AVUSTURYA ALPLERİ MAYIS-EKİM ARASI Tur Programı

Türk Havayolları

Kalkış Yerleri: Sabiha Gökçen Havalimanı
PROGRAM
1. Gün: İSTANBUL - VİYANA
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Havayolları kontuarında yapılacak check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1899 sefer sayılı tarifeli uçağı ile saat 10:25’de Viyana’ya hareket. Saat 11:45’de varış ve şehir turu. Gotik mimarisiyle Aziz Stefan Katedrali, Opera Binası, Veba Sütunu, Pazar Meydanı ve Donner Çeşmesi göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Grinzing Evlerinde Müzik ve Şnitzel” turumuza katılabilirler (55 Euro). Turumuzda Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde sopranolar eşliğinde dünyaca ünlü Viyana şnitzellerinin tadına bakıyoruz. 

2. Gün: VİYANA - SALZBURG
Otelde alınacak sabah kahvaltısından ardından Salzburg’a hareket. Güzergahımız üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan “Melk” turu (40 Euro). Gezimizde eski bir Roma garnizonu olan ve ortaçağ destanlarında adı sıklıkla anılan tarihi Melk şehri ve Umberto Eco’nun meşhur “Gülün Adı” romanına konu olan Benedikten Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Salzburg’a varış ve şehir turu. Turumuzda Barok mimarinin en güzel örneklerinden Salzburg Katedrali, Başpiskopos Sarayı, Hükümet Konağı ve klasik müziğin efsanevi ismi Mozart’ın doğduğu ev göreceğimiz yerler arasında. Gezi ardından otelimize transfer ve geceleme.

3. Gün: SALZBURG
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Alp Dağlarının Rüya Kasabaları turuna katılabilirler (90 Euro). Gezimiz Avusturya Alplerinin en eski köylerinden biri olan Halsstatt ile başlıyor. Kendimizi masallarda hissedeceğimiz büyüleyici doğal güzelliğiyle UNESCO mirası kasabayı adım adım geziyor sonrasında Salzkammergut Gölü kıyılarını takip ederek St. Gilgen’i ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Tarihi Manastır’da Akşam Yemekli Mozart Konseri turumuza katılabilirler (95 Euro). Turumuzda 18.yüzyıl tarihli manastırın mumlarla aydınlatılan Barok salonunda döneminin renkli kostümleriyle yerini alan sanatçılardan Mozart bestelerini canlı performanslarıyla dinliyor ve benzersiz bir ortamda keyifli bir akşam yemeği alıyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş ve geceleme.

4. Gün: SALZBURG - VİYANA - İSTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrası havalimanına transfer. Saat 12:40’da Türk Havayolları’nın TK 1900 sefer sayılı tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket. Yerel saatle 15:50’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.

ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Viyana-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri,

Havalimanı vergisi ve bilet servis ücretleri,

3* otellerde 3 gece kahvaltı dâhil konaklama,

Viyana şehir turu,

Salzburg şehir turu,

Şehirler arası transferler,

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri,  

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,

Rehber, sürücü ve araç masrafları (Otoyol, park, ulaşım, konaklama, yemek vs.).Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Schengen vize ücreti (130 Euro),

Zorunlu Özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro),

Ekstra turlar,

Fazla bagaj ücreti, otel ekstraları ve kişisel harcamalar, 

Programda belirtilmeyen tüm gezi, ulaşım hizmetleri ve yiyecek/içecekler.Notlar

*Ekstra turların paket olarak satın alınması halinde “ÖZEL İNDİRİMLER” uygulanmaktadır.

Önemli Notlar: 

*Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinden 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. 

*Tura katılacak T.C. pasaportlu vatandaşların Schengen vizeye ihtiyaçları vardır.Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde Neo Tur vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Yırtık ve yıpranmış pasaportlar ile giriş yapılamaz. Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden Neo Tur sorumlu değildir. Vize alacak yolcular konsolosluk tarafınca şahsen görüşmeye çağırılabilir.

*Dış nedenlerden dolayı Neo Tur programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Neo Tur iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 20 gün önce bildirecektir.  

*Neo Tur, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09. 1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

*Neo Tur, standartları aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri ve lokasyonları değiştirme hakkına sahiptir.

*Ekstra turlar tur rehberi tarafından organize edilecek olup yeterli katılımın oluşmadığı durumlarda iptal edilebilir veya gezi fiyatları revize edilebilir. Yol üzeri düzenlenen ekstra turlara katılamayan misafirler gezi rehberi tarafından kendilerine bildirilecek yerlerde bekleme yaparlar.

*Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez.Bu turların yapılamamasından Neo Tur sorumlu değildir. 

*İptal ve değişiklik durumunda “NEO TUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.

*NEO TUR ve/veya ilgili eser sahipleri işbu programın düzenleyicisi ve sahibi olup tüm kullanım ve tasarruf yetkisi NEO TUR’a aittir. İşbu program üzerindeki her türlü metin, yazı, bilgi, fotoğraf, döküman, işaret ve benzeri tüm haklar ilgili yasal mevzuat uyarınca korunmaktadır. NEO TUR’un yazılı izni olmadan işbu programda bulunan tüm bilgi, içerik, resim, döküman veya işaretlerin kullanılması, herhangi bir amaçla kopyalanması, değiştirilmesi, tekrar yazılması, çoğaltılması, postalanması, aktarılması, yayınlanması ve dağıtılması kanuni olarak yasaklanmıştır.


İptal Şartları
Neotur Turistik Yatırımlar San.Tic .Ltd. Şti.Bu çıktı 16.11.2018 21:27 tarihinde verilmiştir. Neotur Turistik Yatırımlar San.Tic .Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.