ÜSKÜP RAMAZAN BAYRAMI 2018 Tur Programı

Pegasus Havayolları

Kalkış Yerleri: Sabiha Gökcen Havalimanı
PROGRAM
1. Gün: İSTANBUL - ÜSKÜP
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 06:00’da buluşma.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na ait PC351 sefer sayılı uçakla saat 09:40’da Üsküp’e hareket.Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 10:15`de Üsküp`e varış.Pasaport,bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle  birlikte panaromik Üsküp turumuza başlıyoruz.Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı,Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü,Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları,hükümet binası, meclis,17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi, Üsküp’ün panaromik manzarasını görüp resimleyebileceğiniz yerlerdir.Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi de görülecek yerler arasındadır.Turun bitimi ile otelimize yerleşme.Akşam yemeği  ve geceleme otelimizde.Dileyen misafirlerimiz,rehberlerimiz tarafından düzenlenecek ekstra yemekli ve canlı müzikli Makedon Gecesi turuna katılabilirler (45 Euro).

2. Gün: ÜSKÜP
Uyanma ve kahvaltı otelimizde.Dileyen misafirlerimiz rehberlerimiz tarafından düzenlenecek tam günlük Kosova turuna katılabilir (75 Euro).Özel otobüslerimizle yapacağımız turda öncelikle Üsküp’e yaklaşık 20 km mesafede olan Kosova sınır kapısına gideceğiz.Pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından yaklaşık 50 kmlik bir yolculukla ,nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devleti Kosova’nın başkenti Priştina’ya gideceğiz.Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz.Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, 19.yy.’da Kocadişi adlı Osmanlı tüccar aileye ait ve günümüzde Kosova Tarihi Eserleri Koruma Enstitüsü tarafından kullanılan konak, yine günümüzde Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı var. Priştina’daki turumuzun ardından 100 kmlik otobüs yolculuğu ile Prizren’e gideceğiz.Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren turumuza başlamadan önce yerel bir restaurantta yemeğimizi alacağız. Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte 85 km’lik yolculukla Üsküp’e geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün: ÜSKÜP
Sabah kahvaltısı sonrasında gününüz serbest.Dileyen misafirlerimizle birlikte ekstra olarak yapılacak tam günlük Bitola(Manastır)-Resne-Ohrid-Kalkandelen (Tetova) turu için otelimizden hareket (90 Euro).İlk olarak Manastır’a varıyoruz.Manastır’daki turumuzda 19 yüzyıldan kalma saat kulesini,Osmanlıların bıraktığı izlerden biri olan 16. yüzyıldan kalma Yeni Camii'yi ziyaret edip Bitola Shirok sokağında yapacağımız yürüyüşün ardından, turumuzun belki de en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.Gezimizin ardından yaklaşık 1 saatlik yolculukla Resne’ye gidiyoruz.Burada yapacağımız turda öncelikle İttihat ve Terakki’nin en önemli üç simasından biri olan Resneli Niyazi Bey’in sarayını ziyaret ediyoruz.Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında Ohrid Camii,Türk Çarşısı,Haydar Kadı Camii,Yeni Camii,Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam,Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Kilsesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır.Son olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte Üsküp’e otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

4. Gün: ÜSKÜP - İSTANBUL
Uyandıktan sonra kahvaltımızı otelimizde alıyoruz.Odaların boşaltılması sonrasında ise havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları’nın PC352 sefer sayılı uçağı ile saat 13:25’de İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 15.55’de varış ve turumuzun sonu.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

Pegasus Havayolları ile İstanbul (SAW) - Üsküp - İstanbul (SAW) parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,
Belirtilen oteller ya da benzerlerinde Üsküp’te 3 gece oda-kahvaltı konaklama,
Panaromik Üsküp turu,
Havalimanı/otel/havalimanı transferleri,
Havalimanı vergiler, uçuş güvenlik sigortaları, havalimanı hizmetleri,
Profesyonel rehberlik hizmetleri,Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),
Yemeklerdeki içecekler,
Yukarıda dahil olduğu belirtilmemiş her türlü hizmet,
Programda belirtilen ekstra turlar,
Tüm kişisel harcamalar,
Rehber tarafından organize edilen  ekstra turlar,
Öğle ve akşam yemekleri,
Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri,
İsteğe bağlı şoför bahşişleri,
Zorunlu Seyahat Sigortası (15 Euro).Notlar

İptal Şartları
Neotur Turistik Yatırımlar San.Tic .Ltd. Şti.Bu çıktı 18.01.2019 04:19 tarihinde verilmiştir. Neotur Turistik Yatırımlar San.Tic .Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.