparatorluğu ve Rus Çarlığı arasındaki çatışmaların odak noktası olan, daha sonra önemini yitirerek bir dönem hapishane olarak da kullanılmış olan Kamaniçe kalesi ziyaretimizin ardından; Osmanlı Devleti ile Lehistan arasında 1620-1629 savaşlarına son veren Hotin Antlaşmasının imza edildiği Hotin Kalesine geçiyoruz.Tur bitimi Karpatlar bölgesindeki otelimize transfer.


4. Gün: KARPATLAR – VİNNİTSA – UMAN – ODESSA

Erken kahvaltının ardından Vinnitsa’ya  hareket. Ukrayna’nın refah seviyesi en yüksek, Ukrayna devlet başkanı Petro Poroşenko’nun özel ilgi gösterdiği otomobil fabrikaları ve elmas işleme atölyeleriyle tanınan Karpatların en verimli köşelerinden Vinnitsa’daki panoramik turumuzun  ardından, ikinci durağımız Uman şehrine geçiyoruz. Yaklaşık ikibin çeşit ağaçla Ukrayna’nın en büyük arboretum’u (bilimsel araştırma ve gözlem için kurulan ağaç koleksiyonu) Sofiyivka Parkı ve İsrail’i tanımayan, siyonizme karşı tavırlarıyla bilinen Hasidik Yahudiliğin en önemli ziyaret noktalarından biri olan Uman’da yapacağımız panoramik şehir turunun ardından Karadeniz’in en büyük liman kentlerinden biri olmanın yanında, plajları ve eğlence  yaşamıyla ünlü Odessa’ya hareket. Varışımızın ardından otelimize transfer.


5. Gün: ODESSA

Kahvaltının ardından panoramik Odessa turu.Turumuz esnasında yapacağımız kısa bir yürüyüşle, Opera binası, Puşkin müzesi, Tarih Müzesi, Puşkin anıtı ve Parkı, Potemkin merdivenleri, Çariçe Katerina II heykeli görülecek yerler arasındadır.Tur bitimi düzenlenecek “Katakomb & Shustov Konyak Fabrikası turu.Katakomb 1700’lerde şehrin yeniden inşaası için çıkarılan kumtaşı madenleri bügün Odessa’nın altında toplamı 3000 km’yi bulan tünellere dönüşmüş durumdadır. Kaçakçılıktan depolamaya kadar pekçok biçimde kullanılan bu tüneller ikinci dünya savaşında Partizanlara sığınak oluşturmuştr.Turumuzda revirinden mutfağına, silah bakım odasından dersliğine kadar bütünüyle korunmuş bir yeraltı Partizan hücresini görüyoruz. Shustov Konyak Müzesi. Eski Sovyet ülkeleri anıldığında akla ilk gelen votka olsa da; konyak da ülkede çok sevilen ve çok tüketilen ürünlerdendir.Turumuzda, atölye ve müze kısımlarında konyak yapımı hakkında bilgiler alıyor.Tadacağımız ürünlerden satın alma imkanını da buluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.


6. Gün: ODESSA – KİEV

Kahvaltının ardından Kiev’e hareket. Varışımızın ardından panoramik Kiev turu. Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapı ile Ayasofya meydanını gördükten sonra dostluk tepesine çıkıp, fotoğraf molası vereceğiz.Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi Knyagine Olga Heykeli turumuzun devamında göreceğimiz yerler arasındadır.Tur bitimi otelimize transfer.


7. Gün: KİEV – POLTOVA – KHARKOV

Kahvaltının ardından düzenlenecek “Pcerska Lavra & Mikrominyatür & 2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi” turu.Pcerska Lavra Manastırı ; Büyük Vlademir’in çabalarıyla bir metropolitlik merkezi olarak kurulan manastır hiç şüphesiz hem bugün bildiğimiz Rus ulusunun hem de Rus Ortodoks kilisesinin en önemli anıtlarından biridir.Nazi işgali sırasında büyük yıkıma uğrayan manastır geçtiğimiz yüzyılda bugünkü haline getirililmiştir.Mikrominyatür Galerisi ; Tanınmış minyatür sanatçısı Nikolay Syadristiy’ın ancak mikroskop yardımı ile görülebilen eserleriden, ziyaretçilerini hayrete düşüren  bir derlemedir.2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi ; İnsanlık tarihinin en karanlık sayfalarından biri olan ikinci dünya savaşına dair pek çok belge, eşya ve silahın tarih sırasıyla, çok etkileyici bir biçimde sunulduğu müze, Ukrayna’nın en önemli ulusal değerlerindendir.Tur bitiminde Paltova’ya hareket.Demirbaş Şarl (İsveç Kralı 12. Charles) ve Çar Deli Petro (1. Petro) arasında geçen, sonuçları bakımından Osmanlı İmparatorluğu’nu da ilgilendiren Poltova savaşının gerçekleştiği bölge olan Poltova’da panoramik şehir turunun ardından Kharkov'a hareket ve Kharkov şehir turu.Forest Park/Glory Memorial Anıtı, Shevchenko Monument (Anıtı), Uspensky Cathedral (Kharkov’un En Yüksek Binası 89.5m), Pokrovsky Cathedral (Kharkov’un en eski yapısı 1689), Avrupa’nın en büyük meydanı Svobody (Özgürlük) Meydanı, Mirror Stream Fountain, Gorky Park turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer.


8. Gün: KHARKOV - İSTANBUL

Kahvaltının ardından havalimanına transfer.Türk Havayollarının TK 1476 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 13.55’de varış ve turumuzun sonu.


Ücrete Dahil Hizmetler

Extra Hizmetler

Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile İstanbul(IST)-Lviv(LWO) / Kharkov(HRK)-İstanbul(IST) gidiş dönüş uçak bileti ikram dahil, 
Belirtilen otellerde 7 gece oda+kahvaltı konaklamalar, 
Odessa, Kiev, Poltova, Kharkov, Lviv, Uman, Vinnitsa ve Karpatlar panoramik şehir turları,
Otel vergileri & Turist şehir vergileri,
Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
Profesyonel rehberlik hizmetleri.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),
Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL),
İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi Başı 5 Euro).


FİYATLAR

KALKIŞ TARİHLERİ

KALKIŞ NOKTALARI

İstanbul Havalimanı

Extra Turlar

VİZESİZ

Yeni Çipli TC Kimlik Kartı ile Ukrayna’ya Pasaportsuz seyahat imkanı bulunmaktadır

*** Tüm turlar ve çevre gezileri dahil !!! ***

Karpatlar konaklaması Kamyanets Podilski bölgesinde sunulmaktadır

VİZE BİLGİ

T.C. Vatandaşlarına vize uygulaması yoktur.

Ad-Soyad
Telefon
E-Posta
Görsel
Sayıyı Yazın
Görsel Kod